Çıkışından önce çok büyük denecek kadar olmasa da Captain Marvel da azımsanmayacak derecede gelecek filmin reklamını yaptı. Fakat bu reklamların en büyüğü ”Marvel dünyasının en güçlü karakteri geliyor” lafı oldu denebilir. Bu laf sayesinde çoğu sıradan seyircinin kafasında ”kim bu karakter?” sorusu oluştu, böylece filme daha çıkmadan bir merak başladı. Bunu yanı sıra tabii ki Marvel’ın ilk kadın süper kahraman solo filmi olduğunu da es geçmemek gerek.Box Office Mojo‘dan alınan bilgilere göre Captain Marvel çıkış yaptığı hafta itibariyle Amerika’da 153 milyon dolar uluslararası ise 302 milyon dolar gişe yaparak toplamda ilk hafta 445 milyon dolarlık bir gelir elde etti. Elde ettiği bu gelir ile Marvel solo filmlerinin arasında en çok gelir elde eden ikinci film olmayı başardı. Birinci sırada çıkış yaptığı ilk hafta Amerika’da 202 milyon dolar gişe yapan ve Oscar’a da aday olan Black Panther bulunuyor.

Captain Marvel Amerika’da elde ettiği gelir ile 2016 senesinde çıkmış, 155 milyon dolar gelir elde etmiş Rogue One: A Star Wars Story filminin arkasında kalarak açılış haftasında tüm zamanın en çok gelir elde eden 18. filmi olmayı başardı. Marvel filmleri arasında ise Iron Man 3 filminin hemen arkasında kalarak en çok gelir elde eden 7. Marvel filmi olmayı başarmıştır.

Captain Marvel filminin de içlerinde bulunduğu açılış haftasında en çok kazandıran 10 marvel filmi:

  1. The Avengers: Infinity War ($257 milyon)
  2. The Avengers ($207 milyon)
  3. Black Panther ($202 milyon)
  4. Avengers: Age of Ultron ($191 milyon)
  5. Captain America: Civil War ($179 milyon)
  6. Iron Man 3 ($174 milyon)
  7. Captain Marvel ($153 milyon)
  8. Guardians of The Galaxy Vol. 2 ($146 milyon)
  9. Iron Man 2 ($128 milyon)
  10. Thor: Ragnorak ($122 milyon)

Captain Marvel ayrıca bir diğer kadın süper kahraman Gal Gadot’un canlandırdığı, açılış haftasında 228 milyon dolar kazanan Wonder Woman filminden de daha fazla gelir elde etmeyi başardı. Buna ek olarak baş karakterin bir kadın olduğu filmlerin arasında en çok gelir getiren film de oldu. Bu sebepten dolayı belki de ”Kaptan Marvel” kadın karakterin ön planda olduğu ve başrol oynadığı filmlerin de popülerliğini arttırır.

Eğer Captain Marvel hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız spoilersız bir şekilde yazdığımız, konusundan ve diğer detaylarından bahsettiğimiz incelememizi okuyabilirsiniz.

Captain Marvel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir