Şu Ana Kadar Yapılmış En Başarılı Yük Taşıma Oyunları

0

Türk milleti olarak söz konusu arabalar olduğunda akan sular duruyor. Araçlara bağlılık konusunda zirveye oynayabilecek kadar hassas bir milletiz. Belki de bunun sebeplerinden birisi araç fiyatlarının normalin aşırı derecede üstünde olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzdendir ki 7’den 70’e hep bir araba merakımız olmuştur. Bu yüzden bugünkü listemizde bu kitleyi düşünerek kamyon, tır , nakliye ve yük taşıma oyunlarına değineceğiz. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan en iyi kamyon oyunları listemize başlayalım.

Spintires: MudRunner

En iyi kamyon oyunları listemize Spintires: MudRunner oyunu ile başlıyoruz. Yukarıda yer alan fragmandan da görebileceğiniz üzere Spintires: MudRunner oldukça farklı bir kamyon oyunu. Oyunda daha çok normal yollarda taşımacılık yapmaktan ziyade zorlu yollarda çamurların ve derelerin içerisinde mahsur kalmış araçları kurtarıyorsunuz.

Oyunun oldukça başarılı grafikleri ve oynanış mekanikleri ise oyuncularına oldukça eğlenceli vakitler geçirtebiliyor. Şahsi fikrimi belirtecek olursam Spintires: MudRunner’ın bu listede yer alan gerçekçi araç mekaniklerine sahip oyun olduğunu söyleyebilirim.

German Truck Simulator

Düşük sistemlerde oynayabileceğiniz bir tır oyunu olan German Truck Simulator 13 Ocak 2010 tarihinde piyasaya çıkışını yaptı. Oyun özellik açısında birçok noktada Euro Truck Similator 2 oyununa benziyor. Sadece Euro Truck Similator 2’nin daha düşük grafikli versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Ayrıca Euro Truck Similator benzeri oyunlar arayan oyuncuların da bakması gereken oyunlardan bir tanesi German Truck Simulator.

Tow Truck Simulator 2015

Oynayanlar hatırlayacaktır Gta 5’de bir araç çekme görevi bulunuyordu. Tow Truck Simulator 2015 oyunu ise tamamen bu araç çekme konusunun üzerine kurulmuş bir oyun. Fraklı bir kamyon oyunu arıyorsanız bu çekici ile araçları kurtarmak tam size göre olabilir.

Ama belirtelim. Oyun o kadar da kolay bir oyun değil. Sıklıkla hata yapacaksınız. Bu yüzden sabırlı olmanız fazlası ile önemli.

Scania Truck Driving Simulator

Euro Truck Similator 2 benzeri bir başka oyun olan Scania Truck Driving Simulator en iyi yük taşıma oyunları listemizde bulunan bir başka yapım oluyor. Temeline baktığınızda oyunda Euro Truck Similator 2’nin izlerini fazlası ile görüyorsunuz. İki oyunda birbiri ile kıyaslandığında artı ve eksileri çok fazla yok. Bu yüzden en iyisi sizin deneyim edip bu oyunlar arasında tercihinizi belirtmeniz olacaktır.

18 Wheels of Steel American Long Haul

Zamanının efsane tır oyunlarından birisi olan Wheels of Steel American Long Haul, ETS 2 oyunun çıkışının ardından tahtını yavaş yavaş kaybetmeye başladı. Günümüzde ise eski bir oyun olmasından ötürü daha çok düşük sistem gereksinimli kamyon oyunları arayan kullanıcılara hitap ediyor. Oyunun sistem gereksinimlerinin

Pentium ® 100 4 1.4 GHz veya% uyumlu
256 MB RAM
540 MB sabit disk alanı
64 MB AGP DirectX ® 9 ve T & L uyumlu video hızlandırıcı kartı

Yukarıdaki gibi olmasından ötürü bu oyunu birçok bilgisayar rahatlıkla kaldırabilir. Özellikle bilgisayarları ETS 2’yi açmaya yetmeyen kişilere rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir oyundur 18 Wheels of Steel American Long Haul.

Alaskan Truck Simulator

Alaskan Truck Simulator, bizim bu listeyi hazırladığımız an itibari ile henüz çıkışını gerçekleştirmemiş bir oyun. Lakin oyunun tanıtım fragmanları bile bizi kendisine hayran bıraktırmaya yetiyor. Kendine has coğrafi bölgelerinin yanı sıra oldukça zorlu yollarda devasa kamyonları kullanmak lastik değiştirmek gibi detayları ile kendisine hayran bırakan bir oyun Alaskan Truck Simulator.

En iyisi biz susalım ve yukarıdaki video konuşsun.

On The Road

Bir başka nakliye oyunu olan olan On The Road (Yolda) oyunu en iyi kamyon oyunları listemize giren bir başka yapım olarak dikkat çekiyor. 30 Mart 2017 tarihinde piyasaya çıkan On The Road şu anda Steam üzerinde 74.80 Tl’den satılıyor. Farklı bir tır oyunu arıyorsanız listenize dahil edebilirsiniz.

Euro Truck Similator 2

2012 yılında ortaya çıkan ve çıkış yaptığı dönemden itibaren tüm kamyon oyunları piyasasını ele geçiren bir oyun olan Euro Truck Similator 2 nakliye oyunları listemizdeki açık ara en başarılı yapım. Üstelik tüm bu başarısı ve popülerliğine rağmen oyun steam üzerinden 39 Tl gibi inanılmaz bir fiyata satılıyor.

Eğer daha önceden yolunuz Euro Truck Similator 2 ile kesişmediyse ve bu tür oyunlara ilgi duyuyorsanız kesinlikle bu oyunu deneyim etmelisiniz. Ayrıca bu Ets 2 oyunundan tam anlamı ile zevk alabilmek için oyunun modlarını da kullanmanızı tavsiye ederim. Euro Truck Similator 2 modlarını, ets 2 modları websitesinden indirebilirsiniz.

Recycle: Garbage Truck Simulator

Listemizde yer alan fraklı oyunlar birisi olan Recycle: Garbage Truck Simulator oyununda bir çöp toplama kamyonu kullanıyoruz. Normal şartlarda grafiklerinin ve mekaniklerini kıyasladığımızda listemizde yer alan diğer oyunlardan daha basit duran bu oyunun en önemli artısı, sahip olduğu konsepti. Sonuç olarak piyasada kaç tane çöp toplama oyunu var ki ?

Construction Machines Simulator

Bu sefer ise tam anlamı ile kamyon oyunu veya nakliye oyunu diyemeyeceğimiz bir oyun var. Construction Machines Simulator, isminden de anlaşılabilceği gibi inşaat makinelerini yönetebileceğimiz bir video oyunu. İçerisinde kamyon ve yük taşıma gibi mekanikler bulunduğu içinde bu listeye girmeye hak kazandı.

American Truck Simulator

En iyi kamyon oyunları listemizde bulunan bir diğer oyun American Truck Simulator oluyor. Birçok noktada listemizde yer alan diğer tırcılık oyunları ile de benzerlik gösteren American Truck Simulator‘ın en belirgin özelliği oyunun Amerika’da geçmesi. Hem yolların hem de mekanların Amerikan kültüründen esinlenerek oluşturulmuş olmasından dolayı Avrupa dışında geçen bir tır oyunu arıyorsanız American Truck Simulator tam size göre bir oyun olma özelliğini taşıyor.

18 Wheels Of Steel: Extreme Trucker 2

18 Wheels Of Steel serisinden daha önceden de bahsetmiştik. Dediğimiz gibi Euro Truck Similator piyasaya çıkmadan önce 18 Wheels Of Steel‘di en popüler tır oyun serisi. Yukarıdaki 18 Wheels of Steel American Long Haul oyunu ise daha eski bir oyundu. Kamyon oyunları listemizde yer alan 18 Wheels Of Steel: Extreme Trucker 2 ise bu serinin en son çıkan oyunu olma özelliğini taşımakta.

Rig n Roll

Bir başka Amerikan tır oyunu olan Rig n Roll, en iyi kamyon oyunları listemizin son sırasında bulunan yapım oluyor. Fakat çıktığı günden itibaren beklentileri karşılayamadığından dolayı oyuncular tarafından pek beğenilmeyen bir yapım oldu. Ayrıca oyunun optimizasyon sorunları çıkış yaptığı dönemde bir hayli fazlaydı. Sonuç olarak bir Amerikan tır oyunu deneyim etmek istiyorsanız size önereceğimiz yapım birkaç sıra yukarıda yer alan American Truck Simulator olur.


En iyi kamyon oyunları listemizi bu oyunla birlikte sonlandırmış olduk. Elimizden geldiğince farklı tarzlardaki oyunları bu listede toplamaya çalıştık. Lakin kamyon oyunları dendiğinde oyunların birçoğu birbirine benzer tarzlar üzerinde yapılmış oyunlardan oluşuyor. Yinede listemizde yer alan Spintires: MudRunner, Tow Truck Simulator 2015, Alaskan Truck Simulator gibi oyunların oldukça farklı tarzları bulunuyor. İlerleyen dönemlerde yeni tır oyunları çıktığında da bizler bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.