Better Call Saul’un 5.Sezonundan Üzücü Haber

0

Her geçen gün popülerliğini artırarak devam ediyor olmasına karşın hala daha 4.sezonunun sonunda İMDB Top 250 listesinde kendisine 83. sıradan yer bulabilen bir yapım Better Call Saul. Bu durum her ne kadar kötü gibi gözükse de emin olun bu durumun diziye olan faydaları zararlarından çok daha fazla. Çünkü bir yapım ne kadar popüler olursa, fanlarının istekleri üzerinde bir o kadar ezilmek durumunda kalıyor. Game Of Thrones’un ve Person Of Interest’in apar topar bitirilmeye çalışılan son sezonları ve belkide dizi tarihinde dağ tavşan doğurdu diyebileceğimiz Lost’un finali bunlara sadece birer örnek. Peki ben durup dururken bunlardan niye bahsediyorum ? Çünkü ne yazık ki Better Call Saul’un yeni sezonu yani 5. sezonu ertelendi. Ve görünen o ki yakın bir tarihte de çıkmayacak.

Better Call Saul Yeni Sezon Ertelendi !

Geçtiğimiz günlerde Better Call Saul’un yeni sezonunu bekleyen kişilere kötü bir haber geldi. Dizinin yayımcısı AMC tarafından yapılan açıklamada Better Call Saul 5. Sezon çıkış tarihinin 2020 yılından önce gerçekleşmeyeceği belirtildi. Yani bu durumda Better Call Saul yeni sezonu için en az 2 yıllık bir ara vermiş olacak. Peki bu durum neden kaynaklandı ?

Better Call Saul Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak

2020 Yılından Önce Çıkmayacak

AMC Networks genel müdürü Sarah Barnett’in yapmış olduğu açıklamada, Better Call Saul’un yeni sezonunun ertelenmesinin sebebi olarak senaristlere ek süre vermek istediklerini belirtti. Bu sayede Jimmy McGill karakterinin Soul Goodman’a dönüşümünü çok daha başarılı bir şekilde ekranlara taşıyacaklarını belirti. Ayrıca Sarah Barnett dizinin ana karakteri olan Jimmy’nin Soul Goodman’a dönüşmesi için çok az bir süre kaldığını ve bu bağlamda dizinin yakın bir zamanda final yapacağından da bahsetti.

Her ne kadar bu açıklamalardan ve dolayısı ile dizinin finaline yaklaşmış olmamızdan dolayı içimizi bir hüzün kaplıyor olsa da. Dizinin son sezonlarının bu denli özen ile hazırlanılıyor olması da bizler için oldukça sevindirici. En azından Vince Gilligan ve Peter Gould gibi daha önceden Breaking Bad’ı yapmış iki kişinin aynı titizlik ile Saul Goodman’ın hikayesini işleyecek olmasını iyi haber olarak nitelendirebiliriz.

Zaten Vince Gilligan ve Peter Gould’un daha öncesinden ne kadar harika bir iş başarmış olduğunu hepimiz biliyoruz. Breaking Bad dizi tarihinde ki en tutarlı ve başlangıcı ile sonunun uyum içerisinde gerçekleştiği dizilerden bir tanesi. Günümüzde bu tarz dizi bulmak da bir hayli zor. Umarım Better Call Saul’da son sezonlarında ki bu ekstra uğraşın karşılığını almayı başarabilir. Zaten Vince Gilligan yapımları birazcık arap atı gibi. Sona geldikçe açılıyor. Breaking Bad dizisininden bile dizi final yapmadan haberi olan insan sayısı bir hayli azdı. Dizinin çok büyük bir kitlesi finalin ardından diziyi izlemeye başladı. Biz aynı durumun Better Call Saul’da da yaşanacağını düşünüyoruz. Zaten Better Call Saul her yeni sezonunda hem not ortalamasını hemde izleyici kitlesini artırmayı başarıyor.

Better Call Saul 5. Sezon Oyuncuları

Better Call Saul dizisinin oyuncu kadrosunu daha çok Breaking Bad’den tanıdığımız kişiler oluşturuyor. Bob Odenkirk, Jonathan Banks ve Giancarlo Esposito gibi kişiler ünlerinden ziyade Breaking Bad dizisinde gösterdikleri muhteşem performansları ile tanınıyorlar. Ayrıca daha öncesinde de defalarca haberini yaptığımız Steven Ogg (GTA oyunundaki Trevor karakteri) yine bu yapımda da kendisine rol bulmayı başarıyor. Kendisi son dönemlerde her dizide bulunan figüran oyuncu konumunda

Better Call Saul’un yeni sezonunda bulunacak ya da yeni sezonda diziye katılacak oyuncular ise henüz açıklanmış durumda değil. Lakin bu konuda elimize yeni bir bilgi geçtiğinde yine Fizidi.com üzerinden sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.