Marvel Karakter Rehberi: Eternals Kimdir?

0

Marvel geçmiş senelerden bu yana hayatımıza farklı farklı süper kahramanlar kattı. Spider-Man, Iron Man, Wolverine gibi kimi karakter Marvel Sinematik Evreni sayesinde oldukça popüler olurken kimisi çizgi romandan dışarıya çıkmayı başaramamıştır. Fakat bunun anlamı her zaman romanda hapsolup sinematik evrende yer bulamayacakları değil. Tarihler 2020’yi gösterdiğinde vizyona çıkacak Eternals gibi bir gün çizgi romandaki karakterler sinemada hayat bulabilir.

Bilindiği üzere Avengers: Endgame filmi ile Marvel sinematik dünyasının ilk fazını kapattı. Bunun üzerine yeni birkaç film duyurarak yeni karakterler çıkaracaklarını açıkladılar. Bu çıkacak karakterlerden bir tanesi de güçleri yüzünden epeyce konuşulacak Eternals olacak. Bu ismi ilk defa duyuyor olabilirsiniz. Bu yüzden ”Eternals kimdir? Eternals güçleri ne?” gibi sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Eternals

Eternals Kimdir?

Eternals ilk defa zamanında DC Comics için de çalışmış olan Jack Kirby tarafından yaratıldı. Irkın geçmişini, çizimini ve diğer bütün detaylarını Jack Kirby tasarladı.

Eternals, insanların yaratılmasındaki evrimsel bir basamak olarak görülüyor. Bu basamağı yaratanlar ise Guardians of Galaxy 2 filminden duyduğumuz Cellestial ırkı. Farklı bir deyişle Eternals, Cellestials ırkının bir alt basamağıdır. Eternals, Cellestials tarafından yaratılmış olsalar da baş düşmanları da yine Cellestials tarafından yaratılmıştır. Deviants adı verilen bu ırk Eternals ırkı ile yoğun bir savaş içindedir. Kendileri dini inançları olan bir toplumdur Book of Karsk adı verilen bir kitaba inanırlar.

Ölümsüz değiller!

Sanılanın aksine Eternals ırkı ölümsüz değildir. Fakat kendilerinin oldukça uzun yaşam süreleri vardır. Çıkış çizgi romanlarında ve zaman içerisinde geçen diyaloglardan anlaşıldığı üzere ölümsüz değildir. Ölmelerinin çok uzun süre aldığı bilinse de kesin olarak ne kadar resmi olarak yaşadıkları bilinmemektedir. Buna rağmen Marvel Studios başkanı Kevin Feiege Eternals için ”Ölmeleri binlerce yıl alır” dedi.

Eternals güçleri neler? Güçlerine nasıl sahip oldular?

Marvel markasının Captain Marvel, Fantastic Four gibi birçok karakteri gibi Eternals da gücünü kozmik enerjiden alıyor. Fakat bu güç hepsinde aynı değildir. Güçlerini ortaya çıkarmaları kullanlanmaları, vücutlarını nasıl kontrol ettikleriyle bağlantılıdır. Eternals uçma yetisine, süper insan gücüne, zihin kontrolü, ışınlanma, güç kalkanı ve ellerinden gözlerinden enerji ışınları atma yeteneklerine sahiplerdir. Bütün bunlara ek olarak Kozmik güçlere sahip ırk, psiyonik ve inanılmaz bir güç olan Un-Mind’i canlandırarak neredeyse hiçbir şekilde üstesinden gelinemez bir güce erişir.

Eternals ırkı etnik olarak beş farklı gruba ayrılır. Bunlardan ilki ana vatanları olan Titanos’un yıkılışından önce ortaya çıktı. İkinci nesil Eternaller, Chrouns’un (İlk nesil bir Eternal) yıkıcı deneyleri sırasında hayat buldular. Üçüncü nesil ise Chrouns’un deneyinden sonra doğdu. 20,000 yıl önce yaşayan ırk varlığını Second Host’a kadar sürdürdü. Dördüncü nesil Second Host’tan sonra hayat buldu ve beşinci nesil ise Third Host’tan sonra yani günümüz Marvel zamanında sadece 3,000 yıl önce hayat buldular.

Eternals

Eternals neden yaratıldı?

Cellestials ilk olarak Eternals ırkını yarattığında temel amaçları onlara çeşitli kozmik güçler vererek dünyayı savunmaları sağlamaktı. Fakat Cellestials, bu ırkı yarattığında dünya zaten şimdi dizilerden de tanıdığımız Daredevil, Jesica Jones gibi karakterlerin içinde bulunduğu Defenders ekibine sahipti.

Defenders ekibine ek olarak dünya ayrıca Avengers, Guardians of The Galaxy, Captain Marvel, S.H.I.E.L.D gibi ekiplere de sahipti. Bu yüzden anlaşılacağı üzere dünyanın kozmik, yıkıcı güçlere sahip olan bu ırka ihtiyacı yoktu.

Thanos aslında bir Eternal!

Avengers: Endgame ve Infinity War gibi birçok Marvel filminden tanıdığımız baş düşman Thanos aslen bir Eternaldır. Marvel’ın yaptığı açıklamalara göre Titanians ve The Uranians aslen Eternaldır. Buna rağmen Marvel ekibi izleyenlerin kafasını farklı şeylerle doldurmamak için Thanos’un bir Eternal olduğunu söylemekten kaçınıp Titan oluşuna vurgu yaptılar.

Bunun sebebi gelecekte gelecek potansiyel bir Eternal ırkını anlatan film için malzeme bırakmak olabilir veya izleyenin kafasını ekstra detaylarla doldurmamak olabilir. Fakat bunun vurgulanmamış olması da Marvel severlerin kafasını karıştırmaya yetti.

Marvel Eternals ne zaman çıkacak?

Bilindiği üzere Marvel Studios bu ırkın solo filmini yapmaya hazırlanıyor. Bu film hakkında birçok dedikodu ortalıkta dolaşsa da film hakkında resmi bir şey ortada yok. Film hakkında tek bildiğimiz şey filmin 2020 tarihinde çıkacak olması

Filmin çıkış senesi hakkında etrafta oyuncu kadrosu, çıkacağı ay ve senaryosu hakkında söylenenler olsa da hiçbiri onaylanmış bir bilgi değildir. Çok büyük ihtimalle de oyuncu kadrosunu duymamız 2020 senesinin başlarını alacak.

Marvel’a göre Eternals ırkının güç puanları

Damarında kozmik güç akan bu ırk Marvel’ın orijinal sitesinde belli şeylere göre notlanmış ve 10 üzerinden puanlanmıştır. Bu puanlamanın tam olarak neye göre yapıldığını bilmesek de puanlamayı yapan ekibin Marvel ekibi olduğunu bilmek güvenmemiz için yeterli. Eğer siz de bu içeriği orijinal siteden teyitleyerek okumak isterseniz buradan siteye ulaşabilirsiniz. İşte Eternals’ın güç puanları:

Dayanıklılık: 7
Enerji: 6
Dövüş Yetenekleri: 6
Zeka: 6
Hız: 6
Güç: 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.