2020’de Çıkacak ve Devam Edecek Yabancı Diziler

0

Son yıllarda sinema filmlerinin kalitesine ulaşan televizyon dizileri büyük bir yükselişe geçti. Öyle ki artık izleyiciler dizileri heyecan ile beklemeye başladı. Her yeni çıkan dizi, eğer istenilen başarıyı yakalarsa uzun süre gündemde kalıyor ve tarihe adını yazdırıyor. 2020 yılına sayılı günler kala, yeni gelecek yabancı diziler için heyecanlı bekleyiş başladı. Bizler de siz değerli okuyucularımız için “Yeni Diziler 2020” adı altında bir araştırma yaptık ve merakınızı giderecek bir liste oluşturduk. “2020’de Çıkacak ve Devam Edecek Yabancı Diziler” listemizde 2020’de çıkacak yabancı diziler ve de 2020’de gelecek yeni sezonlar ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Katy Keene – 1.Sezon

Riverdale isimli dizinin spinoff’u olarak gelecek olan dizi, 4 tane ikonik Archie Comics karakterinin hayatını ve aşklarını konu ediniyor. Ekibe dahil olan moda efsanesi Katy Keene ise yapımın esas karakteri olacak. New York’da hayallerini gerçekleştirmeye çalışan gençleri konu alan dizi şimdiden pek çok kişinin izlenecekler listesine girdi.

Homeland – 8.Sezon

Dizi son sezonu ile ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Carrie Mathison (Danes) isimli karakterin Ruslardan kurtulup iyileşmeye çalışmasını konu edinecek son sezonda Danes vücudundaki yaralardan çok travmaları ile başa çıkmaya çalışacak. Amerika ve dünyada da büyük bir izleyici kitlesine ulaşan Homeland, konusu ve gerçekçi bakış açısı ile hayran kitlesini her geçen gün arttırdı.

 Outlander – 5.Sezon

Frasers ailesi ekranlara geri dönüyor. “Outlander”ın beşinci sezonu Fraser ailesinin maceralarını konu edinecek. “Yeni Dünya”ya göç ederek, yerleşik hayata geçmeye çalışan aileyi hem içerden hem de dışardan pek çok zorluk beklemektedir. Amerikan ulusunun doğuşuyla birlikte ise Claire ve Jamie evlerini korumak için ne kadar ileri gitmeleri gerektiğini öğreneceklerdir.

The Umbrella Academy – 2.Sezon

1989 yılında doğan süper kahramanlar ekranlara dönüş yapmaya hazırlanıyor. Her biri ayrı yetenekli karakterlerimiz ilk sezonda dünyayı kurtarmak için bir araya gelmişti. Serinin ikinci sezonunda ise ne kadar başarılı olabildiklerini gözlemleme şansı bulacağız. Belki de dünyada ortaya çıkacak daha çok kardeş hikâyenin de gidişatını değiştirebilir. Bekleyip göreceğiz.  

Russian Doll – 2.Sezon

Anlaşılan Netflix’de döngüye kapıldı! Geçtiğimiz yılın sürpriz yapımlarından bir tanesi olan Russian Doll 2. sezon onayını aldı. New York’ta yaşayan genç bir kadının aynı geceyi tekrar ve tekrar yaşamasını anlatan izinin yeni sezonunun konusu henüz belli değil. 8 bölümden oluşacak yeni sezonda konunun ne olacağı heyecanla bekleniyor. Dizinin hem oyuncusu hem de yapımcısı olan Natasha Lyonne, henüz bir açıklama yapmadı.

Good Girls – 3.Sezon

Örnek gösterilecek ev kadınlarının çaresiz kaldıkları için kirli yollara başvurmasını konu edinen dizi Good Girls, kadınların güçlerini elde etmek için yaptıkları fedakârlıkları anlatıyor. Heyecan dolu bir üçüncü sezon ile dönmeye hazırlanan yapımın başrolünde Christina Hendricks yer alıyor.

American Gods – 3.Sezon

Çok satan yazar Neil Gaiman’ın 2001 basımı romanından uyarlanan “American Gods” yeni sezon onayını aldı. Shadow adlı karakterin maceralarını işleyen serinin yeni sezonunda artık beladan uzak durmaya karar veren Shadow’un karısının ölümü ile alt üst olan hayatını izleyeceğiz. Cenaze için uçağa binen Shadow burada kendisini Mr. Wednesday olarak tanıtan ve geçmişini tüm detaylarıyla bilen gizemli bir adamla karşılaşacak ve asıl macera işte o zaman başlayacaktır.

After Life – 2.Sezon

Eşinin ani ölümü ile mükemmel hayatı tamamen değişen Tony (Ricky Gervais) ekranlara geri dönüyor. Artık kurallara göre oyanamayan Tony, istediği ve planlamadığı her şeyi yapmaya devam etmektedir. Ancak geçmişindeki insanlar onun değişimini kötüye işaret olarak algıladıkları için Tony’yi kurtarma çalışmalarına başlarlar. Serinin ikinci sezonu ise Tony’nin hayatına devam etmeye çalışmasını konu alacak.

The Sinner – 3.Sezon

The Sinner’ın ilk sezonu bittiği zaman serinin nasıl devam edeceği büyük bir soru işareti bırakmıştı. Ancak yapımcılar serinin sonraki sezonda dizide yer alan Dedektif Harry Ambrose’un yer alacağını ve ilk sezonda olduğu gibi çözülmesi zor yeni bir vaka ile uğraşacağını açıklamıştı. Yapımın yeni sezonu da ikinci sezonda olduğu gibi Harry Ambrose’un New York’ta meydana gelen bir suçu çözmeye çalışmasını anlatacak. Yeni sezonda çözmeye çalıştığı suçun kariyerindeki en tehlikeli ve zorlu vaka olacağı yapımcılar tarafından iddia edildi.

Doctor Who – 12.Sezon

Zaman lordu geri dönüyor. Uzun süredir devam eden yapımda geçtiğimiz sezon kadın Doktor ile tanışmıştık. Jodie Whittaker’ın canlandırdığı Doktor yeni sezonda farklı maceraları ile seyircisi ile buluşacak.

Sex Education – 2.Sezon

Seks Terapisti olan annesi ile birlikte yaşayan Otis Thompson serinin ikinci sezonu ile ekranlara dönüyor. Henüz yeni sezonun konusu ile ilgili bir açıklama gelmese de Otis ve arkadaşlarının ergenlik sancıları herkes tarafından heyecanla bekleniyor. Eski kadronun tamamının yer alacağı ikinci sezonu Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Euphoria – 2.Sezon

2012 yılı İsrail yapımı aynı isimli diziden esinlenen Euphoria ilk sezonu ile geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Günümüz gençliğinin hayatta kalma ve büyüme mücadelesini konu edinen yapım ikinci sezonu ile 2020 yılında çıkacak diziler listemize girmeyi başardı. Yeni sezonun konusu ile ilgili bilgiler henüz gelmese de ilk sezonda yer alan kadronun tamamının geri döneceği açıklandı.

Killing Eve – 3.Sezon

BBC America yapımın 3.sezonunu henüz 2. sezon yayınlanmadan ilan etmişti. Bu nedenle yapımın yeni sezonunun geleceği çok uzun zaman önce doğrulanmıştı. Tam tarihi henüz bilinmese de ilk iki sezon arasında 1 yıl olduğu için yeni sezonun da Nisan 2020 gibi geleceği tahmin ediliyor. Büyük bir soru işareti ile biten son sezonun cevaplarını yeni sezonla birlikte alabileceğiz.

The Handmaid’s Tale – 4.Sezon

Gilead isimli bir distopyayı konu alan yapım yeni sezon onayını aldı. Doğurganlıkları nedeniyle damızlık gibi kullanılan kadınların hikayesi henüz bitmedi. Yeni sezonda; başrolde yer alan June isimli karakterin üçüncü sezonda yaşanan olaylar sonrası verdiği hayatta kalma mücadelesini izleyeceğiz. Sadece tek sezon olarak planlanan dizinin gösterdiği başarı yapımcıları yeni sezonlar yapmaya yöneltiyor.

Lucifer – 5.Sezon

Geleceği belirsiz Lucifer bir sezon daha hayatta kalmayı başarıyor ve 5. sezonu ile ekranlara dönüyor. Yeni sezon onayını alamayınca Netflix tarafından alınan ve çekimleri devam ettirilen dizisinin 4. sezonu izleyicisinden olumlu dönüş almış olacak ki yeni sezonun da geleceği hayranlara duyuruldu. Bakalım Lucifer insanlar arasındaki yaşamını sürdürürken düşmanları ile mücadelesinden galip gelecek mi göreceğiz.

American Crime Story – 3.Sezon

Dünyanın en çok sevilen antoloji serisi American Crime Story, yeni sezonunda da yakın tarihimize damga vuran bir olayı konu ediniyor. Dönemin Amerika başkanı Bill Clinton ile yasak aşk yaşadığı Monica Lewinsky arasında yaşananları bir de bu dizi ile izleyeceğiz. Yapımcılığını Monica Lewinsky’nin üstlendiği yeni sezon şimdiden herkesin dilinde.

Agents of S.H.I.E.L.D. – 7.Sezon

Marvel severler her ne kadar Avengers serisinin bitmesi ile büyük üzüntü yaşasa da yapım şirketi dizinin devamının geleceğini açıklayarak herkesi sevindirdi. Altıncı sezonun devamı ile başlayacak yeni sezonda, ekibimiz kendilerini 1931 yılında New York’ta bulacak. Ancak bir süre sonra şehirde yalnız olmadıklarını anlayan ekip, polis kimliğindeki Chronicoms’lar ile mücadele edecek.  Kötü adamlar SHIELD organizasyonunu tarihten tamamen silmeye çalışırken ekibimiz onları durdurabilecek mi hep beraber göreceğiz.

The Simpsons – 32.Sezon

The Simpsons televizyon tarihinin en uzun soluklu yapımı olarak bir rekora imza attı. Homer, Marge, Maggie, Bart ve Lisa’nın Springfield isimli kasabada yaşadıklarını konu alan dizi 32. sezonu ile ekranlara geri geliyor.

This Is Us – 5.Sezon

4.sezonu 24 Eylülde başlayacak yapımın sonraki sezonu şimdiden duyuruldu. Final bölümünün çekimleri şimdiden yapılan dizinin 5. sezonunun son sezon olacağı ise şimdiden gelen duyumlar arasında. 2020 yılı Eylül ayında gelecek yeni sezon serinin hayranları tarafından şimdiden iple çekiliyor.

13 Reasons Why – 4.Sezon

İşte 2020’de Çıkacak ve Devam Edecek Yabancı Diziler listemizdeki sıradaki dizi; 13 Reasons Why. Jay Asher tarafından yazılan çok satan romandan uyarlanan dizinin 4.sezonu 3.sezonu ile birlikte duyuruldu. Final sezonu olacağı açıklanan bu sezonun dizide yaşanan olaylara kapanış niteliğinde olacağı açıklandı. Pek çok genç üzerinde olumlu ya da olumsuz etkiler bırakan seri, intihar gibi önemli bir konuya değindiği için etkisini önümüzdeki yıllarda da sürdüreceğe benziyor.

Queer Eye – 5.Sezon

Gün geçtikçe ayrışan bir Amerika ve ne getireceği belirsiz bir gelecek kaygısının ortasında, beş cesur adam herkesi bir araya getirmek için özel yeteneklerini kullanarak ellerinden geleni yapıyor. Emmy ödüllü Queer Eye Amerika’yı harika yapmak için geri dönüyor. Çok sevilen Queer Eye; yeni sezonunda da sürprizlerle dolu.

Stranger Things – 4.Sezon

80’li yıllara bir aşk mektubu gibi olan yapımın 4. Sezonu pek çok kişi tarafından heyecanla bekleniyor. 2020’de çıkacak yapımlar arasında olması beklenen bu sezonun son sezon olma ihtimali ise bir hayli yüksek. Gözümüzün önünde büyüyen küçük çocuklara veda etmek çok zor olacak ancak serinin hikayesinin güzel bir şekilde sonlanacağını görmenin verdiği huzuru da hayranlar olarak tatmak isteriz.

The 100 – 7.Sezon

Uzun zamandır ilgi ile izlenen bir yapım daha ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Yapımcılardan gelen açıklamaya göre 2020 yılının ilkbahar ayında yayınlanacak 7.sezon yapımın son sezonu olacak. Serinin final sezonu ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi incelediğimiz ayrıntılı yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

The Boys – 2.Sezon

İlk sezonu ile fazlasıyla olumlu tepkiler alan The Boys dizisinin yeni sezonu 2020’de Çıkacak ve Devam Edecek Yabancı Diziler listemize girmeyi başardı. 2020 yılı ilkbahar ayında gelmesi planlanan yapımın konu ile ilgili henüz ayrıntılı bir açıklama gelmedi. Ancak serinin 2.sezonu ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

“2020’de Çıkacak ve Devam Edecek Yabancı Diziler” listemizin şimdilik sonuna geldik. Yeni haberler geldikçe ve değişiklikler yaşandıkça listemizi güncellemeye devam edeceğiz. Yenilikler için yazımızı sık sık ziyaret etmeyi unutmayın. Herkese iyi seyirler…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.