Web Tarayıcılarınız Üzerinden Oynayabileceğiniz En İyi Browser Oyunları (Hepsi Ücretsiz)

0

Tarayıcı oyunları yani Browser oyunları benim küçüklüğümden beri çok sevdiğim bir şey. Çoğu zaman ana bilgisayarımı götüremediğim tatil yerlerinde benim için kurtarıcı olmuş bir oyun türüdür. En güzel tarafı ise hiç bir zaman yüksek fiyatlı bir bilgisayar istemezler. Çoğu zaman ortalama hatta ortalama altındaki bilgisayarlar ile bile fazlası ile iyi bir oyun deneyimi sunarlar. Zaten bu yüzden online oyunlar diğer oyun türlerine kıyasla hep daha fazla insanın oynadığı ve daha popüler bir oyun türüdür.

Neyse efendim lafı fazla uzatmayalım. Bugün sizler için 2020 yılında oynayabileceğiniz en iyi tarayıcı oyunlarını listeledik. İşte editörlerimiz tarafından hazırlanan en iyi online oyunlar 2020 listesi;

Game Of Thrones Winter İs Coming

Listemize yeni bir tarayıcı oyunu ile başlayalım. Game Of Thrones dizisinin 8. sezonunun yayımlanmasından önce çıkış yapan Game Of Thrones Winter İs Coming tarayıcı oyunu strateji seven oyuncular için web browserleri üzerinden oynayabilecekleri güzel bir alternatif.

Oyun neredeyse şu ana kadar çıkmış olan tüm strateji oyunlarından bir şey alarak kendi içerisine entegre etmiş. Bunu da oldukça başarılı bir şekilde yapmış.

Oyunda Game Of Thrones dizisinden karakterler ve hanedanlıklar bulunmakta. Sizler bunlardan birini seçerek kendi krallığınızı oluşturmaya çalışıyorsunuz. Bunu ise her bir alanda siyaset, savaş, ekonomi, teknoloji gibi alanlarda kendinizi geliştirerek yapıyorsunuz.

Sonuç olarak Game Of Thrones Winter İs Coming 2020 yılında benim severek oynadığım en iyi online oyunlardan bir tanesi. Eğer sizde oynaması ücretsiz bu oyunu oynamak isterseniz, buradaki link üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Online Soccer Manager

https://youtu.be/8HpRiPj6V4g

Web tabanlı oyunlar listemizin 2. sırasında Online Soccer Manager adlı online menajerlik oyunu bulunuyor. Online Soccer Manager hem cep telefonlarınızda hemde kurulum gerektirmeden browser üzerinden oynayabileceğiniz oldukça kaliteli bir menajerlik oyunu. Zaten bu konuda çok fazla alternatif oyun olmadığını düşünecek olursak Online Soccer Manager‘ı size gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

Oyuna buradan kayıt olabilirsiniz.

Slither.io

En iyi browser oyunları 2020 konulu bir liste için olmaz ise olmaz bir oyun olan Slither.io oyunu listemizin 3. sırasında bulunuyor. Oyunda eski telefonlarımızda oynadığımız yılan oyunun daha gelişmiş bir versiyonu. Oyunda bir yılanı kontrol ederek yem topluyor ve yılanımızı büyütüyoruz. Bu noktada yem toplayarak büyüme işlemi oldukça uzun sürüyor. Bu yüzden oyun sizden diğer yılanların önünü keserek öldürmenizi istiyor. Bu sayede çok daha hızlı büyüyebiliyoruz. Tabii diğer yılanların sizin önünüzü kesmemesine dikkat etmeniz gerek. Oyunu buradaki linke tıklayarak oynayabilirsiniz.

Metin 2

Yıllar geçse de eskimeyen bir oyun olan Metin 2 en iyi online oyunlar 2020 listemizde yer bulmayı başaran bir diğer yapım. Birçok kişinin çocukluğundan beri oynadığı bir oyun olan Metin 2 oyun dünyasının en başarılı MMORPG oyunlarından birisi olarak dikkat çekmeyi başarıyor.

Bu noktada sizlere Metin 2 oyununu anlatmayı çok doğru bulmuyorum. Zaten birçok kişi bu oyunu benden çok daha iyi biliyordur. Lakin hala daha yolu bu oyun ile karşılaşmamış birisi var ise kendisi bu link üzerinden oyunu oynayabilir.

League of Angels III

En iyi tarayıcı oyunları listemizin sıradaki konuğu League of Angels serisinin 3. oyunu olan League of Angels III. Teknik olarak bir MMORPG oyunu olan League of Angels III, oyununda kendi karakterinizi sıfırdan oluşturup onu çok güçlü bir savaş lordu haline getirebilirsiniz.

Oyunun grafik tarzı bana göre oldukça güzel. Özellikle de diğer MMORPG oyunları ile kıyasladığımızda. Bunun haricinde görev çeşitliliği ve eşya sayıları olarak da fazlası ile yeterli bir oyun. Eğer Metin 2 tarzı oyunlar arıyorsanız bir bakmanızı tavsiye ederim. Oyunu buradan oynayabilirsiniz.

ROBLOX

En iyi browser oyunları konusunda oldukça farklı bir tarza sahip olan Roblox oyunu listemizde ki en ilgi çekici oyunlardan bir tanesi. Bir oyun içerisinde bin oyun konseptine sahip olan Roblox oyununun içerisinde kendinize göre oynayabilecğiniz yüzlerce farklı oyun bulunuyor. Oyunun grafikleri ise Minecraft oyununa fazlası ile benzemekte.

En iyi online oyunlar listemizde yer alan diğer oyunlarda olduğu gibi Roblox oyunu da ücretsiz bir browser oyunu. Oyunu oynamak için tek yapmanız gereken tek şey buradan kayıt olmak.

Legend Online

Ülkemizde ki en popüler MMORPG oyunu olan Legend Online hakkında çok fazla konuşmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Zaten MMORPG oyunlarını sevenler çoktan bu oyunu oynamışlardır diye düşünüyorum.

Ama eğer Legend Online oyunu hakkında bir şey duymadıysanız ve de diğer MMORPG oyunlarını severek oynuyorsanız Legend Online’ı listenize ekleyebilirsiniz.

Oyunu buradan oynamaya başlayabilirsiniz.

Diep.io

https://youtu.be/9pf4Un2bIWg

En iyi tarayıcı oyunları 2020 listemizde bulunmayı hak eden Diep.io oyunu tarayıcınız üzerinden online olarak oynayabileceğiniz oldukça eğlenceli bir oyun.

Diep.io oyununda diğer io oyunlarında olduğu gibi sıfırdan başlayarak güçlenmeye çalışıyorsunuz. Lakin Diep.io oyunu size diğer io oyunlarından çok daha fazla seçenek sunuyor. Bu yüzden oyunu tarayıcılarınız üzerinden oynayabileceğiniz ufak bir RPG oyunu gibi düşünebilirsiniz. Oyundaki karakterinizin hızını, can yenilenmesini, maksimum canını, vuruş gücünü ve daha birçok şeyini güçlendirebildiğiniz gibi bir de tankınızın tarzını da oluşturabiliyorsunuz. Sonu. Diep.io oyunu browserlarınız üzerinden oynayabileceğiniz en zevkli yapımlardan bir tanesi.

Ikariam

https://youtu.be/PSXDfPXrft0

Web üzerinden oynanabilecek bir oyun olarak strateji oyunu mu arıyorsunuz. Aynı zamanda bu oyun öyle Total War serileri gibi fazla kafa yormasın birazcık basit olsun mu diyorsunuz. Eğer düşünceleriniz bu şekilde ise Ikariam tam size göre bir oyun.

İnternet tarayıcınız üzerinden oynayabileceğiniz Ikariam oyunu bazı yönleri ile Clash Of Clans ve Age Of Empires’e benzeyen bir oyun. Oyunda kendi krallığınızı kuruyor ve onu geliştirmeye çalışıyorsunuz. Oldukça basit ve eğlenceli bir mantığı var. Tarayıcı için strateji oyunu arayan kişilere rahatlıkla tavsiye edebilirim. Oyuna buradan kayıt olabilirsiniz.

Vikings: War of Clans

Browserlarınız üzerinden oynayabileceğiniz bir başka strateji oyunu olan Vikings: War of Clans, listemizin en başında yer alan Game Of Thrones oyunu ile benzerlik gösteren bir yapım. Bu noktada belirtmem gerek ki eğer oyuna sıfırdan başlayacaksanız Game Of Thrones oyunu bu konuda çok daha iyi bir seçenek. Çünkü Vikings: War of Clans oyunu bu türe alışık olmayan kullanıcılar için biraz karışık olabilir.

Vikings: War of Clans, oyunu da listemizde yer alan birçok oyun gibi kendi krallığınızı kurup onu geliştirebileceğiniz bir video oyunu. Oyunu oynamak için buradan kayıt olabilirsiniz.

Agar.io

En iyi tarayıcı oyunları arasında en basit oyunlardan birisi olmasına karşın en fazla zevkle oynayabileceğiniz oyunlardan bir tanesi Agar.io oyunu. 2015 yılında piyasaya çıkan bu oyun browser tabalı oyun anlayışına da farklı bir bakış getirdi. O kadar büyük popülerite yakalamayı başardı ki bundan sonra birçok farklı io oyun tarayıcı üzerinden ücretsiz bir şekilde oynanmaya başladı.

Agar.io oyunundan biraz bahsedecek olursak. Oyunda noktaları toplayarak büyümeye çalışıyorsunuz. Yeteri kadar büyüdükten sonra ise Space tuşuna basarak bölünebiliyor ve bizden daha küçük olanları yiyebiliyoruz. Kısaca büyük balık küçük balığı yer mantığında bir oyun. Agar.io’yu buradan oynayabilirsiniz.

First Blood

Web tabanlı oyunlar listemizi yaptıktan sonra bu listedeki hiç bir oyunun size Counter Strike veya Zula tarzında bir oynanış sunmadığını farkettik. Bu yüzden listeye farklı bir oynanışa sahip oyun olarak First Blood oyununu da eklemek istedik.

First Blood oyunu tarayıcı üzerinden oynayabileceğiniz bir fps oyunu. Tabii web browser üzerinden oynanabildiği için oyunun grafikleri konusunda çok yüksek bir beklentiniz olmasın. Bu bağlamda hem ücretsiz olması hemde bu tarzda çok oyun bulunmamasından dolayı First Blood oyununu tercih edebilirsiniz. Oyuna buradan kayıt olabilirsiniz.

Battle for the Galaxy

Aslen bir mobil oyun Battle for the Galaxy oyunu aynı zamanda web üzerinden de oynanabiliyor. Bu yüzden en iyi browser oyunları listemize kendisini de dahil ettik.

Listemizdeki diğer oyunlardan bariz bir şekilde farklı olan Battle for the Galaxy oyunu bilim kurgu temasına sahip ender tarayıcı oyunlarından bir tanesi. Sistem olarak ise yine yukarıdaki oyunlar gibi kendi üssünüzü kuruyor geliştiriyor ve savaşıyorsunuz. Oyuna buradan oynayabilirsiniz.

Blast Arena

Çoğumuz bir yerlerden Bomberman oyununa dair bir şeyleri ya görmüştür ya da duymuştur. NES neslinin efsane oyunlarından birisi olan Bomberman oyunun internette aynı zamanda online olarak oynamak istermisiniz ? Yani karşı tarafınızda gerçek bir insan varken. İşte Blast Arena oyunu tam olarak bunu vaat ediyor.

Bir oyun başlatmak istediğinizde sistem sizi başka bir veya birden fazla oyuncu ile eşleştiriyor. Sonrasında ise savaş alanı içerisinde bombalarınızı doğru yerlere yerleştirerek rakibinizi yenmeye çalışıyorsunuz. Oyunu buradan oynamaya başlayabilirsiniz.

En iyi tarayıcı oyunları 2020 konulu listemizin bu oyunla birlikte sonuna gelmiş bulunuyoruz. Elimizde geldiğince farklı tarzdaki oyunları bu listeye dahil etmeye çalıştık. Umarız boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz güzel ve eğlenceli oyunlar bulabilmişsinizdir.

Listede keşke şu oyunda olsaydı dediğiniz bir yapım var ise bunu bize yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.