Netflix ve Adam Sandler Ortaklığı, Murder Mystery İnceleme

0

Murder Mystery,  Adam Sandler’ın kariyerinin henüz bitmediğine dair umutları yükseltiyor. Hayatımızın büyük bir parçası haline gelen Netflix pek çok alanda yayılmaya ve de yeni yapımlar çıkarmaya devam ediyor. Komedi filmleri alanında da iddialı yapımlar ortaya çıkarmak isteyen platform, Adam Sandler ile iş birliği yapıyor ve hayatımızdan kolay kolay çıkmayacağının ipuçlarını veriyor.

Murder Mystery Konusu:

Geçtiğimiz günlerde Netflix üzerinden izleyici ile buluşan filmin konusu ise şu şekilde; dedektiflik sınavını geçmekte zorlanan polis memuru Nick, karısına yıllar önce verdiği balayı sözünü tutmak için bir Avrupa tatili planlar.  Kocasının sürprizi ile çok mutlu olan Audrey, uçakta tanıştığı dost canlısı bir milyarderin yatında yaptığı partiye davet edilir. Çift, ilk başta bu teklifi kabul etmek istemese de davetin cazibesine kapılıp kabul ederler. Katıldıkları partide yaşlı milyarderin öldürülmesi ise her şeyi alt üst eder. Kendilerini bir cinayet çıkmazında bulan çiftimizin hem üstlerindeki şüpheleri gidermeleri hem de hayatları için mücadele etmeleri gerekmektedir.

Oyuncu Kadrosu:

Yapımın en ilgi çeken yönlerinden bir tanesi de oyuncu kadrosu oldu. Cinayet çıkmazında kalan çifti Adam Sandler ve Jennifer Aniston canlandırıyor. Pek çok başarılı komedi yapımına imza atan Adam Sandler, Friends hayranları tarafından çok sevilen Jennifer Aniston ile iş birliği yaparak, filme olan merakı arttırmayı başarıyor. İkili dışında filmde,  Luke Evans, Terence Stamp ve Dany Boon yer alıyor. Yapımın yönetmen koltuğuna Kyle Newacheck otururken, senaryosunu ise James Vanderbilt kaleme almış.

Adam Sandler ve Jennifer Aniston iş birliğinin ilgi çekeceği başarıya ulaştı ve film platformda yayına girdiği andan itibaren insanların büyük ilgisi ile karşılaştı. Öyle ki film ilk üç günde 30 milyon kişiye ulaşarak Bird Box’ın rekorunu kırdı. Bu kadar çok ilgiyle izlenen film internette daha çok konuşulmaya ve konuşuldukça da daha çok kişi tarafından izlenmeye başladı.

Bu büyük ilgi nedeniyle beklentileri yükselen pek çok izleyici de beklentileri karşılanamadığı için ortaya büyük bir tartışma çıktı. Yapımı genel olarak inceleyecek olursak aslında tartışmanın çözümüne de ulaşabiliriz. Murder Mystery, beklentileri yükselterek izlenmesi gereken değil iyi vakit geçirmek için izlenmesi gereken bir yapım. Hikâyedeki mantık hataları ve abartmalar komedi unsuru öne çıksın diye yapılan ufak dokunuşlar olduğu için olumsuz eleştiriler bu noktada anlamsızlaşıyor. Kendisini ciddiye almayan bir film ile karşı karşıya olduğumuzu söylemek isterim. Bu nedenle izleyicilerinde filmi ciddiye almaması gerekiyor.

Yapımın olumlu yanlarına gelirsek, hikâyesinden ve komedi unsurlarından bahsedebiliriz. Cinayet romanlarını sevenler için filmin öyküsü merak uyandırıyor ve izleyicileri katili bulmaya yönlendiriyor. Böylece film son dakikalarına kadar izleyicinin ilgisini ayakta tutmayı başarıyor. Komedi unsurlarına gelirsek, her ne kadar izleyici kahkaya boğacak sahneleri olmasa da Murder Mystery seyircisini sık sık gülümsetmeyi başarıyor.

Adam Sandler komedilerini özleyenler ve güzel vakit geçirmek isteyen herkes gönül rahatlığı ile yapımı izleyebilir. Daha ciddi ve mantıklı hikâyeler arayan izleyicilerin ise başlatma butonundan uzak durması çok daha iyi olacaktır. Unutmayın ki bu tarz filmlerden genelde alabileceğimiz şeyler çok fazla değil, o nedenle çok fazla kafa yormadan sadece keyfini çıkartın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.