Hareketli geçen Nisan ayının ardından, Mayıs ayı da yeni sürprizlerle ekranlarımızı şenlendirmeye geliyor. Bütün dizi platformlarını değerlendirmeye alarak sizler için detaylı bir araştırma yaptık. İşte Mayıs 2019’da ekranlarımızı şenlendirecek, bu ay çıkacak diziler ve de yeni sezonları gelecek diziler.

The Name of the Rose  (Sundance TV) – 1 Mayıs

Bu Ay Çıkacak ve Devam Edecek Diziler (Mayıs 2019)

Umberto Eco’nun ülkemizde de büyük ilgi gören romanı The Name of The Rose (Gülün Adı) dizi uyarlaması olarak ekranlara geliyor. Bir keşişin ve yardımcısının tanık oldukları cinayetler sonrası açılan soruşturmayı konu alan dizi Sundance TV kanalında yayınlanacak.  Dizinin kadrosunda ise John Turturro ve Rupert Everett yer alıyor.

iZombie 5.Sezon (The CW) – 2 Mayıs

Bu Ay Çıkacak ve Devam Edecek Diziler (Mayıs 2019)

Televizyondaki zombi dizilerine yeni bir soluk getiren iZombie beşinci ve son sezonuyla geri dönüyor. Final sezonuyla ekranlara veda edecek yapımın konusu ise şu şekilde; Bir kaza sonucu zombiye dönüşen ve tıp öğrencisi olan Liv; insan beynine daha kolay ulaşabilmek için adli tıpta çalışmaya başlar. Zamanla yediği beyinlerin ona çeşitli güçler kattığını fark eden Liv, bu yeni gücü ile çözülemeyen cinayetleri çözmesi için polisle birlikte çalışmaya başlar. Liv, hayatına giren yeni karakterle birlikte, her ne kadar ölümsüz olsa da hayatta kalma mücadelesini sürdürmeye devam edecektir.

Dead To Me (Netflix) – 3 Mayıs

Başrollerini Christina Applegate ve Linda Cardellini’nin paylaştığı yeni kara komedi Dead To Me’nin yapımcılığını ise Will Ferrell ve Adam McKay üstleniyor. Dizi; kocasını yeni kaybeden Jen’in hayatının, özgür ruhlu Jud ile tanışması ile beklenmedik bir şekilde değişmesini anlatıyor. Kadrosu ile göz dolduran yapımdan beklentiler yüksek.

Tuca & Bertie (Netflix) – 3 Mayıs

Bu Ay Çıkacak ve Devam Edecek Diziler (Mayıs 2019)

BoJack Horseman severlere müjde! BoJack Horseman’ın yapımcısı ve sanat yönetmeni olan Lisa Hanawalt tarafından yeni komedi animasyon dizisi geliyor. Bu yeni yapım iki kuş kadının hikayesini anlatıyor. Kuş kadınları seslendiren isimler ise Tiffany Haddish ve Ali Wong. Bu tarz yeni yapımlar, animasyon severleri de heyecanlandırmaya yetiyor.

Chernobyl (HBO) – 6 Mayıs

Bu ay çıkacak diziler

Her döneme damga vuran yapımlarıyla dikkat çeken HBO, bu kez “Chernobyl” isimli diziyi izleyicilerle buluşturacak. Mini dizi; 1986 tarihinde Ukrayna Pripyat şehrinin yaklaşık 15 kilometre uzağında bulunan Çernobil Nükleer Santrali’nde meydana gelen kazayı konu alacak. Başrollerini Stellan Skarsgard, Emily Watson ve Jared Harris’in üstlendiği dizi şimdiden merak konusu oldu.

State of The Union (Sundance Now) – 6 Mayıs

Bu ay çıkacak diziler
Chris O’Dowd as Tom, Rosamund Pike as Louise – State of the Union _ Season 1, Gallery – Photo Credit: Marc Hom/SundanceTV

Dizi anlayışını kökünden değiştirecek yeni bir dizi geliyor. 10’ar dakikalık bölümlerden oluşacak bu yeni yapım, evli bir çiftin, terapiye gitmelerini konu ediniyor. Başrolleri Chris O’Dowd ve Rosamund Pike’ın paylaştığı yapımın yönetmenliğini Stephen Frears yazarlığını ise Nick Hornby yapıyor.

Lucifer 4.Sezon (Netflix)  – 8 Mayıs

Lucifer

Aslında yayın hayatına FOX’da başlayan Lucifer, 4. Sezonu ile Netflix’e geliyor. Şeytanın Los Angeles’da yaşadığı olayları konu alan kara komedinin bu yeni sezonu aslında diziyi kurtarmak için yapılan yeni bir girişim. Bu girişimin işe yarayıp yaramayacağını ise hep birlikte göreceğiz.

LA’s Finest (Spectrum) – 13 Mayıs

Bu ay çıkacak diziler

Bad Boys’dan esinlenerek hayata geçirilen bu yeni dizinin başrollerini Jessica Alba ve Gabrielle Union paylaşıyor. Los Angeles Polis Departmanında çalışmak için olaylı geçmişini geride bırakan Syd artık yeni bir partnerle birlikte çalışacaktır. Syd ve Nancy arasında başlayan dostluk da suçları birlikte çözmeleri konusunda önemli bir rol oynayacaktır.

Catch-22 (Hulu) – 17 Mayıs

Bu ay çıkacak diziler

Joseph Heller tarafından yazılan Catch 22 isimli romandan uyarlanan dizi; II. Dünya Savaşı döneminde görev yapan Yüzbaşı John Yossarian’ın hayatı konu alıyor. Yossarian kendi hayatı ve görevi arasında önemli bir seçim yapmak zorunda kalacaktır. Yapımın başrollerini George Clooney, Kyle Chandler ve Hugh Laurie paylaşıyor.

She’s Gotta  Have It 2.Sezon (Netflix) – 24 Mayıs

Bu ay çıkacak diziler

1986 yapımı filmin uyarlaması olarak hayata geçirilen dizi, izleyici karşısına yeni sezonu ile çıkmaya hazırlanıyor. Spike Lee’nin yaratıcılığını üstlendiği dizinin konusu ise 3 farklı görüştüğü erkek arasında seçim yapmakta zorlanan Nola ile ilgili.

The Inbetween (NBC) – 29 Mayıs

Bu ay çıkacak diziler

Doğaüstü drama olan yapım özel güçleri olan bir kadının çözülemeyen olayları çözebilmesi için polis olan arkadaşıyla birlikte çalışmasını konu alıyor. Eğer bu ay çıkacak diziler arasından farklı bir şeyler arıyorsanız The Inbetween’e göz atın.

Good Omens (Amazon) – 31 Mayıs

https://www.youtube.com/watch?v=hUJoR4vlIIs

Neil Gaiman’ın 1990 yılında yazdığı aynı isimli romandan uyarlanan dizi; Cennetin dünyadaki temsilcisi melek Aziraphale ile Cehennemin dünyadaki temsilcisi Crowley ikilisini konu ediyor. Dizinin kadrosunda Michael Sheen ve  David Tennant yer alıyor.

When They See Us (Netflix) – 31 Mayıs

https://www.youtube.com/watch?v=u3F9n_smGWY

1989 yılında, New York Central Park’ta gerçekleşen bir tecavüz olayı sonrası haksız yere tutuklanan 5 siyahi gencin konu alan mini dizinin yazarı ve yönetmeni Ava DuVernay. Yapımın oyuncu kadrosunda ise; Vera Farmiga, Felicity Huffman ve Joshua Jackson yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir