Stranger Things 4. Sezon Ne Zaman Çıkacak | Hopper Öldü Mü ?

0

Hepimizin severek izlediği bir dizi olan Stranger Things’in 3. sezonu bir çırpıda geldi ve geçti. Ama dizi öyle bir yerde sezon finali yaptı ki hepimizin aklında bir ton soru oluştu. Bizler de bu yazımızda aklınızda takılan tüm sorulara tek tek cevap vermek ve de stranger things dizisinin 4. sezonu hakkında sizlere biraz bilgi vermek istedik. Lakin yazımıza başlamadan belirtelim. Bu yazı ağır SPOİLER içerektedir. Dizinin ilk 3. sezonunu izlemeden buraya geldiyseniz diziden zevk almanızı engelleyecek birçok bilgi ile karşılaşabilirsiniz. Son uyarımızı yaptığımıza göre artık içeriğimize geçebiliriz.

Şimdi ilk öncelikle geçen sezon sonunda kafamıza oluşan sorular ile başlayalım. Neydi bu sorular

  • Hooper Öldü mü ?
  • Dizi artık Hawkings’de geçmeyecek mi ?
  • Kim Bu Ruslar ?
  • Eleven’a ne oldu ?

Birde bunların haricinde Stranger Things 4. sezon ne zaman çıkacak sorusu var. Bu konuya yazımızın sonunda değineceğiz. Öncelikle Hopper konusuna girelim.

Stranger Things Hopper Öldü Mü ?

Öncelikle film ve dizilerde ölüm sahnesi gösterilmeyen insanların ölmediğine alışmış olacak kadar bu konularda hepimizin tecrübe kazandığımıza inanıyorum. Bunun haricinde soruya net bir cevap vermem gerekir ise Hayır (Hopper ölmedi) cevabını veririm. Şimdi ise bunu kanıtlayalım bakalım.

İlk olarak dizinin sezon finalinin gerçekleşmesi ve herkesin Hopper öldü moduna girmesinin ardından Entertainment Tonight‘ta David Harbour’a bu soru soruldu, David ise “bilmiyorum, bilemiyorum gerçekten bu konu hakkında hiç bir fikrim yok. Bende durumun bu şekilde olmadığını umut etmek istiyorum…” tarzında bir şeyler söyledi. Bunlar her oyuncunun söylediği sıradan şeyler. Zaten olay burada başlamıyor, olay bunun sonrasında başlıyor.

Stranger Things dizisinin 3. sezonunun yayımlandığı sırada David Harbour’un İnstagram profiline baktığımızda profil resmi olarak 6 rakamını kullandığını görüyoruz. Ertesi gün ise bu resmi “1” olarak değiştirdi. Ondan sonra “8” ve şimdi de tekrar “6” numarasına geri döndü. Yaşananlara şöyle bir baktığımızda bunun bilinçli bir şekilde yapıldığını anlamak zor değil.

Peki tüm bunlar ne anlama geliyor ?

Bunun için Stranger Things 3. Sezon 6. bölüme gitmemiz gerek. Bu bölümde Murray Bauman karakterinin telefon numarasını görüyorduk.

(618)-625-8313

İlginç olan şey ise David Harbour’un profil resminde kullandığı rakamların bu telefon numarasının ilk 4 hanesi olması. Biraz daha ileri gittiğimizde ise Murray’in telefon numarasını kordinata çevirdiğimizde Rusya lokasyonu ortaya çıkıyor. Ne hikmetse dizinin sezon finalinde de Rusya olduğunu düşündüğümüz bir yerde bize bir Amerikan mahkumundan bahsediliyor. İlginç değil mi ?

https://twitter.com/UDesprezado/status/1150082541044600832?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1150082541044600832&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.popbuzz.com%2Ftv-film%2Fstranger-things%2Fhopper-alive-david-harbour-instagram-murray-number%2F

Bize kalırsa tüm bunlar 4. sezonda yaşanacak olaylar için bir ön bilgi olabilir. Bizce yeni sezonda Hopper bir şekilde bu numaraları kullanarak iletişim kurmayı başaracak Joyce ile Murray’da bir araya gelerek bu numaraların gizemini çözemeye çalışacaklar. Kordinatlara çevirdikten sonra ise gidilen yerde muhtemelen bir Rus üssü ile karşılaşacaklar. Dizinin de muhtemelen birkaç bölümü Hopper’ı buradan kurtarmaya çalışmakla geçecektir. Tabi bunlar ağır bir komplo teorisi.

Hopper’ın Yaşadığı Kesinleşti Yeni Fragman Paylaşıldı

14 Şubat günü Stranger Things dizisinin 4. sezonu ile ilgili yeni bir fragman paylaşıldı. Paylaşılan fragmanda yukarıdaki yazıda da söylediğimiz gibi Hopper’ın hayatta olduğu çok net bir şekilde görülüyor. Aynı zamanda kendisinin bir askeri kampta esir olarak tutulduğunu da öğreniyoruz. Fragman hakkında şimdilik söyleyebileceklerimiz bu kadar. Önümüzdeki günlerde dizi ile ilgili çok daha fazla detayın paylaşılacağını düşünüyoruz.

Dizi artık Hawkings’de geçmeyecek mi ?

Sorunun cevabı evet. Stranger Things yeni sezon , yani 4. sezon bundan sonra Hawkings’de geçmeyecek. Bu konuyu dizinin yapımcıları da resmi olarak açıkladılar. Aşağıdaki videodan gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Stranger Things 4. Sezon Ne Zaman Çıkacak

Gelelim asıl konumuza Stranger Things yeni sezon ne zaman çıkacak. Bu konuda dizinin yapımcıları henüz resmi bir bilgi paylaşmadılar. Bu yüzden kesin bir şey söylemek mümkün değil. Ama biraz araştırma yapacak olursak dizinin hali hazırda çekimlerinin başlamamış olduğunu da görebiliyoruz. Bu tarzda bir dizinin çekimleri birkaç ay sürebildiği gibi görsel efektlerinin hazırlanması vs derken dizinin yayımlanması 1 seneyi bulabiliyor. Bu bağlamda Stranger Things 4. sezon çekimlerine başlanmış olduğunu düşünürsek, dizinin bu yıl içerisinde çıkmasına kesin gözüyle bakabiliriz.

Şimdilik dizinin çıkış tarihi 2020 sonları gibi gözüküyor. yeni detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.