Meraklıları İçin 2020 İtibari İle En İyi Ets 2 Modları

0

Söz konusu asla bitmeyen oyunlar olduğunda modlama benim için vazgeçilmez bir seçenek oluyor. Normal şartlarda oyunda bulunan sınırlı sayıda seçenek çoğu zaman insanın oyundan kısa bir süre içerisinde sıkılmasını sağlıyor. Ama aynı oyunu binlerce farklı insanın yaptığı on binler hatta bazen yüz binlerce farklı modla oynadığınızda sanki bambaşka bir oyun oynuyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Tabii bu durum hangi oyunu oynadığınıza göre de değişiyor. Bazı oyunlar doğuştan itibaren modlama için çok uygun oluyorlar. Örneğin Minecraft, Rimworld, GTA ya da yazımızın asıl konusu olan Euro Truck Similator 2 gibi.

Euro Truck Similator 2 oyunu 2012 yılında piyasaya çıkmış bir yük taşıma oyunudur. Sektörde bu amaçla piyasaya çıkmış birçok oyun olmasına rağmen Ets 2 bu oyunların arasında en yüksek popüleriteye sahip olmayı başaran bir yapım. Hal böyle olunca oyunun moding topluluğu da bir hayli efektif oluyor. Oyun için her gün onlarca yeni mod çıkıyor ve aradığınız tüm özelleştirme seçeneklerini bu modlar sayesinde oyuna ekleyebiliyorsunuz.

Örneğin oyunda Türkiye haritası olmamasına rağmen bunu ufak bir mod yardımı ile ekleyebiliyoruz. Ya da oyunu kış şartlarında mı oynamak istiyorsunuz ? bu da sorun değil. İstediğiniz çekici oyunda yer almıyor mu ? Bu ve bunun gibi birçok açığı kapatmak, oyunu daha zevkli ve çeşitli hale getirmek için bu oyun modlarını kullanabilirsiniz.

Peki en iyi ets 2 modlarını nasıl bulacağım diye merak ediyorsanız sizler için derlediğimiz aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

YKS Team Eu Turkey Map

Türkiye için en iyi ets 2 modları listesi yapıp bu listeye Türkiye haritası modunu eklememek çok saçma olurdu. Bu yüzden listemizin ilk sırasında Yks Team’ın yaptığı Türkiye haritası modu bulunuyor. Bu mod normal şartlarda oyunda bulunmayan Türkiye illerini oyuna ekliyor. Bildiğiniz üzere normal şartlarda oyunda sadece Türkiye’nin trakya bölgesi yer alıyor. Bu mod sayesinde ise Marmara’dan güneydoğu anadoluya kadar istediğiniz yere gidebiliyorsunuz.

Eğer bu modu indirmek isterseniz resmi geliştiricilerinin websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kış Modu

Sırada hardcore oyuncular için sağlam bir mod var. Bu mod normalde oyunda bulunmayan zorlu kış şartlarını oyuna dahil ediyor. Zorlu kış şartları derken üstün körü sadece kar yağmasından bahsetmiyorum. Kullandığınız tırın fiziklerinin değişmesinden zaman zaman kaymasından ya da patinaj çekmesinden bahsediyorum. Kısacası Euro Truck Similator 2 oyununu zorlu koşullarda oynamak istiyorsanız bu mod sizin yapabileceğiniz en iyi tercihlerden bir tanesi.

Jazzycat – AI Traffic Pack

Bazen oyun oynarken kendinizi bir Matrix sisteminin içinde gibi hissettiğiniz olmuştur. İşte bu durum sürekli olarak aynı şeyleri görmenizden kaynaklanıyor. Çoğu zaman oyunlar size gerçek dünya kadar çeşitli bir yer sunamıyorlar. Gördüğünüz şeyler aynı şeyin kırmızıya yada maviye boyanmış versiyonları olabiliyor. Jazzycat – AI Traffic Pack modu da bu durumu önleyebilmek için oyunda kısıtlı sayıda bulunan araba sayısına tam 350 çeşit araba daha ekliyor. Üstelik bunlar gerçek hayatta gördüğümüz gerçek araba marka ve modelleri.

Navigasyon Modu

Araç kullanıyorsanız navigasyon sizin için olmazsa olmazlar arasında yer alıyordur. Bu yüzden oyundaki en iyi navigasyon modları arasında yer alan Google haritalar navigasyonu listemizde bulunan bir diğer ets 2 modu oluyor.

Nereye gideceğinizi görmek yol haritanızı çizebilmek gibi oldukça önemli işlemlere sahip olan bu navigasyon sistemleri arasında birçoğumuz Google Haritaları kullanıyoruz. Bu modun yapımcısı da bunu görmüş olacak ki yapmış olduğu mod ile birlikte oyuna Google Haritalar navigasyonunu eklemeyi başarmış. Daha doğrusu oyunda bulunan Navigasyon ekranın görüntüsünü Google Haritalar ile değiştirmiş. Ets 2 en iyi navigasyon modları arasında yer alan bu modu denemenizi tavsiye ederim.

Bahsettiğim modun gündüz sürümünü buradan

Gece sürümünü buradan

Ets 2 Navigasyon modlarını ise buradan indirebilirsiniz.

Trucker’s MP

Trucker’s MP modunun işlevi bu listedeki tüm modlardan oldukça farklı. Bu mod oyunu multiplayer bir şekilde oynamanıza olanak tanıyor. Normal şartlarda oyunu oynarken yolda gördüğünüz her bir kamyon bir yapay zeka AI sistemi tarafından kontrol edilirken bu modla birlikte yolda karşılaştığınız diğer araçları başka insanlar kontrol etmeye başlıyor. Eğer oyunu online olarak oynamak istiyorsanız bu moda göz atabilirsiniz.

Modu kullanmak için https://truckersmp.com/ adresinden üye olmanız yeterli.

Gerçek Şirketler Modu

En iyi ets 2 modları listemizde sıradaki modumuz ise oyundaki sahte şirketlerin isimlerini gerçekleri ile değiştiren ve benim için oldukça önemli olan bir mod. Sizi bilmiyorum ama ben oyunu oynarken gerçek şirket isimlerini kullanmayı oldukça seviyorum. Mesela bir yük taşımam istendiğinde bu görevin Carrefour ya da Ikea gibi bir şirket tarafından verilmesi beni oldukça memnun ediyor.

Aksesuar Modu

Sırada bu tarz oyunlar için olmaz ise olmaz bir oyun modu olan aksesuar modu var. Euro Truck Similator 2 için en iyi aksesuar modları listemizde yer alan mod SiSL’s aksesuar paketi modu. Bu mod sayesinde oyuna yüzlerce farklı aksesuar ekleniyor. Bu sayede oyundaki aracınızı istekleriniz doğrultusunda özelleştirebiliyorsunuz. Ets 2 en iyi aksesuar modlarından birisi olan SiSL’s aksesuar paketi modunu buradan indirebilirsiniz.

Ayrıca diğer tüm Ets2 modlarını en hızlı ve güvenli bir şekilde bu siteden indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bu yazının daha fazlasını ve güncellenmiş sürümünü ise buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.