Avengers: Endgame kimler hayatta kalacak, kimler ölecek

0

Avengers: Infinity War filminin sonunda evrendeki süper kahramanların çoğu evlerine küller halinde döndü. Dünyanın kaynaklarının yetersiz geleceğini düşündüğü için dünyadaki nüfusun rastgele bir biçimde yarısını yok etmekle kafayı bozmuş Avengers: Infinity War filminin baş düşmanı Thanos, parmağını şıklatarak bunu başardı. Şıklatmadan sonra dünya nüfusunun yanı sıra Marvel Sinematik Evreninden bildiğimin bir çok karakter de küllere dönüştü. Marvel Sinematik Evreninin bariz bir şekilde en şok edici sahnesi Avengers: Infinity War filminin sonuydu. Bildiğimiz her şeyi tekrardan düşünmemize sebep verecek bu son hakkında birçok teori üretildi. Fakat bu teorilerin hangisinin doğru olduğunu Avengers: Endgame vizyona girmeden öğrenemeyeceğiz.

Avengers: Infinity War filminin bitişinden sonra insanların kafalarında çok büyük soru işaretleri oluşmaya başladı. Bu soru işaretlerinin en başında ‘‘Dünyayı şimdi kim kurtaracak? sorusu var. Çünkü Black Panther, Spider-Man ve Star-Lord gibi karakterler küllere dönüştüler. Her ne kadar Infinity War filminin üzerinden zaman geçmiş olsa da bu sorular kesin olarak cevaplanmadı. Avengers: Endgame filmi vizyona girene kadar da cevaplanmayacak gibi duruyor. Avengers: Endgame filminin ilk fragmanının yayımlanması üzerine yaşayan karakterlerin sadece bir kısmını biliyoruz. Bunlar zaten parmak şıklatma sonrasında ölmeyen karakterlerimiz ve o an kuantum diyarında bulunan Scott Lang yani Ant-Man. Scott’un gerçekten o mu olduğuna emin değiliz bu konuyla da alakalı birçok teori öne sürüldü.

Avengers ekibi hiç bir ilerleme gösterememiş!

Yaşayan bu karakterlerin yanı sıra Avengers: Endgame filminin fragmanı bizlere hayatta kalan karakterlerin gelişmeye veya savaşa dair hiç bir yapmadıklarını da gösterdi. Uzayın boşluğunda sürüklenen Tony Stark, çaresiz bir bekleyiş içerisinde olan Captain America ve Black Widow. Görünüşe bakılırsa aradan geçen zaman diliminde pek bir ilerleme gösterememişler.

Avengers: Endgame vizyona girmeden önce 8 Mart 2019 tarihinde Captain Marvel filmi vizyona sürüldü. Film 1990’larda geçen bir süper kahraman origin hikayesiydi. Bu film MCU evreni için oldukça önemli bir yere sahip olmasının yanı sıra Marvel Sinematik Evreninin hem en güçlü karakterini anlattı hem de ilk kadın karakter filmi oldu. Film,Infinity War filmi ile Avengers: Endgame filmi arasında tam olarak köprü görevi görerek seyircilerin kafasındaki bazı soruları cevapladı. Eğer film hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız incelememizi okuyabilirsiniz.

Ocak ayında yayımlanan Spider-Man: Far From Home fragmanı da Avengers: Endgame için oldukça önemli bir yer tutuyor. Çünkü fragmana detaylıca bakıldığında 26 Nisan 2019 tarihinde vizyona girecek Endgame için bazı çıkarımlar yapılabilir. Fragmana baktığımızda Spider-Man ile yan yana görmeye alıştığımız Tony Stark’ı fragmanda göremiyoruz. Bu olay ise ‘‘Iron Man öldü mü?” sorusunu doğuruyor. Fragmanın devamını izlediğimiz de ise Nick Furry’nin hala hayatta olduğunu görebiliyoruz.

Spider-Man: Far From Home filminin Avengers: Endgame filminin sadece 5 dakika sonrasında geçeceği söyleniyor. Böyle bir şey olursa nasıl Peter Parker böyle mutlu bir şekilde okul gezisine çıkıyor veya dünya neden bu kadar mutlu? Bu noktada en yaygın teorilerden birisi sadece o olayı yaşayanların bunu hatırlayacakları, bu yüzden diğer herkesin hafızası silinmiş olabilir. Bunlar sadece teoriler, gerçek cevabı öğrenmek için 26 Nisan 2019 tarihinde Avengers: Endgame filmini beklemek zorundayız.

Şimdi gelin şöyle Marvel Sinematik Evreninin önemli karakterlerine parmak şıklatmasından sonra ne olduğunu ve Avengers: Endgame filminde neler olabileceğine bakalım.

CAPTAIN AMERICA

En son Infinity War son sahnede: Hayatta! Captain America yani Steve Rogers (Chris Evans), Avengers ekibiyle beraber Wakanda’daydı ve parmak şıklatmasından sonra hayatta kaldı.

Anvegers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Eğer Avengers: Endgame filminde birisi ölecekse bu muhtemelen Captain America olurdu. Çoğu teoride Captain America dostlarının canını ve dünyayı kurtarmak için kendi canını feda edecek. Captain America’nın, Avengers: Endgame filminde giyeceği zırh ile öldüğü çizgi roman serisi olan ”The Death of Captain America” zırhı birebir aynı. Bu durum ise Marvel sevenlerin kafasına ”Acaba Captain America gerçekten ölecek mi? Kalkanı kim taşıyacak” gibi soruları getirdi.

Captain America’yı canlandıran Chris Evans, Ekib 2018 tarihinde Marvel evrenine ve Marvel izleyicilerine veda eden bir tweet attı. Paylaştığı yazıda ” Yenilmezler 4 filminin çekimlerini (benim için) bitirdik. En basit şekilde söylemek gerekirse, çok duygusal bir gündü. Son 8 yıldır bu rolü oynamak benim için büyük bir onurdu. Kameranın önündeki, arkasındaki herkese ve izleyicilere tüm anılar için teşekkür ederim. Sonsuza dek minnettarım.” dedi. Yani Avengers: Endgame filminin, Chris Evans’ın son filmi olma olasılığı yüksek.

Gelecek filmleri: Duyurulmadı.

IRON MAN

Iron Man

En son Infinity War son sahnede: Hayatta fakat Thanos’un parmak şıklatmasından sonra uzayın derinliklerinde kaybolmuş durumda.

Avengers: Endgame fragmanından görüldüğü üzere Iron Man yani Tony Stark (Robert Downey Jr.) uzay boşluğunda Nebula ( Muhtemelen Nebula, Thanos parmağını şıklattığında Titan’da bulunan tek kişiyidi.) ile beraber sürükleniyorlar. Fragman esnasında Tony Stark’ın, Pepper Potts’a (Gwyneth Paltrow) bir veda mesajı kaydettiğini de görebiliyoruz. Bu mesaj esnasında Tony Stark, su ve yemeğin tükendiğini yakın zaman içerisinde de oksijenin de tükeneceği söylüyor.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Bu konu her ne kadar kesin olmasa da Spider-Man: Far From Home fragmanında Tony Stark’ın görülmemesi üzerine çoğu Marvel sever Stark’ın Avengers: Endgame filmi ile Marvel evrenine veda edeceğini düşündü. Ayrıca Avengers: End Game, Robert Downey Jr’ın son sözleşmeli Marvel filmi olduğunu da biliyoruz. Tabii sözleşmesini yenileyip bu evrene devam eder mi onu bilemiyoruz.

Gelecek filmleri: Duyurulmadı.

THOR

En son Infinity War son sahnede: Hayatta! Thor (Chris Hemsworth) Avengers ekibiyle beraber Wakanda’da yaşanan savaşın içerisindeydi. Thor, Thanos’u öldürmeye çok yaklaşmıştı fakat Thanos parmağını şıklatmayı başardı.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Muhtemelen. Marvel severler Thor’un hayatta olabileceğine dair kendilerince bir kaç delil bulmayı başardı. Yayımlanan Spider-Man: Far From Home fragmanı esnasında Peter Parker’ın sınıf arkadaşlarından birisi Mysterio’yu (Jake Gyllnhall) görür ve “He’s like Iron Man and Thor rolled into one.”  der. Bunun anlamı ”O, Iron Man ve Thor’un karışımına benziyor” demektir. Türkçe olarak bakınca oldukça normal bir cümle gibi gözükse de cümle şimdiki zaman yapısıyla kurulmuş. Bunun da sonucunda Marvel severler Thor’un (Aynı zamanda Iron Man’in de) hayatta olabileceğini düşündü çünkü ölmüş olsaydı bu cümle geçmiş zaman yapısıyla kuruldu diye düşündüler.

Gelecek filmleri: Duyurulmadı.

ANT-MAN

En son Infinity War son sahnede: Pek sayılmaz. Ant-Man olarak bilinen Scott Lang (Paul Rudd) Avengers: Infinity War filminin içerisinde bulunmuyordu. Bu olaylar yaşanırken Ant-Man kendi başına açılmış dertlerin içerisindeydi. Fakat filmin Ant-Man And The Wasp filminin gizli sahnesinde, Scott tam kuantum diyarındayken Hank Pym ve Janet van Dyne ve Wasp’ın kül olduğunu gördük. Bunun sonucu olarak Ant-Man kantum diyarında kapana kısıldı. Her ne kadar Avengers: Endgame fragmanında karakteri görsek de Marvel severler görünenin bir skrull olabileceğini veya eski bir kayıt olabileceğini öne sürdü.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Ant-Man konusu oldukça karışık. Avengers: Endgame filminde Ant-Man’i tam olarak nasıl göreceğimizi bile bilmediğimiz için bu konu oldukça kafa karıştırıcı. Fakat bildiğimiz bir şey varsa o da Ant-Man’in Avengers: Endgame için oldukça önemli bir yere sahip olacağı.

Avengers: Endgame setinden yeni gelen fotoğraflar, Ant-Man’in bir şekilde New York savaşının içerisinde bulunacağını gösteriyor. Ayrıca Ant-Man, Avengers ekibiyle de bir araya gelmeyi başarmış gibi duruyor.

Gelecek filmleri: Duyurulmadı.

BLACK PANTHER

En son Infinity War son sahnede: Küle dönüştü. Thanos parmağını şıklattığında T’Challa yani Black Panther (Chadwick Boseman) Wakanda’da küllere dönüştü.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Ölecek gibi gözüküyor! Chadwick Boseman ile yapılan konuşmalarda ve Kevin Fiege ile olan konuşmalardan anlaşılacağı üzere Black Panther karakterinin Avengers: Endgame filminden sonra hayatta kalması zor görünüyor. Fakat biliyoruz ki bu Marvel. Yapımcı ekip film esnasında şaşırtmaca yakalamak adına da böyle konuşuyor olabilir, film çıkmadan kesin olarak bilemeyiz.

Buna ek olarak Screen Rant ile yapılan bir konuşma sırasında Angela Basett, Ramonda (Black Panther’in annesi) ve Letitia Wright’ın canlandırdığı Shuri (Black Panther’in kardeşi) karakterlerinin Thanos’un parmak şıklatmasından sonra hayatta olduğunu doğruladı. Bu da demektir ki Avengers: Endgame filminde bu ikiliyi görebiliriz.

Gelecek filmleri: Evet var! Yönetmen Ryan Coogler, yeni bir Black Panther filmi için sözleşme imzaladığını duyuruldu. Filmin şu an geliştirme sürecinde olduğunu biliyoruz fakat ne zaman çıkacağıyla alakalı bir duyuru yapılmadı.

BLACK WIDOW

En son Infinity War son sahnede: Hayatta! Natasha Ramanoff yani Black Widow, (Scarlet Johansson) Thanos’un parmak şıklatmasından sonra Wakanda’da hayatta kaldı.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Çok büyük ihtimalle. Black Widow, Avengers kadrosundaki hem tek kadın hem de ekibin sorun çözücüsü. Bu yüzden karaterin Avengers: Endgame filminde öleceğini hiç zannetmiyoruz. Eğer böyle bir duruma gelinirse, Hawkeye’ın onu kurtaracağını da inanıyoruz.

Black Widow her ne kadar Avengers ekibinin kemik kitlesinden olsa da Hawkeye ile aynı kaderi paylaşarak bir solo filme sahip olamamıştır. Fakat 2018 içerisinde yapılan bir duyuruyla Black Widow karakterinin solo filminin geleceğini öğrendik. Bu filmin bir origin filmi olacağını ve 2020 yılında çıkacağı haricinde pek bir şey bilmiyoruz.

Gelecek filmleri: Evet var! 2019 Şubat itibariyle bir Black Widow solo filmi çekilmeye başlandı.

BUCKY BARNES / WINTER SOLDIER

En son Infinity War son sahnede: Küle dönüştü. Buck Barnes (Sebastian Stan) Wakanda’da yapılan savaş esnasında Thanos’un parmak şıklatmasına yenik düştü.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Emin değiliz. Buck Barnes’ın kaderi Captain America’nın ellerinde diyebiliriz. Eğer Captain America ölürse muhtemelen Buck hayatta kalacaktır. Ama aksi bir durum yaşanırsa muhtemelen Buck, Avengers: Endgame filmiyle Marvel Sinematik Dünyasına veda edecektir.

Çizgi romanlarda Buck Barnes karakterinin yeni Captain America olduğu bile görülmüştür. Bu yüzden çoğu Marvel izleyicisinin kafasında ”Buck yeni Captain America mı olacak?” sorusu yer almaya başladı. Bu soruyu cevaplamak şu an için epey zor görünüyor. Bu yüzden Avengers: Endgame için beklemeye devam etmeliyiz.

Gelecek filmleri: Henüz resmi olarak duyurulmadı fakat Disney, Buck Barnes ve Falcon ile ilgili bir dizi çekeceğini duyurdu.

CAPTAIN MARVEL

En son Infinity War son sahnede: Captain Marvel, (Brie Larson) Avengers: Infinity War filminde bulunmuyordu. Fakat Avengers: Infinity War’ın gizli sahnesinde Nick Furry’nin , Captain Marvel’ı aradığını gördük. Bu esnada cihazın üzerinde de karakterin logosu belirdi.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Evet! Marvel Sinematik Evreninin başında kişi Kevin Fiege, Captain Marvel için ”O, MCU evreninin geleceği olacak” dedi. Bunun üzerine anlayabileceğiniz gibi Marvel Sinematik Evreni, Captain Marvel karakterinin çizdiği doğrultuda ilerleyecek.

Gelecek filmleri: Henüz resmi olarak duyurulmadı fakat 8 Mart 2019 tarihinde ilk Captain Marvel filmi yayımlandı.

DOCTOR STRANGE

En son Infinity War son sahnede: Küle dönüştü. Doctor Strange, (Benedict Cumberbatch) Spider-Man, Tony Stark ve Galaksinin Koruyucuları ekibi ile Titan gezegenin bulunuyorlardı. Ve bu ekipten geriye sadece Nebula ve Tony Stark kaldı. Doctor Strange küle dönüşmeden önce ”Tek yolu buydu” dedi. Bu sözün ardından hepimiz Avengers: Endgame filmi için biraz daha heyecanlandık. Çünkü kazanmalarının tek yolunun kaybetmeleri olduğunu anladık.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Büyük ihtimal yaşayacak. Çoğu Marvel sever Benedict Cumberbatch’in bu filmden sağ bir şekilde ayrılacağını düşünüyor. Fakat bunu destekleyen henüz sağlam bir kanıt yok.

Gelecek filmleri: Şu anda yeni bir Doctor Strange filmi çekiliyor.

FALCON

En son Infinity War son sahnede: Küle dönüştü. Falcon (Anthony Mackie) Wakanda’da yapılan savaşta, Thanos’un parmağını şıklatması üzerine küle dönüştü.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Büyük ihtimal yaşayacak. Falcon karakteri henüz hikayesini tam olarak anlatmayı başaramadı ve hiçbir Marvel filminin de göbeğini de olmadı. Bu yüzden Falcon’un bizlere yarım bir hikayeyle veda edeceğini hiç sanmıyoruz. Ayrıca Disney+ Falcon karakterinin de dizisini çekmeyi düşündüğü için geleceğe dönük işler de boy gösterecek gibi duruyor.

Gelecek filmleri: Henüz resmi olarak duyurulmadı fakat Disney, Falcon ve Buck Barnes ile ilgili bir dizi çekeceğini duyurdu.

THE GUARDIANS OF THE GALAXY


En son Infinity War son sahnede: Roket Rakun (Bradley Cooper) hayatta. Groot (Vin Diesel) küle dönüştü. Drax (Dave Bautista) küle dönüştü. Star-Lord (Chris Pratt) küle dönüştü. Mantis (Pom Klementieff) küle dönüştü. Gamora (Zoe Saldana) ruh taşı için Thanos tarafından öldürüldü. (Karen Gillan) hayatta.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacaklar mı? : Evet!
Bu tahminin her ne kadar bir kaynağı olmasa da Galaksinin Koruyucuları ekibinin öldüğünü düşünmek bile zor. Çünkü Groot gibi bir karakteri de bünyesinde barındıran ekip Marvel evreninin oldukça akılda kalıcı, renkli karakterlerine sahip.

Her ne kadar Gamora hayatını kaybetmiş olsa da Marvel severler onun bu evrene tekrar geri döneceğini düşünüyor. Bu bizim nazarımızda oldukça zor bir durum. Gamora’nın Marvel Sinematik Evrenine temelli veda ettiğini düşünüyoruz. Fakat bu düşüncemiz ”O zaman Guardians of The Galaxy 3’de ne olacak?” sorusunu doğuruyor. James Gunn ile olan meselelerden dolayı bir süredir çekimleri durdurulan filmin konusu ne olacak, hangi zaman diliminde geçecek? Bu soruları sormak için erken olduğunu biliyoruz fakat Avengers 4 filminden sonra izleyiciler büyük bir heyecanla bu seriyi beklemeye devam edecektir.

Gelecek filmleri: Bir Guardians of the Galaxy Vol. 3 filmi için çalışıldığını biliyoruz. Fakat Disney’in James Gunn’ı kovmasının arından film 2018 Ağustos itibariyle bir süreliğine askıya alındı.

HAWKEYE

Hawkeye

En son Infinity War son sahnede: Bilinmiyor. 2016 senesindeki Captain America: Civil War filminden beri Hawkeye (Jeremy Renner) karakterinin ne alemde olduğu kesin olarak bilinmiyor. Tahminimizce ailesiyle vakit geçiriyordu.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Hiç bir fikrimiz yok. Uzun zamandır beyaz perdede izlemediğimiz Hawkeye nasıl bir duruş sergileyecek, ne yapacak tam olarak bilmiyoruz.

Hawkeye hakkında tek bildiğimiz şey, Avengers: Endgame fragmanında ”Ronin” kimliğine bürünüp daha acımasız bir hal aldığı. Çoğu teoriye göre Thanos’un parmak şıklatmasından sonra Hawkeye ailesi de yok oldu. Bu teorinin doğrultusunda Hawkeye artık daha kararlı daha acımasız birisine dönüştü. Bunlara ek olarak yayımlanan fragmanda Hawkeye karakterinin yeni bir kostüm giydiğini de görüyoruz.

Gelecek filmleri: Duyurulmadı.

THE HULK

En son Infinity War son sahnede: Hayatta! Bruce Banner yani The Hulk (Mark Ruffalo) Wakanda’da, Thanos’un parmak şıklatmasından kurtuldu. Fakat bir problemimiz vardı, Bruce Banner, Avengers: Infinity War filmi boyunca Hulk’a dönüşemedi.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Kesinlikle. Bu konuyla alakalı her ne kadar bir açıklama yapılmamış olsa da biz Hulk karakterinin ölmesini neredeyse imkansız görüyoruz.

The Hulk çizgi romanlarda dünyada yaşayan son canlı olmayı bile başarmıştır. Çizgi romanlarda anlatılanlara göre neredeyse haklı öldürmenin bir yolu yoktur. Bu yüzden Marvel Sinematik Evreninde ne yaşanırsa yaşansın Hulk karakterinin ölmesi imkansız görünüyor. Marvel, Hulk’ı öldürmek yerine onu hiçliğe fırlatabilir veya gücünü elinden alabilirler. Bu durum teknik olarak ölüm sayılmasa da bu durum onu Marvel Sinematik Evreninden kısmen siler.

Gelecek filmleri: Duyurulmadı.

LOKI

En son Infinity War son sahnede: Öldürüldü. Thanos, Asgard kurtarma gemisinde sonsuzluk taşlarından birini almak için Loki’yi (Tom Hiddleston) öldürdü.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Bu soruya cevap vermek imkansız.

Loki teknik olarak Avengers ekibinden birisi değil. Fakat Thor: Ragnorak filminde, Revengers ekibine katılarak sonunda iyi safa geçmişti. Maalesef ki Loki iyi birisi olarak çok uzun yaşamadı. Üstelik filmin yapımcısı Russo kardeşler Loki’nin ölümünü doğruladı.

Tom Hiddleston, Twitter’da ”Loki’nin daha anlatacağı birçok hikaye, yapacağı birçok fesatlık var. Daha fazlası gelecek” yazılı bir görsel paylaştı. Bunun üzerine Marvel severler ”Acaba Loki ölmedi mi?” diye düşünmeye başladı. Loki hakkında yorum yapmak oldukça zor olduğu için bu sorunun cevabını sıradaki filmde görmeyi umalım.

Gelecek filmleri: Henüz duyurulmadı fakat Disney’in bir Loki dizisi üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu dizi eğer çıkış yapacaksa muhtemelen Avengers: Endgame filminden sonra duyurulur.

NICK FURRY

En son Infinity War son sahnede: Küle dönüştü. Nick Furry (Samuel L. Jackson) Infinity War filminin gizli sahnesinde küllere dönüşürken Captain Marvel’a yardım sinyali de gönderdi.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Evet! Nick Furry, Spider-Man: Far From Home filminin fragmanında gözüküyor.

Gelecek filmleri: Nick Furry, Spider-Man: Far From Home filminde bulunacak. Fakat gelecekte bulunacağı Marvel filmleri ile ilgili bir açıklama yapılmadı

SCARLET WITCH

En son Infinity War son sahnede: Küle dönüştü. Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) Avengers ekibiyle beraber Wakanda’daydı. Scarlet her ne kadar savaş esnasında Thanos almasın diye ”Zihin Taşı”nı yok etmiş olsa da Thanos zamanı geri alarak tekrardan ona sahip oldu.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Scarlet Witch karakteri Marvel Sinematik Evrenine yeni katıldı denebilir. Karakterin henüz tamamlanmamış bir hikayesi ve Marvel sevenlerin büyük ilgisi çeken yetenekleri var. O yüzden Marvel, Scarlet’e bu kadar erken veda etmek istemeyecektir.

Gelecek filmleri: Henüz duyurulmasa da Disney’in bir Scarlet Witch ve Vision dizisi üzerinde çalıştığını biliyoruz.

SPIDER-MAN

En son Infinity War son sahnede: Küllere dönüştü. Peter Parker yani Spider-Man, (Tom Holland) Titan gezegenindeyken Tony Stark’a ”Pek iyi hissetmiyorum” diyerek veda etti.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Evet! 5 Temmuz tarihinde yeni bir Spider-Man filmi geliyor. Anlaşılan Spider-Man, Avengers: Endgame filminde küllerinden dirilmenin bir yolunu bulacak gibi gözüküyor. Çünkü çıkacak olan yeni Spider-Man filmi Avengers: Endgame olaylarının sadece 5 dakika sonrasında geçecek.

Gelecek filmleri: Evet var! 5 Temmuz itibariyle Spider-Man: Far From Home vizyona girecek.

VISION

En son Infinity War son sahnede: Öldü. Vision (Paul Betteny), Avengers ekibiyle beraber Wakanda’daydı. Scarlet Witch, Vision’ın alnından zihin taşını alarak onu parçalamıştı. Fakat Thanos zamanı geri alıp taşa sahip oldu.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Büyük ihtimal ölmeyecek. Avengers ekibinde taşı güvenle koruyabilecek birine ihtiyaç olacaktır. Bu sebeple ve Scarlet Witch’i korumak adına Vision hayata tutunmaya çalışacak.

En yaygın teorilerden birisi de Vision karakterinin ileride zihin taşı olmadan yaşayabilmesi. Çizgi romanlarda Vision’ın zihin taşsız yaşadığı olmuş fakat bu olay Marvel Sinematik Evrenine yansır mı onu bilemeyeceğiz.

Gelecek filmleri: Henüz duyurulmasa da Disney’in bir Scarlet Witch ve Vision dizisi üzerinde çalıştığını biliyoruz.

WAR MACHINE

En son Infinity War son sahnede: Hayatta! Rhodey yani War Machine, (Don Cheadle) Thanos’un parmak şıklatmasından sonra hayatta kaldı.

Avengers: Endgame son sahnede hala hayatta kalacak mı? : Umarız. Rhodey her ne kadar Avengers: Endgame fragmanında gözükmese de filmin sonunda hayatta olmasını istiyoruz.

Marvel Sinematik Evreninin silik karakterlerinden birisi olan War Machine aslında oldukça büyük bir sever kitleye sahip. Bu yüzden Rhodey karakterini daha sık görmeyi umut ediyoruz.

Gelecek filmleri: Duyurulmadı.

AVENGERS: ENDGAME NE ZAMAN ÇIKACAK?

Çoğu kişinin büyük bir heyecanla beklediği ve bildiğimiz evreni bitirecek olan Avengers 4 filmi 26 Nisan 2019 tarihinde vizyona girerek izleyenlerin beğenisine sunulacak.

AVENGERS: ENDGAME YAZIMIZ HAKKINDA:

Bu yazımızda Marvel Sinematik Evreninin sıradaki filmi hakkında bildiklerimizden ve öngörülerimizden bahsettik. Buradaki her cümlemiz bir yerden destekli değildir. Yazımız esnasında kendi fikirlerimiz ve tahminlerimizi de yazdık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.