E3 2020 Ne Zaman Yapılacak ?

0

Oyun dünyasının kalbinin attığı fuar olarak adlandırabileceğimiz E3 fuarı 2019 yılında oldukça sönük geçmişti. Hali hazırda kullandığımız 8. jenerasyon konsolların son günlerini yaşadığımız düşünüldüğünde birçok oyun şirketi E3 2019 fuarında pasif davrandı. Hatta son dönemlerin gözde firması Sony bile bu fuara katılmayarak bu fuarı direkt pas geçti. Microsoft ise halihazırda geliştirdiği büyük projeleri bir sonraki jenerasyona saklıyor gibi gözüküyor. Çünkü halihazırda Microsoft cephesinin geliştirdiği devasa bir RPG oyunu ve Strateji oyunu olduğunu biliyoruz. Bu oyunları ise ne yazık ki E3 2019 fuarında göremedik.

Uzun lafı kısası, E3 2020 oldukça büyük bir fuar olacak. Firmaların geçen yıl göstermedikleri ve sonraki jenerasyona sakladıkları yapımların yanı sıra Microsoft’un bünyesine kattığı onlarca oyun firmasının ve Sony’nin 2 yıllık durgunluğunun sona ereceği bir fuar olacak. Peki gelelim en merak edilen konuya bu fuar yani E3 2020 ne zaman yapılacak?

Aslına bakacak olursanız geçtiğimiz yıl yaptığımız ve E3 2019 tarihlerini paylaştığımız yazımızda fuarın geleceğinin tehlikeye girdiğini ve bir sonraki E3 etkinliğinin farklı tarihlerde aynı zamanda farklı bir yerde yapılma olasılığının oldukça yüksek olduğunu belirtmiştik. Daha doğrusu ESA CEO’u Michael Gallagher bunları belirtmişti. Ama görünen o ki bu değişiklikler 2020 yılında da gerçekleşmeyecek. En azından konferansın yapılacağı tarih aynı kalacak. Yer konusunda ise şu anda bir şey söylemek çok doğru olmaz.

E3 2020 Ne Zaman Yapılacak?

Bu soruya yani E3 2020 ne zaman yapılacak sorusuna geçtiğimiz yıldaki fuarın sonunda cevap verildi. E3 2019 etkinliğinin sonunda fuar çıkışına ESO tarafından asılan bir pankart ile E3 2020 tarihi belirtilmiş oldu. Pankartta “SEE YOU NEXT YEAR!” yani gelecek yıl görüşürüz yazısının altında 9-11 Haziran 2020 tarihi yazıyordu. Yani E3 fuarı yine geleneklerini bozmayarak aynı tarihte oyun severler ile buluşmaya devam edecek.

Bunun yanı sıra şu anda fuarın yapılacağı yer ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. ESA CEO’u Michael Gallagher‘ın geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamaları göz önünde bulunduracak olursak etkinliğin Los Angeles Convention Center‘da gerçekleşmeme ihtimali var. Ama bu konuda şu anda elimizde net bir bilgi yok. E3 2020’nin gerçekleştirileceği yer veya E3 2020 saatleri hakkında yeni bilgiler paylaşıldıkça bu yazımızı güncelleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.