Oyunlardan Para Kazanma Rehberi | Hemde Ayda 10 Bin TL

0

İnternetten para kazanmak adına şu güne kadar blog açtım 10 bin tl kazandım, 13 yaşında milyonları kaldırıyor gibi binlerce efsane duymuşsunuzdur. Bunlara efsane diyorum çünkü bu sistemlerin temel amacı sizleri bu işe yönlendirmek. Her ne kadar bir internet sitesinden 10 bin tl üstü rakam kazanan insanlar olsa da bu kişilerin sayısı çok da fazla değil. Geriye kalanlar ise sektörün içerisinde kaybolup gidiyorlar.

Örneğin şu anda sizin bu yazıyı okuduğunuz websitesi google adsense reklamları üzerinden para kazanmakta. Bu siteye aylık toplamda 50 bin farklı insan girmekte peki ne kadar kazandığını biliyor musunuz ? Sadece 100 Tl. Yani kısaca internetten para kazanabilmek için websitenize 1 milyon insan girebilmeli ki elle tutulur bir miktar kazanabilesiniz. Hevesinizi kırdığım için özür dilerim ama internet sektöründe 2020 yılında ki durum bundan ibaret.

Durum böyle olunca da ben alternatif para kazanma yöntemlerine yönelmeye başladım ve anladım ki para kazanmak için yapabileceğiniz en mantıklı şey bir ürün satmak. Bu ürün herhangi bir şey olabilir. Sonuç olarak sizin bir ürün üretmeniz yada bir ürünün pazarlamasına yardım etmeniz gerekiyor. Bunun haricinde ki internetten para kazanma yöntemlerinin neredeyse tamamı fiyasko ile sonuçlanacaktır.

Bu bağlamda uzunca bir süre neler yapabileceğimi düşünmeye başladım. Oyunları çok seviyordum bundan dolayı oyunları odak noktasına koyan bir şey yapmak istiyordum. Kısaca oyunlardan para kazanmak veya oyun oynayarak para kazanmak istiyordum ve bunun blog yazarak gerçekleşmeyeceğini çok iyi bir şekilde anlamıştım. Bu yüzden oyunlar ile alakalı pazarlayabileceğim veya satabileceğim şeylerin listesini çıkarmaya başladım. Bunların en başında ise oyun satışı, skin satışı, oyun keyleri gibi şeyler bulunuyordu. İlk başta bunları yapamayacağımı düşündüğüm için direkt olarak üstünü çizdim. Lakin sonra ufak bir araştırma ile bu işin aslında o kadar da zor olmadığını gördüm. Hatta bırakın zorluğu, bildiğiniz çocuk oyuncağıydı. Normal şartlarda yıllarımı verdiğim blog yazarlığından ayda 100-200 tl zorla kazanırken. Bu iş sayesinde daha ilk haftadan 500 tl kazanmıştım bile. Muhtemelen şu anda bu yazdıklarıma inanmıyorsunuz ama size sistemin detaylarını anlattığımda bana her konuda hak vereceksiniz. Garanti ediyorum.

Oyunlardan Para Kazanma Sistemi Nasıl Çalışıyor

Oyunlardan para kazanma sisteminin çalışabilmesi için bizim bir şekilde ucuza oyun alabilmemiz gerekiyor. Bunun için bu siteyi kullanabilirsiniz. Bu sitede sık sık indirimler olmakta ve normal şartlarda 400 Tl’ye satılan oyunları 150 Tl’ye alabiliyorsunuz. Sonrasında ise 150 Tl’ye aldığınız oyunu Türkiye içerisinde 200-250 Tl gibi bir fiyattan insanlara satıyorsunuz. Hatta internete biraz detaylı olarak bakacak olursanız tüm internet N11, Hepsiburada, GittiGidiyor gibi websiteleri ağzına kadar bu şekilde oyun satan kişiler ile dolu. Tüm bu insanlar yukarıda bahsettiğim websitesi veya benzer sitelerden oyunları indirimdeyken alıyorlar ve sonra daha pahalıya ama hala daha oyunun orijinal fiyatından çok daha ucuza bu oyunu satıyorlar. Ve sattıkları her bir oyundan 50-100 Tl gibi paralar kazanıyorlar. Yani günde 2 tane oyun satsanız (ki bu oldukça kolay, bunu nasıl yapacağınızı yazının ilerisinde anlatacağım) 150 Tl gibi bir para yapıyor. Bu da sizin aylığınızın 4500 Tl olduğu anlamına geliyor. Aynı gün içerisinde 10 tane oyun sattığınızı düşünsenize, bu gerçekten korkunç bir rakam. Ama ben nasıl 10 kişiye bu oyunu satacağım diye düşünüyorsanız, merak etmeyin, oldukça basit yöntemler sayesinde sadece tek başınıza günde en az 10 ve sizin çalışma performansınıza göre 50 hatta 100 tane satış yapma potansiyeliniz var.

Şimdi adım adım ilerleyelim. Öncelikle oyunları nasıl satın alacağınızdan, sonrasında bu oyunları nasıl pazarlayacağınızı tüm yöntemleri ile göstereceğim.

Adım 1: Ucuza Oyun Almak

Dediğim gibi sistemin çalışabilmesi için oyunları ucuz olarak temin edebilmeniz gerekiyor. Bunun için bu siteyi kullanarak indirimleri sık sık takip etmeniz ve güzel bir indirim olduğunda bu oyunu satın almanız gerekiyor. Örneğin benim bu yazıyı yazdığım gün Minecraft oyununda oldukça ciddi bir indirim bulunmakta. Tamı tamına %73 seviyesinde bir indirim var. Ve oyunun fiyatı 34.70 Tl’ye düşmüş.

Peki oyunun normal fiyatı ne kadar ? Bunun için Microsoft Store üzerindeki Windows 10 Edition sürümüne bakalım.

Gördüğünüz gibi oyunun resmi websitesinde ki satış fiyatı 76.25 Tl. Gördüğünüz üzere aradaki fark neredeyse yarı yarıya denecek seviyede. Peki bu nasıl oluyor ? Size bahsettiğim websitesi nasıl bu kadar ucuza oyun satabiliyor.

Adım 2: Neden Bu Kadar Fiyat Farkı Var (Güvenilir mi ?)

Bu noktada size bahsettiğim websitesi üstünden oyun aldığınızda aslında oyunu tam anlamı ile almış olmuyorsunuz. Oyunu oynayabilmek için bir kod almış oluyorsunuz. Eğer oyun sektörünün içerisindeyseniz bu kodların oyun dergilerine ve youtuber’lara ücretsiz olarak gönderildiğini bilirsiniz. İşte oyun yapan şirketlerin hazırladıkları bu kodların çeşitli mecralar üstünden internete düşmesi sonucunda oyunları çok daha uygun bir fiyata satabilmek mümkün oluyor. En sonunda ise satın almış olduğunuz kodu ilgili internet sitesine girdiğinizde oyunu bu kod sayesinde orijinal olarak almış gibi hiç bir eksiği olmadan oynayabiliyorsunuz

Bu bağlamda bahsettiğim sistemin tamamen güvenilir olduğunu belirtmem gerekir. Bu sistem internette 2. el hesap satan kişilerin kullandığı gibi bir sistem değil. Normal şartlarda minecraft oyununu 10 Tl’ye de bulmanız mümkün. Ama bu hesabın ne derecede güvenilir olduğunu bilemeyiz. Hatta kendi tecrübelerimden bahsedecek olursam çok büyük bir ihtimalle bunun güvenilmez olduğunu söyleyebilirim.

Çünkü bu tarz hesap satışı yapan kişiler genellikle riskli 2. el hesapları çok düşük fiyatlardan insanlara satıyorlar. İnsanlarda piyasanın altındaki bu fiyatlara güvenip alışveriş yapıyorlar. Bir hafta sonra aldığı hesap banlandığında ise bir çok insan mağdur oluyor. Yukarıda bahsettiğim sistem bu şekilde çalışmıyor.

Adım 3: Dikkat Etmeniz Gerekenler

Oyunlardan para kazanmanın bir sonraki adımı olarak dikkat etmeniz gereken şey oyunun Türkiye’de kullanılabiliyor olması. Bahsettiğim websitesi ulusal bir websitesi ve sadece Türkiye’ye hizmet vermiyor. Bu bağlamda bir ürünü satın almadan önce o ürünün Türkiye’de çalıştığından emin olun. Bunun için ürünün başlığının hemen altında

CAN ACTIVATE IN TURKEY = TÜRKİYE’DE AKTİF EDİLEBİLİR

CAN’T ACTIVATE IN TURKEY = TÜRKİYE’DE AKTİF EDİLEMEZ

diye bir yazı yazar. Bu aldığınız ürünün Türkiye’de kullanılıp kullanılamayacağını belirtir. Bu bağlamda buna dikkat etmeniz oldukça önemli.

Bunun haricinde bir diğer konu satın aldığınız ürünü satan satıcıların güvenilirliği. Bir ürünü satın almadan önce o ürünü satan mağzaların puanlarına dikkat edin. Tutupta %35 puanı olan bir mağzadan alışveriş yapmayın. Genellikle %90 üstü olumlu puanı olan mağzaları tercih edebilirsiniz.

Adım 4: Oyunu Satacak Birisini Bulmak

Oyunlardan para kazanmak için yaptığımız rehberin ilk 3 adımında ürünümüzü nasıl temin edeceğimiz öğrendik. Şimdi bu satın almış olduğumuz bu oyunu nasıl satacağımıza yani oyun satışı konusuna detaylı bir şekilde göz atalım. Bu aşamanın birden fazla bölümü olduğundan dolayı bunları kategori kategori anlatacağım. İlk olarak forum sitelerinden başlayalım.

Forum Siteleri İle Oyun Satmak

En kısa yoldan sonuca ulaşacağınız yerler forum siteleridir. Oyun satışına izin veren forum sitelerini bulun. İşte size birkaç örnek

  • R10
  • Donanım Haber
  • Wm aracı

Bu şekilde daha onlarca hatta yüzlerce forum sitesi bulabilirsiniz. Bu sitelere üye oluyor ardından ise elimizdeki oyun ile ilgili bir gönderi yayımlıyoruz. Örneğin Minecraft oyununu aldığımızı ve bu oyunu satacağımızı düşünürsek. Bu oyun ile ilgili bir paylaşım yapıyoruz. Bu noktada paylaşımı yaparken oldukça detaylı bir şekilde her konuya değinmeye özen gösteriyoruz. Her şey bittikten sonra paylaşımımızı yapıyoruz. Ve çıkıp diğer forumlara girip aynı paylaşımları oralarda da yapıyoruz. Bu sayede bir gün içerisinde onbinlerce insanın bu paylaşımı görmesini sağlıyoruz. Oyunu satın almak isteyen insanlar da sizinle iletişime geçiyor ve satış işlemi tamamlanıyor.

ÖNEMLİ NOT:

Gerçekten yüksek oranlarda satış yapmak istiyorsanız seçtiğiniz oyuna ve tanıtım yaptığınız siteye dikkat edin. Örneğin Dishonered 2 oyunu ile CS Go oyununu satın almak isteyen insanların sayısı aynı olmayacaktır. Aynı zamanda bu kitleler aynı sitelerde bulunmayacaklardır da. Bu yüzden elinizde CS GO oyunu için orijinal bir key var ise elinizden geldiğince CS GO oynayan kişilerin takıldığı yerlere ve gruplara girmeye çalışın. Bu şekilde satış oranınızı daha fazla artırabilirsiniz.

Ayrıca hile yapılan oyunlarda banlanma riski çok fazla olduğu için bu oyunlara daha fazla önem verin. Yani her oyunun para kazandırma potansiyeli eşit değil. Bu noktada para kazandıran oyunları tercih etmeniz gerekiyor. Bir kişinin hile yaptığını ve hesabının banlandığını düşünün. Bu kişi oyunun orijinal parasını verip yeni hesap açmaktansa daha ucuza sizin sattığınız oyunu almayı tercih edecektir.

Arama Motoru İle Oyun Satmak

Oyun satarak para kazanma konusunda bir diğer önemli yöntem ise arama motoru üzerinden satış yapmak. Bunun için yapmanız gereken şey satacağınız oyun ile ilgili google de aratma yapmak. Mesela “ucuza minecraft almak” diye bir aratma yapalım. Böyle bir aratma yaptığımda oldukça popüler bir websitesinde şöyle bir konuya rastladım

İşte bu ! Potansiyel bir müşteri bulduk. Şimdi tek yapmamız gereken foruma üye olmak ve kendisine özel bir mesaj göndermek. Hepsi bu kadar. Lakin ufak bir sorunumuz var. O da bu yazının 2015 yılında yazılmış olması. Muhtemelen aradan geçen sürede bu kişi çoktan oyunu satın almıştır. Bu durumu önleyebilmek için google arama motorunda çok güzel bir özellik var.

Arama sorgusunu Google’ye yazdıktan sonra en sağda bulunan araçlar kısmına tıkladığımızda bize son bir saatten son bir yıla kadar birçok farklı filtre veriyor. Bunlara tıkladığımızda internette sadece o tarih aralığında açılmış konuları görüyoruz. Mesela buradan son 1 haftayı seçelim ve bir aratma yapalım.

Gördüğünüz gibi 2 farklı müşteri daha bulduk. Siz tarih aralıklarını ve arama sorgularınızı değiştirerek çok daha farklı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Örneğin;

  • Minecraft al
  • Minecraft ucuz al
  • Minecraft nasıl ucuza alınır
  • Minecraft nasıl ucuza bulunur
  • Minecraft premium hesap

gibi yüzlerce farklı sorgu kullanarak yüzlerce farklı müşteriye ulaşabilirsiniz.

En kötü ihtimalle sadece bu yöntemi kullanarak bile bir hafta içerisinde onlarca satış yapabilme imkanınız var.

Facebook Üzerinden Oyun Satmak

Oyunlardan para kazanmak adına oyun satışı yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise facebook’u kullanarak satış yapmak. Bunun için yapmanız gereken hangi oyunun satışını yapacaksanız o oyun ile ilgili fan sayfalarına gitmek. 100 bin kişinin beğendiği bir fan sayfası olsun. Bu fan sayfasına elinizdeki oyunun reklamını yaptığınızda oldukça fazla satış yapma ihtimaliniz var.

Bu noktada isterseniz yorumlardan tek tek insanlara ulaşmayı deneyebilir ya da çok daha mantıklı bir yöntem olarak, sayfanın adminine oyunun indirimli bir şekilde elinize ulaştığı ile ilgili bir mesaj atarsınız ve yapılan satış başına kendisine de bir ücret teklif edersiniz. Eğer admin bunu kabul ederse platformda bir paylaşım yaptırırsınız ve kazandığınız paradan anlaşmanıza göre sitenin yöneticisine pay verirsiniz.

Oyunlardan para kazanma adına şu ana kadarki en garanti ve yüksek gelir getirecek yöntem budur. Bu yüzden bu yöntemi şiddetle yapmanızı tavsiye ediyorum. Tek bir paylaşımdan bile 100’lerce satış yapabilirsiniz.

İnstagram Üzerinden Oyun Satmak

Mantık olarak yapmanız gereken şey yine aynı. Hangi oyun ile ilgili satış yapacaksanız o oyunun fan sayfalarına gidin ve orada bulunan insanlar ile etkileşime geçin. yada yine Facebook örneğinde verdiğim gibi reklam yaptırabilirsiniz.

Bunun bir seviye üstü olarak kendi instagram hesabınızı açar ve daha profesyonel bir şekilde pazarlama yaparsınız. İnstagram hesabınızı büyütüp onbinlerce takipçiye ulaştığınız takdirde oldukça yüksek paralar kazanmanız mümkün.

Bu bağlamda instagram hesabının nasıl büyütüleceği, nasıl takipçi kazanılabileceği ile ilgili internetten gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.

Youtube Üzerinden Satış Yapmak

Youtube’da ürününüzü satabilmeniz için oldukça güzel bir platform. Kendinize bir hesap açın ve açtığınız hesapta oyunları ne kadar ucuza sattığınız ve güvenilir olduğunuz ile ilgili içerikler paylaşın. Özellikle trend dönemleri takip eder onlara göre içerik üretirseniz iyi izlenmeler ve bunun sonucunda yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Misafir Yazarlık Yöntemi İle Oyun Satmak

Bu yöntem yazı yazmayı sevenler için. İnternet üzerinde birçok sitede ücretsiz olarak yazı yazmanıza izin veriliyor. Tek yapmanız gereken bu sitelere başvururken dil bilgisi açısından iyi yazılmış bir başvuru metni göndermek. Kendi açımdan söyleyecek olursam internetteki oyun medyası olarak adlandırabileceğimiz platformların neredeyse yarısında çalışmış birisiyim. Tanıdığım birçok kişi Multiplayer, Gamist, Mavi Kol, Merlinin Kazanı gibi platformlarda yazarlık yapıyorlar. Sizlerde buralara rahatlıkla girebilirsiniz.

Buralara katıldıktan sonra ise elinizdeki oyun ile ilgili bir içerik oluşturun, sonrasında oyunu satın alabilmeleri için sizin dışarıda satış yaptığını yerin linkini verin. Örneğin bu instagram sayfanız olabilir. Bir ziyaretçi sizin bu sitelerde yazdığınız yazıyı okuduktan sonra verdiğiniz link ile instagram sayfanıza gidecek ve siz de orada satışı gerçekleştirebileceksiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken asıl şey yazdığınız içeriğin reklam olmadığını hissettirebilmek. Örneğin Minecraft oyununu satacaksanız Minecraft’ta yapılmış en iyi 10 yapı gibi bir liste oluşturun, içeriğinizin sonunda ise oyunu satın almak isteyen indirimdeki fiyat olarak buradaki siteyi kullanabilirler deyin ve kendinize link verin.

E-Ticaret Sitelerini Kullanın

Oyunlardan para kazanmak adına yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise E- Ticaret sitelerini kullanmak. Bu sitelerde kendinize bir hesap açın ve uygun fiyata aldığınız oyunları bu siteler ekleyin. İnsanlar bu siteler üzerinden satılan ürünlere daha fazla güvenecektir. Bu yüzden bu sitelere eklediğiniz ürünlerin reklamını başka bir platformlarda rahatlıkla yapabilirsiniz. Örneğin misafir yazarlık yönteminde bu siteye link verebilir ya da forum sitelerinden bu siteye yönlendirme yapabilirsiniz.

Kurumsallaşın

Son olarak eğer gözünüz çok daha yukarılarda ise kurumsallaşma yoluna gidebilirsiniz. Nedir kurumsallaşmadan kastım. Kendinize bir websitesi kurarsınız ve bu websitesi üzerinden oyun satışları yaparsınız. Kaliteli bir websitesi insanlara daha güvenilir geldiği için satış rakamlarınız çok daha yüksek olacaktır. Ayrıca websitenizin zaman içinde bir markaya dönüşmesi de oldukça yüksek bir ihtimal. Bu sayede çok daha rahat satış yapma imkanına sahip olabileceksiniz.

Bu konuda daha fazla detay ve profesyonel destek için mustafaydn78@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Adım 5: Satışların Keyfini Çıkarın

Eğer size yukarıda oyunlardan para kazanmak adına bahsettiğim yöntemleri eksiksiz bir şekilde uyguladıysanız ve doğru oyunları yani para kazandıran oyunları seçmeyi başarabildiyseniz ortalama olarak aylık 500 ile 3000 arasında satış rakamına tek başınıza ulaşabilirsiniz. Bu da sizlere aylık olarak oldukça iyi paralar bırakacaktır. Umarım bu sistem bana olduğu gibi sizlere de faydalı olacaktır. Sorularınız var ise yorumlar bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.