2020’de Çıkacak En Önemli Filmler

0

2019’un son aylarını yaşarken film severlerin aklındaki en önemli soru; 2020’de çıkacak filmler. Filmlerin sıkı takipçilerinin, yeni yılda çıkacak filmlerle ilgili beklentileri de yeni gelen haberlerle birlikte artmaya devam ediyor. Gelecek yılın takvimi hem devam filmleri içeriyor hem de yeni çıkacak yapımlar ile seyircileri beyaz perdelere çekmeyi amaçlıyor. Kim bilir belki de 2020 yılı sinema tarihi açısından unutulmaz bir yıl olabilir.

Söz konusu vizyona girecek filmler olduğunda, şimdiden hazırlık yapmak hiç de geç olmaz. Bizler de sinema tutkunlarını düşündüğümüz için özenle araştırdık ve 2020’de Çıkacak Filmler listesini hazırladık. Önceden uyarmak isteriz ki; listemiz bütün filmlerden ziyade daha çok ilgi ile beklenen yapımları içermektedir. Sinemaseverler; bütçelerinizi şimdiden hazırlayın, işte karşınızda heyecanla gelmesini beklediğimiz yapımlar…

OCAK 2020

Grudge – 3 Ocak

2002 yılı yapımı Japon korku klasiği Ju-on, dünya çapında adını duyurarak, geniş kitlelere ulaşmıştı. Öyle ki bu etki Hollywood’u harekete geçirmiş ve hemen bu yapımın Amerikan versiyonu çekilmişti. The Grudge isimli Amerikan yapımı film 2004 yılında vizyona girdiğinde, orjinali kadar çok konuşulmuş ve de izlenmişti. Tutan yapımların tekrar tekrar çekilerek seyircilerin beğenisine sunulması yıllardır süre gelen bir durum olduğu için 3 Ocak günü vizyona girecek Grudge aslında kimseyi şaşırtmadı. Ancak bu haber seriyi sevenleri ikiye bölmeye yetti. Grudge isimli yeni yapımın; serinin daha da kötüleşmesine neden olacağını öne sürenler, yeni soluğun seriye yeni bir heyecan katacağını iddia edenler ile karşı karşıya geldi. Nicolas Pesce’nin senaryosunu yeniden yazdığı filmin, yeni bir kadro ile gösterime gireceği açıklandı. Çok da fazla ayrıntı içermeyen açıklamalar, seyirciye beklemekten fazlasını bırakmıyor.

Bad Boys for Life – 17 Ocak

Yeni çıkacak filmler 2020 listemizde bulunan bir diğer yapım ise Bad Boys oluyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan bilgilere göre serinin yeni filmi 2020 Ocak ayında hayranları ile buluşacak. Bu kez yönetmenliğini Michael Bay’in yapmayacağı filmde kadro ise pek değişmemiş. Will Smith ve Frances Lawrence gibi iki önemli ismin yapımda yer alacağının duyurulması, hayranları çok sevindirdi. İkinin orta yaş krizine girmesi ile yeni maceralara atılmasını anlatacak yapımla ilgili bir diğer iyi haber ise; yapımcı Jerry Bruckheimer’ın geri dönüyor olması. Bakalım bu geri dönüş beklentileri karşılayabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

The Voyage of Doctor Dolittle – 17 Ocak

Hugh Lofting tarafından 1920’de yazılan çocuk kitabı sinemaya uyarlanıyor. Hikaye; tuhaf Doktor John Dolittle’ın maceralarını konu alıyor. Hayvanlar ile birlikte yaşayan Dolittle, hem dostlarını tedavi ediyor hem de onlarla iletişim kurabildiğini iddia ediyor. Filmle ilgili en çok heyecan yaratan kısım ise efsane isimler içeren kadrosu. Kadrodaki isimler ise şu şekilde sıralanıyor; Robert Downey Jr., Tom Holland, Rami Malek, Michael Sheen, Emma Thompson, Ralph Fiennes, Marion Cotillard ve Antonio Banderas.

The Gentlemen – 24 Ocak

Guy Ritchie’nin yönetmenliğini yaptığı film, İngliz bir uyuştucu çetesinin liderini konu ediniyor. Film; İngliliz çete liderinin bütün imparatorluğunu Oklahoma’lı milyarderlere satmaya çalışırken başından geçenleri anlatacak. Yapımın kadrosunda; Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Colin Farrell ve Hugh Grant yer alıyor.

ŞUBAT 2020

Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn – 7 Şubat

Suicide Squad sonrasında yaşananları anlatacak filmin odak noktasında çok sevilen Harley Quinn yer alıyor. Joker ile ayrılan Harley, genç bir kızı, kötü kalpli suç liderinin elinden kurtarmak için süper kahramanlar Black Canary, Huntress ve Renee Montoya’ya katılıyor.

The King’s Man – 14 Şubat

2020’de çıkacak filmler listemizdeki sonraki film ise; The King’s Man. Çok sevilen serinin bu yeni filminde, öykünün en başına doğru yola çıkacak ve King’s Man ekibinin nasıl kurulduğunu izleme şansı elde edeceğiz. Bir grup suçlunun bir araya gelip, planladığı savaşı engellemek için onlara karşı çıkacak bir kahraman ihtiyaç vardır. İşte organizasyonun temelleri de bu şekilde atılır. Hayranlar serinin son halkasını heyecanla bekliyor. Daha detaylı bilgi için geçtiğimiz günlerde yazdığımız “The Kingsman hakkında bildiğimiz her şey” yazıya göz atabilirsiniz.

Legally Blonde 3 – 14 Şubat

Harvard’lı şarışın Elle, uzun bir aradan sonra geri dönüyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan serinin üçüncü halkası pek çok kişi tarafından heyecanla karşılandı. Başrolde yine Reese Witherspoon’u izleme şansı elde edeceğimiz filmin konusu ile ilgili ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Bloodshot – 21 Şubat

Yeni çıkacak filmler 2020 listemizde bulunan bir diğer film ise Bloodshot oluyor. Karısının öldürülmesinden sonra bir grup bilim insanı tarafından kurtarılan Marine Ray Garrison, süper insana dönüştürülerek ölüm makinası haline gelir. İlk başlarda başına gelenleri hatırlayaman genç adam, hafızasını geri kazandıktan sonra ise intikam için yola koyulur. Her zaman görmeye alışık olduğumuz bir karakter ile beyaz perdeye dönen Vin Diesel, yine hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacağa benziyor.

MART 2020

Gambit – 13 Mart

X-Men çizgi romanın en çok sevilen karakterlerinden bir tanesi sinemaya geliyor. Film serilerinden sadece bir tanesinde gösterilen karakterin artık kendisine özel bir filmi olacak. Henüz yapımın konusu ile ilgili bir bilgi bulunmasa da Gambit’in izleyici ile buluşmasını bekleyen kişi sayısı çok fazla.

Godzilla Vs. Kong – 13 Mart

Yeni filmler 2020 listemizde bulunan bir diğer yapım Godzilla Vs. Kong. Sinema tarihinin en vahşi iki yaratığı karşı karşıya geliyor. Bu iki yaratığın savaşına şahit olacağımız filmi geçtiğimiz günlerde duyurdular. Bakalım aralarında yaşanacak bu kavganın galibi kim olacak ve insanoğlunun bu savaştaki rolü ne olacak hep birlikte göreceğiz.

Sonic the Hedgehog – 20 Mart

En çok sevilen video oyunlardan bir tanesi uzun bir bekleme süresinin ardından beyaz perdeye taşınıyor. Filmde, Sonic’in yeni insan arkadaşı Tom ile maceralarına şahit olacağız. Sonic ve Tom’un durdurmaya çalıştığı kötü karakter Dr. Robotnik’i ise Jim Carrey canlandırıyor. Bakalım Sonic dünyamızda nasıl maceralara atılacak.

A Quiet Place 2 – 20 Mart

2018 yapımı A Quiet Place’in elde ettiği başarı sonrası filmin hayranları devam filmi için çok istekli olduklarını sürekli dile getirmişti. İstekler karşılıksız kalmadı ve yine yönetmen koltuğunda John Krasinski’nin yer alacağı ikinci film geri dönüş yapmaya hazırlanıyor. Filmin çekimleri başlamış olsa da konusu ile ilgili bir bilgi açıklanmadı. Tek bildiğimiz ilk filmdeki karakterleri ikinci filmde de görme şansı elde edeceğiz.

Mulan – 27 Mart

Yeniden çevirimlerin giderek popülerleştiği günümüzde, sevilen bir başka klasik Mulan da tekrar sinemaya dönüş yapmak için gün sayıyor ve 2020’de çıkacak filmler listemize giriş yapıyor. Bu kez animasyon türüne ait olmayacak yapımda Uzak Doğu’lu bir oyuncu ekibi yer alacak. Mulan’ın gerçek bir savaşçıya dönüşüne şahitlik edeceğimiz filmin konusu ilki ile aynı. Kendini erkek olarak gizleyerek savaşa giden Mulan kahraman olmayı zorlu yollardan öğrenecek.

NİSAN 2020

The New Mutants – 3 Nisan

Her ne kadar son çıkan X-Men filmleri serinin sonuna doğru geldiğini vurgulamaya çalışsa da aslında her şey yeni başlıyor. Genç Mutantların gizli bir tesiste kontrol altına alınmaya çalışmasını anlatacak filmin kadrosunda önceki filmlerden kimse yer almıyor. Bu da aslında seyirciye serinin yeni bir bölüme başladığını ve değiştiğini kanıtlar nitelikte. The New Mutants yeni çıkan filmler 2020 listemizde bulunan bir başka dikkat çekici yapım.

Bond 25 – 8 Nisan

2020’de çıkacak filmler listemizde sıradaki film; Bond 25. Daniel Craig’in son kez Bond olarak karşımıza çıkacağı film için geri sayım başladı. Oscar ödüllü oyuncu Rami Malek’in de kadroya katıldığı filmde kötü karakterin kim olacağı henüz kesinleşmiş değil. Ancak söylentilere göre Malek izleyiciye unutulmaz bir kötü karakter tanıtmaya geliyor. Emekli olan Bond’un özel bir rica üzerine göreve çıkmasını anlatan yapım kadrosunda önemli isimler barındırıyor.

MAYIS 2020

Black Widow – 1 Mayıs

Marvel’ın uzun zamandır yapılacağı konuşulan filmi Avengers ekibinin üyesi Natasha ile ilgili olacak. Yapımın konusu henüz açıklanamasa bile tahminlere göre karakterin doğumundan Black Widow olmasına kadar geçen süreyi izleyeceğimiz düşünülmekte.

Scoob – 15 Mayıs

“Scooby-Doo” çizgi filminden yola çıkarak yapılacak filmin henüz konusu ile ilgili bir bilgi paylaşılmadı. Tek bildiğimiz seslendirme kadrosunda Mark Wahlberg, Gina Rodriguez, Zac Efron ve Amanda Seyfried gibi isimlerin olduğu.

Adı Konulmamış Saw Filmi – 15 Mayıs

Yeni çıkacak filmler 2020 listemizde bulunan bir diğer yapım henüz ismi konulmamış Saw filmi oluyor. Testere filmi ile ilgili yeni bir film geleceği duyrulduğunda serinin eski hayranları çok mutlu oldu. Ancak serinin bu kadar uzamasından rahatsız olanlar ise projenin zaman kaybı olduğunu düşünüyor. Yapım büyük bir gizlilik içerisinde sürdürülüyor. Öyle ki elimizde filme ait bir isim bile yok.

Fast & Furious 9 – 22 Mayıs

Yeni bir Fast & Furious filmi duyurulduğunda aslında kimse şaşırmamıştı. Seriye eklenen her yeni film ile yeni hayran kitleleri de kazanmaya devam eden seri, dokuzuncu filmi ile geri dönüyor. Yapımın artık dizi gibi olduğunu söyleyen izleyici kitlesi ise seriye birkaç film önce çoktan veda etmiş durumda.

HAZİRAN 2020

Wonder Woman 1984 – 5 Haziran

DC 2020 yılında da Marvel’ın yakasından düşeceğe benzemiyor. Çok sevilen karakterlerden olan Wonder Women filmi, yine çok sevilen bir zaman diliminde geçiyor. Konusu şimdilik belirsiz olan filme karşı beklentiler bir hayli yüksek.

Top Gun: Maverick – 26 Haziran

2020’de çıkacak filmler listemizde bulunan sıradaki yapım ise Top Gun: Maverick. Orijinal filmden 34 yıl sonrasını anlatan yapım, Kaptan Peter Mitchell’ın yeni uçak öğretmeni olması ve Goose’un oğlunun pilot olmak istemesi ile başlayan hikayenin bizleri nereye götüreceğini hep birlikte göreceğiz.

TEMMUZ 2020

Free Guy – 3 Temmuz

Pek çok başarılı işe imza atan yapımcı ve yönetmen Shawn Levy yeni projesini duyurdu. Detayları henüz tam olarak bilinmeyen “Free Guy”, yıllardır bir video oyununun içinde yaşadığının farkına varan bir banka memuruna odaklanıyor. Filmde karakteri, yaşadığı dünyayı kapatmak isteyen oyunun yapımcılarını durdurmaya çalışıyor. Yapımın başrolünde ise son yılların en çok sevilen oyuncusu Ryan Reynolds yer alacak.

Tenet – 17 Temmuz

Başarılı yönetmen Christopher Nolan sıradaki filmi Tenet’i geçtiğimiz günlerde duyurdu. Filmin kadrosunda Robert Pattinson, John David Washington, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh ve Michael Caine gibi ünlü isimler yer alıyor. Yapımın konusu ise henüz bilinmiyor.

Ghostbusters – 20 Temmuz

Herkes tarafından çok sevilen serinin yeniden çekimi 2016 yılında yapılmıştı. Erkek oyuncuları kadın oyuncularla değiştirme fikri her ne kadar güzel bir fikir olsa da ne yazık ki uygulamada film istenen başarıyı yakalayamadı. Bu başarısızlığın ardından ise yapımcılar yeniden bir deneme yapacaklarını ve çekilecek filmin 2016 yılındaki filmle hiçbir bağlantısı olmadığını açıklayınca, serinin hayranları rahatladı.  

Green Lantern Corps – 24 Temmuz

Yeni çıkacak filmler 2020 listemizde yeni bir Green Lantern filmi yer alıyor. DC tarafından açıklanan yeni film, bir grup insanın Green Lantern Corps isimli evreni koruyan, yıldızlar arası polis birliğine katılmasını anlatıyor. Yapımcılar tarafından henüz oyuncu kadrosu ile ilgili bir detay verilmedi.

Ağustos 2020

Infinite – 7 Ağustos

2020’de çıkacak filmler listemizde sırada Infinite var. Film halüsinasyonlardan muzdarip olan genç bir adamın gördüğü şeylerin aslında geçmiş yaşamından anılar olduğunu anlaması ile hayatının değişmesini anlatıyor. Son gelen bilgilere göre yapımın kadrosuna Mark Wahlberg dahil edilmiş.

Respect – 14 Ağustos

Film, efsanevi R&B sanatçısı Aretha Franklin’in hayat hikâyesini anlatacak. Franklin rolü için ise Oscar ödüllü Jennifer Hudson düşünülmüş.

Bill & Ted Face the Music – 21 Ağustos

Bill ve Ted geri dönüyor… Bill & Ted’s Excellent Adventure ve Bill & Ted’s Bogus Journey filmlerinin uzun yıllar sonrasında tekrar izleyiciyle buluşacak olan ikiliyi bu kez yetişkin bireyler olarak izleyeceğiz. Bill ve Ted bu kez gezegeni kurtarmak için bir şarkı yaratacakları ve sonrasında geleceğe gidip işe yarayıp yaramadığını kontrol edecekleri yeni bir maceraya adım atıyorlar.

EYLÜL 2020

Monster Hunter – 4 Eylül

Paul W.S. Anderson’ın yönetmenliğini yapacağı Monster Hunter; Artemis isimli bir koruma gücünde liderlik yapan kadın karakteri anlatıyor. Canavarların istilasında olan başka bir evrene geçiş yapan ekip gezegeni korumak pahasına hayatlarını ortaya koyuyor. Anderson yine şaşırtmamış ve kadın başrol oyuncusu olarak eşi Mila Jovovich’i tercih etmiş.

The Conjuring 3 – 11 Eylül

İlk Conjuring filmi seyirci ile buluştuktan sonra başarısının korku sinemasında yeni bir dönem başlatacağı pek çok kişi tarafından tahmin edilmişti. Öyle ki bu başarı sayısız yan filmlere ve de devam filmlerine yol açtı. Serinin yeni filminin konusu henüz açıklanmadı ancak yapımın yine Warren çiftinin yaşadıkları ile ilgili olacağına dair ipuçları kadroya Vera Farmiga ve Patrick Wilson’ın dahil olmasıyla anlaşılmış oldu.

The Many Saints of Newark – 25 Eylül

David Chase tarafından yazılan film, unutulmaz seri The Sopranos’un daha önceki yıllarına geri dönüş yapacak. Serinin hayranları heyecan ile yeni filmi bekliyor.

EKİM 2020

Venom 2 – 2 Ekim

Venom karakterini Spider-Man hikayasinden ayırma fikrinin gişede iş yapması yapımcıların hoşuna gitmiş olacak ki devam filminin de geleceği açıklandı. Konusu ile ilgili bir bilgiye sahip olmadığımız yapımın oyuncu kadrosu ise bir önceki film ile aynı. Bakalım bu filmde Tom Hardy ne hallere düşecek.

Death on the Nile – 2 Ekim

Agatha Christie’nin çok bilinen romanından beyaz perdeye uyarlanacak yapımda; dedektif Hercule Poirot’un ölü bulunan kadın varisin cinayetini çözmeye çalışması anlatılacak. Filmin kadrosunda Gal Gadot ve Armie Hammer yer alıyor.

The Witches – 16 Ekim

2020’de çıkacak filmler listemizdeki sıradaki film; The Witches. Roald Dahl’s 1983 yılında yayınlanan aynı isimli romandan uyarlanan filmin yönetmenliğini Robert Zemeckis gerçekleştiriyor. 7 yaşındaki bir çocuğun cadılar ile tanışmasını anlatan komik filmin kadrosunda ise; Anne Hathaway, Stanley Tucci ve Chris Rock gibi isimler yer alıyor.

Halloween Kills – 16 Ekim

Öyle bir film düşünü ki 40 yıl sonra bile devam filmleri hala yapılmaya devam etsin ve bu yapımlar hala gişede iş yapsın. İşte bu yapım çok uzun zamandır sona eremeyen Halloween. Jamie Lee Curtis’in aynı karakter ile geri döneceği yapımın konusu tam olarak bilinmese de sevenlerini yine sinema salonlarına getirtecek gibi görünüyor.

KASIM 2020

Eternals – 6 Kasım

Marvel’ın açıkladığı yeni filmi Eternals pek çok hayran tarafından heyecanla bekleniyor. Jack Kirby’nin yarattığı karakterlerden ortaya çıkan yapım,  5 milyon yıl önce dünyayı ziyaret edip insan ırkı üzerinde deneyler yapan uzaylı ırkının yarattığı mutasyonlar olan Eternals türünü konu ediniyor.

Happiest Season – 20 Kasım

Kız arkadaşının ailesi ile çıktığı tatilde sevgilisine evlilik teklif etmeyi planlayan genç bir kadın, partnerinin henüz ailesine tercihlerini açıklamadığı gerçeği ile yüzleşmesini anlatan filmde Kristen Stewart’ın oynayacağı açıklandı.

ARALIK 2020

Uncharted – 18 Aralık

Hazine avcısı Nathan Drake’in maceralarını anlatan Uncharted oyunu beyaz perdeye uyarlanıyor. Yapımın başrollerinde ise; Tom Holland ve Bryan Cranston’ın yer alacak. Nathan’ın yardımcısı ve danışmanı olarak gördüğü Sully ile maceradan maceraya atılması anlatacak filmi oyunun hayranları heyecanla bekliyor.

Ayrıca daha fazla detay için Uncharted filmi hakkında bildiğimiz her şey konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

Dune – 18 Aralık

Frank Herbert’ün bilim kurgu yapımı Dune yeniden çekiliyor. Dune Paul Atreides isimli bir karakterin ve ailesinin Arrakis isimli gezegende yaşadıklarını konu ediniyor. Filmin kadrosunda ise; Zendaya, Jason Momoa, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Timothée Chalamet, Stellan Skarsgård, Dave Bautista ve Javier Bardem  gibi ünlü isimler yer alıyor.

West Side Story – 18 Aralık

Brodway’in en çok sevilen müzikallerinden olan West Side Story yeniden sinemaya uyarlanıyor. Filmde 1957 yılında New York sokaklarındaki rakip çetelerin aşk ve ihtiras dolu maceralarını izleyeceğiz. Yapımın yönetmen koltuğuna başarılı isim Steven Spielberg oturacak.

Cruella – 23 Aralık

En çok sevilen kötü kadın kendi filmi ile seyirci ile buluşuyor. Dalmaçyalı serisinin kötü karakteri Cruella de Vil’i anlatacak yapımın kadrosunda Emma ve Emma Thompson gibi iki önemli isim yer alıyor.

“2020’de Çıkacak Filmler” listemizin şimdilik sonuna geldik. Yeni haberler geldikçe ve değişiklikler yaşandıkça listemizi güncellemeye devam edeceğiz. Yenilikler için yazımızı sık sık ziyaret etmeyi unutmayın. Şimdiden herkese iyi seyirler…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.