Mutlaka Oynamanız Gereken Orta Çağ Oyunları

0

Günümüz şartlarında artık markalar eskisi kadar Orta Çağ oyunu yapmıyorlar. Bunun başlıca sebeplerinden birisi Orta Çağ oyunlarının besin kaynağının strateji oluşu olsa gerek. Daha çok AAA kalite oyun yapmaya özen gösteren markalar strateji oyunlarıyla eskisi kadar haşır neşir değiller. Fakat öyle oyunlar vardır ki illa ki oynamanız gerekir. Yazımıza geçmeden önce bu yazıyı video biçiminde izlemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. İşte bir Orta Çağ severin mutlaka oynaması gereken Orta Çağ Oyunları.

Kingdom Come: Deliverince

Büyük markalar her zaman yaptıkları büyük işlerle konuşulurlar peki ya onlar kadar büyük olmayanlar? İşte karşınızda War Horse markasının AAA oyun bütçesinde yapmadığı fakat büyük şeyler başardığı Orta Çağ oyunu. Oyun düşük fiyatıyla 40 saatlik uzun bir deneyim sunuyor. Ögeleri ve zamanı iyi değerlendirmesiyle öne çıkan oyunun tabii ki birçok eksisi ve eksiği bulunuyor. Fakat düşük bütçeli bir oyun olduğunu ele alınca bunlar o kadar göze batmıyor denebilir.

Mount & Blade: Bannerlord

Bütün Türk oyuncuların gönlünde bambaşka bir yere sahip olan efsaneleşmiş RPG ögeleriyle dolu Orta Çağ açık dünya oyunu Mount & Blade: Bannerlord bu listede olmasaydı büyük ayıp olurdu. Listedeki diğer oyunlara nazaran daha fonksiyonel özelliklere sahip oyun Türkiye fiyat ile de konuşmaya değer.

Crusader Kings II

Strateji denince akla ilk gelen serilerden birisi olan Crusader Kings’in ikinci oyunu da listeye almaya değer kalitede bir yapıttır. Eğer bir strateji severseniz ve Age of Empires serisinden kafanızı kaldırmıyorsanız mutlaka bu oyuna da bakmanızı tavsiye ederiz.

The Witcher 3: Wild Hunt

Gerçek bir hikayeyi veya yaşanmış bir tarihi ele almasa da The Witcher serisi teknik olarak hala bir Orta Çağ oyunudur. Kalitesiyle senelerce hatta günümüzde bile kendinden bahsettiren oyunu bu listeye almasaydık oldukça ayıp olurdu.

Age of Empires II

Listenin ilk sırasındaysa herkesin tahmin edeceği üzere Orta Çağ kültürünü oyun dünyasına en güzel şekilde yediren yapıt Age of Empires II var. Stratejinin en kaliteli şekilde kullanıldığı ve 1999 yılında çıkmasına rağmen hala günümüzde oynanmasıyla bir markadan ziyade idol olan oyunla listemizi sonlandırıyoruz.

Orta Çağ oyunları hepimizin gönlünde farklı bir yere sahiptir. Eğer bu efsanelere fragmanlarıyla göz atmak isterseniz Atıştırmalık YouTube Kanalı üzerinden göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.