Matrix 4’ün Çekimlerine 2020 Yılında Başlanacak

0

20 Ağustos 2019 Güncellemesi (Matrix 4’Ün Yapılacağı Kesinleşti)

Bugün yani 20 Ağustos 2019’da Warner Bros. Picture Group başkanı Toby Emmerich’in yaptığı açıklama ile Matrix 4’ün çekileceği kesinlik kazandı. Ayrıca filmde tahmin ettiğimiz gibi Keanu Reeves’ın da rol alacağı netleşti. Bunun yanında bir diğer süpriz ise filmde Carrie-Anne Moss (Trinity)’unda yer alacağı kesinleşen bir diğer gelişme.

Son olarak haber içeriğimizde de bahsettiğimiz gibi filmin çekimlerine 2020 yılının başlarında başlanacak. Yönetmen ve Senarist koltuğunda ise Lana Wachowski’yi göreceğiz. Şimdilik Matrix 4 hakkında bildiklerimiz bunlardan ibaret. Yeni gelişmeler yaşandıkça bu yazıyı güncellemeye devam edeceğiz.


Wachowski biraderlerin yapımcılığını üstlendiği Matrix serisi sinema dünyasının en çarpıcı bilim kurgu filmlerinden birisiydi. 1999 yılında ortaya çıkan Matrix serisi sinema dünyasından oldukça olumlu tepkiler almayı başardı. İlk bölümün ardından 4 sene sonra yani 2003 yılında bu muhteşem seriye noktayı koyan Matrix 2 ve Matrix 3’de yayımlandı. Evet, 2 bölüm de aynı yıl içerisinde yayımlandı. Bu sinema da oldukça ender gördüğümüz bir durum. Hatta 2 filmin çekimleri bile aynı anda yapılmış. Kısaca Wachowski kardeşler filmleri birbirlerinden fazla bölmek istememişler. Ve muhtemelen kafalarında kurguladıkları finali seyirciye en etkili bir şekilde sunmaya çalıştılar. İzleyicilerin bir kısmı bu finalden tatmin olurken bir kısım ise bunun gerçek bir final olmadığını ve serinin kesinlikle 4. bir filme ihtiyaç duyduğunu belirtiyordu. Matrix fanlarının büyük bir kısmı ise Matrix 4 ne zaman çıkacak sorularını sormaya başlamıştı.

Lakin tüm bu isteklere rağmen Wachowski kardeşler Matrix 4’ü yapmamak konusunda oldukça ısrarlıydı. Matrix’in son filminin ardından geçen 15 yıla rağmen yeni Matrix filmi ile ilgili hiç bir şey öğrenemedik. Bu süreçte birçok asılsız haber yapıldı ve neredeyse her sene Matrix 4’ün çıkacağı söylendi. Lakin bunların hepsi asılsız iddialardı. Bugün ise tüm bunların aksine oldukça ciddi bir gelişme yaşandı. Ve bu gelişmenin ardından Matrix 4 çıkacak mı ? ya da Matrix 4 ne zaman çıkacak diye merak eden kişilere söyleyebiliriz ki çok büyük bir ihtimal ile evet çıkacak. Lakin bu yapımın adı Matrix 4’mü olacak yoksa Matrix serisi bir tekrar çekime mi maruz kalacak orasını bilemiyoruz.

Matrix 4 Ne Zaman Çıkacak ?

Elde ettiğimiz son bilgilere göre yeni Matrix filmi yolda. Bu iddialar birkaç ay önce de oldukça güçlü bir şekilde söyleniyordu. Lakin sonrasında Wachowski kardeşler ortaya çıktı ve tüm bu iddiaların asılsız olduğunu belirtmişlerdi. Bugün ise durum çok daha farklı. Ortada iddialar var ve bunlar oldukça ciddi iddialar. Hatta ve hatta filmin oyuncuları ve prodüksiyon şirketi bile ayarlanmış gözüküyor.

Elde ettiğimiz son bilgilere göre Matrix 4 filminin yönetmenlik koltuğunda daha önceden de olduğu gibi Lana ve Lily Wachowski Kardeşler oturacaklar. (Yazının başında biraderler derken bir ara nasıl Lana ve Lily’e döndü diyorsanız kendilerinin oldukça ilginç bir hikayesi var. Bu konuyu farklı bir yazımızda oldukça detaylı bir şekilde ele alacağız. O yüzden şimdilik girmiyorum). Filmin başrolü olarak ise Michael B. Jordan düşünülüyor. Kendisini Black Panther ve Creed filmlerinden hatırlayabilirsiniz. Son olarak filmin yapımcılığını ise Outlier Society Productions şirketinin üstleneceğinden bahsediliyor.

Ayrıca Warner Bros’un filmin çekimlerine 2020 yılının ortalarında başlamak istediği ifade ediliyor. Tabii, unutmadan ekleyelim. Bunlar sadece iddia. Yani henüz kanıtlanmış bir şey yok. Ama, ateş olmayan yerde duman çıkmaz. Ayrıca yapımcıların hiçbirisinin bu konuyu yalanlamıyor oluşundan ötürü Matrix 4’ün çıkma ihtimalinin %99 olduğunu söyleyebiliriz.

Matrix 4’de Keanu Reeves Olacak Mı ?

matrix 4 ne zaman çıkacak
matrix 4 ne zaman çıkacak

Bu konu hakkında şimdilik hiç bir bilgi yok. Lakin şansımızı zorlayarak bir tahmin yapacak olursak. Biz Keanu Reeves’ın Matrix 4 filminde yer alacağını düşünüyoruz. Bunu tahmin ederken 2 konuyu göz önünde bulunduruyoruz.

1-Keanu Reeves’ın Cyberpunk dünyası için çok önemli bir figür olması.

2-John Wick filminin yapımcısının yeni Matrix filmi hakkında verdiği spoiler.

Şimdi söz konusu durum çok komplo teorisi gibi durabilir. Ama bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda John Wick filminin yönetmeni Chad Stahelski, Wachowski kardeşlerin yeni bir Matrix filmi üzerinde çalıştığını söylemişti. Peki kendisi bu duyumu nereden almış olabilir. Sizce yönetmenler yeni bir projeye başlarken toplu olarak konferans düzenleyip diğer yönetmenleri bu konu hakkında haberdar ediyor mu ? Bizce hayır, böyle bir şey olmuyor. Bize kalırsa bu durumun asıl kaynağı Keanu Reeves. Sonuç olarak Matrix ve John Wick filmlerinde ki tek ortak nokta da bu. Çok büyük bir ihtimalle bu duyumun kaynağı da buradan çıktı. Eğer durum bu şekilde ise Keanu Reeves’ı başrol olarak görmesek bile bir yan rolde kendisini görebileceğiz.

Özet

Matrix 4 ne zaman çıkacak veya Matrix 4 çıkacak mı diye soran kişiler için Matrix 4’ün her ne kadar kesinleşmemiş de olsa çıkacağına kesin gözü ile bakabiliriz. Lakin yeni Matrix filmini izleyebilmek için 2 yıldan fazla bekleyebiliriz. Sonuç olarak çekimlerine önümüzdeki sene başlanılması bekleniyor. Bunun özel efektlerini falan eklediğimizde 2021 yılı içerisinde yeni Matrix filminin çıkması muhtemel. O zamana kadar yeni gelişmelerden ve diğer film haberlerinden haberdar olabilmek için Fizidi‘yi takip edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.