Steam İndirimleri 2020 | Bütün İndirimler ve Detayları

0

Steam her sene özel zamanlarda indirimlerle karşımıza çıkıyor. Valve, Steam indirimleri tarihlerini her ne kadar gizli tutma çabası verse de ya önceki seneki tarihe yakın bir zamanda gerçekleşiyor ya da bir şekilde tarihler ortaya çıkıyor. Her sene genellikle dört büyük indirim düzenleniyor. Buna ek olarak ise zaman zaman hafta sonu indirimleri, yayıncı indirimler veya oyun geliştiricilerinin özel indirimleri gerçekleşiyor. Bu büyük indirimler çoğunlukla 7 ile 14 gün arasında sürüyor. Eğer almayı çok istediğiniz bir oyun varsa fakat pahalıysa, aşağıdaki takvimimizden yardım alarak oyunun indirim süresinde alabilirsiniz.

Steam indirimleri geçtiğimiz seneden bu yana artık yalnız başlarına gelmiyorlar. Steam indirimleri artık bir etkinlikle beraber geliyorlar. Geçtiğimiz Steam kış indirimleri bildiğiniz üzere birçok ücretsiz envanter eklentisi, kart ve indirim kuponu verdi. Görünüşe bakılırsa Steam artık yaptığı her indirimde bu tarz etkinlikleri kullanacak. Şimdi Steam indirimleri ne zaman , Steam indirimleri tarihleri gibi konulara gelelim.

En Yakın Steam İndirimi

Önümüzdeki en yakın Steam indirimi 23 Mayıs Perşembe 2020 tarihinde başlayacak. Steam’de düzenlenecek indirimler ne zaman bitiyor? gibi bir soruyu cevaplamak oldukça zor fakat Mayısın son haftasında başlayacak bu İlkbahar İndiriminin ortalama 10-12 gün süreceğini tahmin ediyoruz. Ondan sonra ise Steam Yaz İndirimleri başlayacak. Eğer Steam Yaz İndirimi hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Üstelik bu iki indirim süresince birçok büyük yapım oyunla beraber Steam platformundaki çoğu öge de indirimi girecektir.

Steam İndirimleri Ne Zaman?

Her sene düzenli olarak yapılan Steam indirimleri 2020 tarihleri de duyuruldu. Genellikle gizli tutulması planlanan bu indirimler senenin günlerine dağılmış durumda. Bir tanesi geride bıraktığımız bu indirimlerden 5 tanesi daha 2020 senesinde Steam kullanıcılarının beğenisine sunulacak. İşte Steam indirimleri 2020 takvimi:

 • Steam Ay Takvimi Yeni Yılı İndirimi 2020: 23 – 27 Ocak
 • Steam İlkbahar İndirimi: 2020 Mayıs
 • Steam Yaz İndirimi: 2020 Haziran
 • Steam Cadılar Bayramı İndirimi : 2020 Ekim
 • Steam Black Firday / Sonbahar İndirimi: 2020 Kasım
 • Steam Kış İndirimleri: 2020 Aralık

Bu tarihler tam anlamıyla onaylanmış tarihler değildir. Fakat Steam indirimler için 2016 senesinden beri bu takvimi izlemektedir.

Steam İndirimleri Ne Zaman Bitiyor?

Yazının bütünde de bahsettiğimiz gibi Steam indirimleri 2020 için tam bir bitiş tarihi yoktur. Fakat 2016 senesinden bu yana aynı düzende ve takvimde yapılan bu indirimler genellikle 10 gün ile 14 gün arasında sürmüştür. Zaten indirimler başladığı zaman Steam bunların ne zaman biteceğine ve nasıl bir süreç işleneceğine dair açıklamalar yapıyor. Siz yine de işinizi şansa bırakmayın ve son günü beklemeyin. Çünkü indirim esnasında fiyatı düşen oyunlara çok fazla ek yapılmaz. Bir grup oyun indirime girdiyse bunlara en fazla 50-100 oyun daha eklenir. Bu yüzden daha da fiyatı düşer mi diye beklemek biraz hayalperestlik olur.

Steam İndirim Tavsiyeleri

İnsanlar genellikle indirim tarihleri geldiğinde neyi alacaklarına bir türlü karar veremezler ve birden bire Steam indirim tavsiyeleri için derin bir araştırmaya koyuluyorlar. Biz de bu işi erkenden çözmeniz için bir rehber hazırladık. Öncelikle maddeler halinde neyi alabileceğinizi bulmaya çalışacağız. Eğer bulamazsak aşağıdan bizim tavsiye ettiğimiz oyunlara ve fiyatlarına bakabilirsiniz. Bunlar da yetmez derseniz Steam platformunun mağazasını şimdiden dolaşmakta fayda var.

İstek Listeni Oluştur

Ne zaman hoşuna giden bir oyun görürsen onu istek listene ekle. Böylece indirim zamanı geldiğinde en azından elinde bir kaç tane oyunun olmuş olur. İstersen bunlardan bir kaçını seçersin istersen tamamını kütüphanene eklersin. Bu listeyi yaparken dikkat etmen gereken bir diğer nokta da ne tarz oyunları sevdiğin. Sırf liste hazırlıyorsun diye bütün oyunları doldurmazsan iyi edersin. Aksi halde indirim zamanı kafan epey karışabilir.

Ne Tür Oyunları Sevdiğini Bul

Kimimiz çok oyunculu rekabeti severken, kimimiz strateji türünü sever. Peki ya sen ne tür oyunları seviyorsun? Bu sorunun cevabını bilmiyorsan açıp oyun türlerine bakarak neyi sevdiğini bulman oldukça içine yarayacaktır. Böylece indirim tarihinde alacağın oyunu aramak için birçok kategoriyi elemiş olacaksın.

Bütçeni Ayarla

Herkes bir oyuna 300 lira vermek istemeyebilir. Bu oldukça normal bir durum. O yüzden indirim tarihi geldiğinde en pahalı ne kadara oyun almak istediğine iyi karar ver. Böylece indirimler başladığında fiyat aralığını seçip, o fiyattaki oyunlara bakabilirsin. Bu ise bulmanı kolaylaştıracaktır.

Steam İndirimleri Oyun Tavsiyeleri

Listedeki her maddeyi yaptın fakat hala karar veremedin ve farklı fikirlere mi ihtiyacın var? Tamamdır, o halde bizim sana tavsiye ettiğimiz oyunlara göz atabilirsin. Bu oyunları tamamıyla kendi zevklerimize göre yazıyoruz. Eğer bunlar bana yetmez dersen Steam Yaz İndirimleri yazımızda da birçok oyun tavsiye ettik buraya tıklayarak onlara da göz atabilirsin. Ayrıca indirimlerden güncel olarak haberdar olmak içinde bizi takibe almayı unutma!

 • Witcher 3: Wild Hunt GOTY : 30 TL %60 indirim
 • Bioshock Infinite: 12,25 TL %75 indirim
 • Dishonored: 7.24 TL %75 indirim
 • The Long Dark: 12,50 TL %75 indirim
 • Rust: 14,25 TL %75 indirim
 • Garry’s Mod: 4,50 TL %75 indirim
 • Just Cause 3: 6,75 TL %85 indirim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.