Bu ay çıkacak filmler (Nisan 2019)

0

2018 senesi boyunca birbirinden farklı başarılı filmler izlemiştik. Özellikle 2019 yılı içerisinde Nisan ayı, bu senenin en iyi aylarından birisi denebilir. 2018 senesinin sonunda başlayan IMAX sinemasına yönelik yapımlar 2019 içerisinde de devam ediyor. Bu ay eğer tercih edersek, IMAX ile gözlerimiz bayram edecek. Üstelik 2018 Nisandan bu yana en çok beklenen filmlerden birisi olan Avengers: Endgame de bu ay vizyona girecek. Fakat tabii ki yalnız değil. Bu ay Avengers: Endgame ile birlikte hem yerli hem de yabancı en çok beklenen yapımları listemizde derlemeye çalıştık. İşte bu ay vizyona girecek filmler:

Shazam – 5 Nisan

Shazam 1939 yılında yaratılmış bir süper kahramandır. Genç Billy Batson’ın ihtiyaç anlarında sihirli sözcükleri söyleyerek dönüşebildiği bir süper kahraman olan Shazam’ın 6 farklı gücü vardır. Sihirli sözcükleri söylediği an dünyanın en güçlü ölümlüsüne dönüşen karakter, gündelik hayatında okul ödevleri gibi meselelerle boğuşurken, süper kahraman olduğunda da dünyanın güvenliği için mücadele veriyor. Süleyman’ın bilgeliği, Herkül’ün gücü, Atlas’ın dayanıklığı, Zeus’un görlemi, Aşil’in cesareti ve Merkür’ün hızına sahip karakter bütün bu güçlerin geldiği metaların baş harflerinin birleşimi olan Shazam adını alıyor. Peki bu güçlü yetişkin bedenini yöneten küçük bir çocuğun ruhu bir araya gelince ortaya nasıl bir kahraman çıkıyor? Uçabilir mi? Duvarlardan geçebilir mi? Zamanı büke biliyor mu? Matematik sınavını geçebilecek mi? Shazam yeteneklerinin sınırlarını bir çocuğun neşeli pervasızlığıyla test etmeye koyulur. Filmde ise bu güçleri elde ettikten sonra onlarını test edişini ve düşmanlarına karşı onları kullanışını izleyeceğiz.

Pet Sematary – 5 Nisan

nisan ayı filmleri

Son yıllarda, özellikle It filminin büyük başarısından sonra, Stephen King uyarlamalarına ilgi bir hayli arttı. Nisan ayı filmleri arasında ise bu filmlerden birisi var. Pet Sematary de Stephen King’in çok sevilen romanlarından bir tanesi olduğu için, filminin yapılacağı duyurulduğunda pek çok seyirciyi heyecanlı bir bekleyiş aldı. Sonuç olarak da beklenen gün çok yaklaştı ve film 5 Nisanda vizyona giriyor. Film, yeni kaybettiği oğlunu geri getirmek için onu eski bir mezarlığa gömen bir adamın hikayesini anlatıyor. Yapımın yönetmen koltuğunda Dennis Widmyer ve Kevin Kolsch oturuyor. Oyuncu  kadrosu ise şu şekilde; Jason Clarke, John Lithgow ve Amy Seimetz.

Hababam Sınıfı Yeniden – 5 Nisan

nisan ayı filmleri

Rıfat Ilgaz’ın unutmaz eseri Hababam Sınıfı’nın yeniden beyaz perdeye uyarlandığı duyurulunca sinemaseverler ikiye bölündü. Bu ölümsüz eserin yeniden çevrilmesi gerekmediğini savunanlar ve tekrar sinemaya döneceği için sevinenler karşı karşıya geldi. Bu yeni uyarlama iyi mi olmuş yoksa kötü mü, onunda kararını sizlere bırakıyoruz. Filmin konusu ise şu şekilde; Özel Çamlıca Lisesi, karma eğitime başlayınca, kız ve erkek öğrenciler arasında da bir rekabet ortaya çıkar. Okulun eski öğrencileri ve yeni başlayan öğrenciler bir süre sonra aralarındaki anlaşmazlıklara son verip, birlik olurlar ve yeni maceralara atılırlar. Filmin yönetmenliğini Doğa Can Anafarta üstlenirken, oyuncu kadrosunda ise Altan Erkekli, Toygan Avanoglu, Hande Katipoglu ve Sadi Celil Cengiz bulunuyor.

Hellboy – 12 Nisan     

nisan ayı filmleri

Yeniden uyarlamalara doyamayan bir başka yapım ise Hellboy. Çok sevilen bir çizgi romandan uyarlanan film için izleyicilerin beklentileri yüksek. Yapımın fragmanından anlaşıldığı üzere, film komedi unsurunu ön plana çıkartarak seyircinin gönlünü kazanmayı amaçlıyor. Son yıllarda Deadpool’un yakaladığı başarının izinden gitmek isteyen Hellboy, bizlere başka bir kırmızı adamın eğlenceli ve macera dolu hikayesini anlatacak. Yönetmen koltuğunda The Descent ve Doomsday filmlerinden aşina olduğumuz  Neil Marshall otururken, oyuncu kadrosunda ise David Harbour, Ian McShane ve Milla Jovovich gibi isimler yer alıyor.

After – 12 Nisan

https://www.youtube.com/watch?v=BNLta4nDM10

Son yılların gözde gençlik romanı After, beyazperdeye geliyor. Film, üniversite öğrencisi olan Tessa’nın gizemli bir delikanlı ile tanıştıktan sonra değişen hayatını konu ediyor. Lise yıllarından beri birlikte olduğu sevgilisi ile mutlu olan genç kızın hayatında her şey yolundadır. Ancak yeni tanıştığı Hardin Scott adındaki genç delikanlı nedeniyle bütün hayatı değişir. Jenny Gage’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Tessa karakterine Josephine Langford hayat veriyor.

The Curse of La Llorona – 19 Nisan

nisan ayı filmleri

Korku severlerin, duyurulduğundan beri heyecanla beklediği bu filmde izleyici ile buluşmak için 19 nisanı bekliyor. The Conjuring serisinin yönetmeni James Wan’ın yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmenliğini ise Michael Chaves üstleniyor. Filmin konusu ise şöyle; 1973 yılında Los Angeles’ta yaşayan Anna Garcia bir sosyal hizmetler görevlisidir. Elindeki onu zorlayan davanın, aynı zamanda ürkütücü doğaüstü güçler içerdiğini fark etmeye başlar. Bu doğaüstü aslında La Llorona’nın izleridir. La Llorona, yani “Ağlayan Kadın”, gerçek hayatta kendi çocuklarını boğmuştur ve bu nedenle çocukların peşine düşer. Anna’nın ailesini kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapması gerekecektir. Filmin oyuncu kadrosunda Linda Cardellini, Patricia Velasquez ve Sean Patrick Thomas gibi isimler yer alıyor. Eğer film hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayarak ön incelememizi okuyabilirsiniz.

Greta – 19 Nisan

Greta

Greta, yolları kesişen iki kadının sıradışı hikayesini anlatıyor. New York’ta tek başına yaşayan Frances, metroda unutulmuş bir çanta bulur. Çantanın sahibi ise Greta’dır. Çantayı evine kadar gelip, kendisine ulaştıran Frances’e teşekkür etmek isteyen Greta onu kahve içmeye davet eder. Bu sayede ikisi arasında kısa sürede beklenmedik bir arkadaşlık oluşur. Ancak bir süre sonra Frances, Greta’nın göründüğü gibi olmadığını keşfeder ve ikili arasındaki ilişki korkunç bir hal almaya başlar. Filmde Greta karakterini geçen yıl En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ına aday olan Isabelle Huppert canlandırıyor. Onun eşlik eden isim ise Chloë Grace Moretz.

Arctic – 19 Nisan

Arctic

Arctic, bir adamın zorlu hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Overgård’ın uçağı kutup bölgesinden geçtikleri sırada düşer. Uçaktan sağ çıkmayı başaran Overgård’ın ekipleri beklediği süreçte çetin hava koşullarından korunmaya çalışır. Yaşanan bir kaza sonucu Overgård’ın kurtarılma olasılığı sona erer. Overgard’ın önünde iki seçenek vardır. Ya görece güvenli olan sığınağında yalnız başına mücadele edecek ya da sonunu bilmediği ölümcül bir yolculuğa çıkacaktır. Joe Penna’nın yönetmenliğini yaptığı filmde başrolü Mads Mikkelsen üstleniyor.

Avengers: Endgame – 25 Nisan

Avengers: Endgame

Son zamanların en çok beklenen ve merak edilen filmine çok az kaldı. Avengers, yıllar önce başladığı bu maceraya serinin bu son filmi ile noktayı koyacak. Finalle ilgili türlü teoriler ortalıkta dolansa da hikayenin nasıl sonlanacağını hep birlikte göreceğiz. Her ne kadar bu uzun yolculuğun sonuna gelmiş olmak mutlu etse de serinin bitecek olmasının verdiği hüzün de izleyiciler tarafından fazlaca hissediliyor. Filmin konusu ise şöyle; evrendeki pek çok süper kahraman, Thanos’un Sonsuzluk Eldiveni’ni ele geçirmesi ve kendi dengesini kurması yüzünden yok olmuştur. Dünya üzerinde kalan Black Widow, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk çaresizce çabalarken, Iron Man ve Nebula ise kontrol edemedikleri bir uzay gemisinin içinde, uzay boşluğunda sürüklenmektedirler. Ancak bir yolunu bularak Avengers ekibinin kalan üyelerine giden Ant-Man, yeni bir umut ışığı olacaktır. Ekibimiz, Thanos’u durdurmak ve dünyayı kurtarmak için son kez hayatlarının en büyük mücadelesine girişeceklerdir. Avengers: Endgame Nisan ayı filmleri arasında açık ara en beklenen denebilir.

Ben Is Back – 26 Nisan

Ben Is Back

Nisan ayı filmleri listemizin son sırasında Ben Is Back var. Film çekici ancak sıkıntılı bir gencin hikayesini anlatıyor. Ben, bir Noel arifesinde ailesinin yanına döner. Ben’in annesi ise çok sevdiği oğlunu içtenlikle karşılar fakat gerçekler su yüzüne çıktıkça çok geçmeden oğlunun tehlikede olduğunu öğrenir. Ben’in annesi Holly, gelecekte yaşanacak tehlikeleri engelleyebilmek için elinden geleni yapmak zorundadır. Filmin oyuncu kadrosunda Julia Roberts ve Lucas Hedges yer alırken, yönetmenliğini ise Peter Hedges gerçeleştirmiş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.