Far Cry 6 Ne Zaman Çıkacak?

0

Üstünde yabancısı olduğumuz bir adada, tamamen yabancı insanlara karşı hayatta kalmak mı? İşte bu konsepte eminim ki hepimiz oldukça aşinayızdır. Bir Türk firması olan Crytek tarafından ilk oyunun geliştirilişinin ardından Far Cry ismi tam anlamıyla bomba gibi patladı. Yapımcılığını Ubisoft firmasının üstlendiği Far Cry 3 oyununun da çıkışının ardından marka satış başarısının yanı sıra rekor üstüne rekor kırmaya başladı. Fakat bunu gören Ubisoft kabaca seriyi sulandırıp, değişikliğe gitmeden 2 yeni oyun ve 3 de ara oyun yaptı. En son Far Cry 5 ve Far Cry New Dawn oyunlarının çıkışından sonra gözler tekrardan Ubisoft’ta döndü ve ”Far Cry 6 ne zaman çıkacak?” Sorusu da tam olarak patlak verdi.

Far Cry: Blood Dragon, Far Cry: Primal, Far Cry: New Dawn gibi çok iyi geçiş oyunları olmayan markaların yanı sıra dördüncü ve beşinci oyunları geride bıraktık. Far Cry 5 oldukça büyük eleştiriler aldı fakat öyle ya da böyle satış konusunda iyi bir iş sergiledi. Sıradaki oyun da bunu başarabilecek mi bilemeyiz fakat bildiğimiz bir şey varsa o da serinin durmak bilmeden geliştirilmeye devam edeceği.

Far Cry 6 ne zaman çıkacak?

Etrafta birçok dedikodu dolaşırken kesin bir şekilde bildiğimiz tek şey yeni bir Far Cry oyununun piyasaya sürüleceği. Çünkü geçtiğimiz günlerde güvenilir birkaç kaynağın yayınladığı bilgilere bakılırsa iki tane yeni Far Cry devam oyunu geliştiriliyor. Biliyoruz ki bunlardan bir tanesi Far Cry 6 olacak ve bir diğeri de AA olarak nitelendirilen bir başka deyişle altıncı oyunun kopyası olacak farklı temada bir Far Cry oyunu. Bunu dememizin sebebi üçüncü dördüncü ve beşinci oyundan sonra çıkan ”Ara Oyunlar”ın ana oyunun tıpkısı şeklinde üretilmesi

Bir diğer konumuz olan Far Cry 6 konusu ne olacak noktasına gelirsek de işler iyice karışıyor. Çünkü Far Cry yavaştan ada konseptinden çıkarak işleri büyütmeye kalktı. -Ne denli başarılı olduklarına siz karar verin- Acaba Ubisoft yeni oyunda da ada konseptine dönmeden devam mı edecek yoksa tekrardan alıştığımız tarza dönecek miyiz? Oyun çıkmadan hiçbirini öğrenmemiz mümkün gözükmüyor fakat birkaç tahminimiz var. Bunlardan ilki sıradaki oyunun Asya kıtasında geçecebileceği. Çünkü seri şu zamana kadar Batı ve Kuzey kültürünü, iklimini ve doğasını yansıttı. Geriye ise sadece Güney ve Doğu kalıyor. Kim bilir belki de bir bilim-kurgu ürünü ortaya koyarlar.

Far Cry 6’dan sonra ara oyun gelecek mi?

Bu da soru mu? Tabii ki Far Cry 6’dan sonra Ubisoft bir ara oyun patlatır. Bildiğiniz gibi Ubisoft kolay paraya bayılır ve bu onlar için tam anlamıyla bir fırsat olacaktır. Fakat bilim-kurgu gelecek, milattan önce ve kıyamet sonrası temalarla ara oyun yapmış Ubisoft için yeni bir tema bulmak biraz zorlayıcı olacaktır. Fakat bunun altından kalkacaklarını biliyoruz.

İsmiyle tekrardan piyasayı ayağa kaldıracak oyun Far Cry 6 güncel haberleri için sayfamızı takipte kalabilirsiniz. Yeni oyunun çıkışını beklerken de Hikayesi İle Size Farklı Duygular Yaşatacak 20 Oyun listemize göz atıp zamanınızı iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.