James Gunn geçmişte atmış olduğu birtakım uygunsuz tweetlerin
tekrardan gün yüzüne çıkması sonucunda Guardians of the Galaxy yönetmenliğinden uzaklaştırılmıştı. Üstelik James Gunn bu tweetleri senelerce önce atmıştı fakat anlaşılan o ki Marvel bu durumdan olumsuz etkileneceğini düşünüp yönetmeni işten çıkardı. 51 yaşında ünlü yönetmenin işten çıkarılması üzerine önce Marvel Sinematik Evreni izleyicileri daha sonrasında ise Drax karakterini canlandıran Dave Bautista gibi ünlü Guardians of the Galaxy oyuncuları bu durumu eleştirdi. Görünen o ki bu eleştiriler işe yaramış gibi duruyor. James Gunn tekrardan Guardians of the Galaxy’nin yönetmen koltuğuna oturdu.

James Gunn DC ile anlaştı!

Marvel tarafından işte çıkarıldıktan sonra Suicide Squad’ın devam filmi için DC ile anlaşan yönetmen Gunn, senaryo ve ön hazırlıklar tamamlandıktan sonra filmin çekimlerine başlayacaktı. Bu arada Galaksinin Koruyucuları 3 oyuncularının oldukça net tavırları sayesinde filmin çekimlerinde de Gunn’ın senaryosu kullanılmaya devam edecekti. Sonunda hayranlarının ve oyuncuların da eleştirilerini dikkate alan Marvel James Gunn ile tekrardan çalışmaya karar verdi. Fakat bu süreçte Gunn’ın Suicide Squad için anlaşmış olması ”Guardians of the Galaxy 3’ün gelmesini geciktirecek mi?”sorusunun sorulmasına sebep oldu. Eğer bu konu hakkında yorum yapmamız gerekirse tahminimizce Guardians of the Galaxy 3’ün çekimleri, Suicide Squad 2’nin çekimleri bittikten sonra başlayacak ve 2022-2023 içerisinde film vizyona girecek.

James Gunn

Ünlü yönetmen işten çıkarıldığı dönemde sosyal medyayı da aktif bir şekilde kullanmıyordu. Fakat son dönemlerde gerek ünlü oyunculardan gerek Marvel sevenlerinden gelen destek sayesinde tekrardan motivasyon buldu. Ayrıca görünüşe göre James Gunn da Marvel ile yollarının kesişmesinden oldukça memnun görünüyor. Yönetmen tekrardan eski görevine dönüşünü Twetter üzerinden şu tweetle duyurdu:

“Beni son birkaç aydır destekleyen herkese minnettarım. Nasıl iyi bir insan olunduğunu sürekli öğreniyorum ve öğrenmeye de devam edeceğim gibi duruyor. Disney’in bu kararına teşekkür ederken filmlerin aramızdaki sevgi bağını güçlendireceğine de eminim. Çalıştığım süre zarfı boyunca sizden gelen onca güzel sözü duyma şerefine nail oldum. Şimdi de aynı şekilde çalışmaya devam edeceğim. En hakiki ve içten duygularımla sizleri seviyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir