Stranger Things Yeni Sezon Ne Zaman Geliyor?

0

1980’lere geri dönüp, harika bir yaz geçirmeye hazır mısınız? Emin olamayanları da biran önce hazır olmaya davet ediyoruz çünkü Stranger Things serisinin yeni sezonunun yani Stranger Things’ın 3. sezonunun yayınlanmasına çok az kaldı. Netflix platformunun en bilindik yapımlarından biri olan Stranger Things yayınlandığı günden itibaren izleyici kitlesini sürekli olarak arttırmayı başardı. Öyle ki karakterler ailemizin bir parçası gibi olurken hikayesi de sürükleyicilik açısından izleyicileri yarı yolda bırakmadı. Stranger Things 3. Sezon başlamadan önce yapımın yeni sezonu ile ilgili bütün bildiklerimizi bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. “Baş Aşağı Dünya”da yapacağınız mini gezimize hazır olun!

Stranger Things 3.Sezon Ne Zaman Başlayacak:

Stranger Things 3. sezonun ne zaman yayınlanacağı ile ilgili çeşitli tahminler yürütülürken, Netflix yeni sezonun 4 Temmuzda yayınlanacağını açıkladı. Platform açıklamayı 3.sezona ait bir poster yayınlayarak 1 Ocak günü gerçekleştirdi. Posterde Eleven ve Mike’ın el ele tutuşurken geri kalan karakterlerin ise 4 Temmuz kutlamaları için patlatılan havai fişekleri izliyor. Karakterlerden Eleven ve Will arkaya yani seyirciye doğru bakarken, Dustin, Lucac ve Max’in gökyüzünü izledikleri görülüyor. Posterin üstünde ise “Bir Yaz Her Şeyi Değiştirebilir” yazıyor. Anlıyoruz ki Stanger Things yeni sezonu ile bizlere unutulmaz bir yaz vaat ediyor.

Posteri ayrıntılı inceleyen izleyiciler ise fareye benzeyen yaratıkların olduğuna dikkat çekti ve bu da Demo-fare dedikleri Demogorgon’a benzeyen farelerin gelebileceğine işaret ediyor. Gelecek yeni bölümün isminde fare geçtiğini (The Mall Rats) öğrenmemizle aslında bu teori bizlere çok da imkansız gelmedi.

Stranger Things’in Yeni Sezonu İçin Neden Bu Kadar Bekledik?

Stranger Things 2. ve 3. sezon arasındaki süre 1. ve 2. Sezon arasında geçen süreden çok daha fazla olduğu için dizinin hayranları serinin ertelenmiş olabileceğinden endileşelenmişlerdi. Ancak bu endişeler Stranger Things 3. sezonun ne zaman yayınlanacağının açıklanması ile giderildi. Netflix’de çalışan Cindy Holland, aradaki uzun süreyi de dizinin çok emek isteyen bir yapım olmasıyla bağdaştırdı. Duffer Kardeşlerin ve Shawn Levy’nin beklentileri karşılamak ve önceki sezondan daha iyi bir iş çıkartmak için çok çalıştığını belirten Holland, aradaki sürenin uzunluğunun nedeni olarak bu durumu gösterdi.

Stranger Things 3. Sezon Bölüm İsimleri

Hatırlayacağınız üzere Stranger Things’in 1. ve 2. sezonları 10’ar bölümden oluşmaktaydı. 3. sezon ise artan çekim maliyetlerinden dolayı 8 bölümden oluşmakta. Yapılan açıklamaya göre Stranger Things 3. Sezon bölüm isimleri şu şekilde;

  • Suzie
  • Do You Copy?
  • The Mall Rats
  • The Case of the Missing Lifeguard
  • The Sauna Test
  • The Source
  • The Birthday
  • The Bite
  • The Battle of Starcourt

Stranger Things Yeni Sezon Fragmanı

3.Sezona ait ilk fragman 20 Mart günü yayınlandı. Tanıtımda görüldüğü üzere karakterlerimiz zorlu bir yaz kampı geçiren Dustin’i karşılıyor. Fragmandan anladığımız kadarı ile Hawkins’de bu yaz çok hareketli geçecek. Fragmanla birlikte hikayede yer alacak yeni mekanlar da izleyiciye tanıtılıyor. Bunlardan en çok dikkat çeken mekan ise alış veriş merkezi olan; Starcourt Mall.  Ayrıca 4 Temmuz için kurulan panayırda da yaratıkların kendilerini göstereceğine dair ipuçları da yer alıyor. Natalie ve Jonathan’ın ise başlarını belaya soktuklarını ima eden bir sahne mevcut.

https://www.youtube.com/watch?v=YEG3bmU_WaI&t=1s

Netflix, pazarlama alanında her zaman farklı işler yapmayı seven bir firma. Bu yüzden kendileri paylaşmış oldukları fragmanlar ile yetinmeyip kendilerine has tanıtım içerikleri paylaşıyorlar. Buna daha önceden sıklıkla şahit olmuştuk. Ve görünen o ki Stranger Things’in yeni sezonu içinde bol bol tanıtımlar ile karşılaşacağız.

Bu bağlam da ilk içeriğimiz 20 Mayıs tarihinde yayınlanan bir tantım videosu. Video da Hawkins’in cankurtaranı Billy Hargrove (Dacre Montgomery), bölgenin havuzunda günlük mesaisine başlarken aralarında Nancy’nin annesininde bulunduğu kadınlar tarafından bir güzel süzülüyor.

Stanger Things 3. Sezonun Konusuyla İlgili Detayları Biliyor Muyuz?

Yeni sezonla ilgili çok fazla sorular sorulmaya devam ederken, Ross Duffer gerçekleştirdiği bir ropörtajda hikayenin Hawkins kasabasının dışına çıkacağının ipuçlarını verdi. 2. sezonun ‘The Lost Sister’ isimli bölümünde Eleven’ın diğer güçleri olan insanlarla iletişim kurması ile aslında Hawkins dışarısına atım atmıştık.

2. sezonun sonunda ise karakterler “Baş Aşağı Dünya”da yer alan büyük canavardan kurtulmuş gibi gözükseler de aslında Mind Flayer, Eleven’ın varlığının farkına vardı ve önümüzdeki günlerde tekrar gelebileceğinin ipuçlarını verdi. Bunun cevabını ise 3.sezonda hep beraber izleyerek alacağız.

Bunların haricinde Stranger Things’in yeni sezonun hangi zaman diliminde geçeceğini de biliyoruz. Yapımcı Shawn Levy tarafından yapılan açıklamalara göre yeni sezon 2. Sezondan bir yıl sonrasında geçecek. Yani bu da 1985 yılının yaz ayına tekabül ediyor.

Yeni Sezonda Eleven’a Neler Olacak?

Eleven karakterini canlandıran Millie Bobbie Brown, yaptığı açıklamalarla yeni sezonda Eleven karakterinde çok güzel değişimlerin yaşanacağını ve hikayesinde çok heyecanlı şeyler yaşanacağını dile getirdi. Tanıtımlarda ise Eleven’ın normal bir genç kız olmanın tadına daha çok varacağının ipuçları yer alıyor.

Hopper’ın Kızı 3. Sezonda Yer Alacak Mı?

Jim Hopper’ı oynayan David Harbour, karakterinin kızı ile ilgili gelişmelerin yeni sezonda yer alabileceğinin ipuçlarını verdi. Dizinin hayranlarının teorilerine göre Hopper’ın kızı Sara Hawkins’de kurulan laboratuvarlarda hayatını kaybetmişti. Ayrıca Harbour açıklamalarında, Eleven ve Hopper arasındaki baba kız ilişkisinin de yeni sezonda daha karmaşık bir hale geleceğinden bahsetti.  

Yeni Sezonda Steve ve Dustin İle ilgili Sahneler Görebilecek Miyiz?

Stranger Things

Yapımcı Shawn Levy, Steve ve Dustin’in bir arada olduğu daha çok sahne izleyeceğimizin garantisini verdi. Levy, bu iki karakterin daha çok bağ kurduğu ve kardeş gibi oldukları bir sezon izleyeceğimizin ipuçlarını veriyor.

Will’e Ne Olacak?

2.sezondaki hikayede kilit bir yere sahip olan Will’in, yeni sezon için de önemli bir karakter olacağı düşünülüyor. Ancak yapımcı Levy, daha önceki sezonlarda olduğu gibi Will’e çok zor bir sezon geçirtmeyeceklerini, onu biraz rahat bırakacaklarını dile getirdi.

Yeni Sezonla İlgili Spoiler Var Mı?

Stranger Things Yeni sezon ile ilgili sızan bilgilere göre The Mind Flayer isimli büyük canavar 3. Sezonda kesin olarak karışımıza çıkacak.

Stranger Things 3. Sezon Oyuncu Kadrosu

Stranger Things

Ana kadroda yer alan Millie Bobby Brown (Eleven), Mike (Finn Wolfhard), Gaten Matarazzo (Dustin), Caleb McLaughlin (Lucas) ve Will (Noah Schnapp) yeni sezonda da başrollerde olacak isimler. Yardımcı rollerde ise yine Winona Ryder (Joyce), David Harbour (Hopper), Natalia Dyer (Nancy), Charlie Heaton (Jonathan), Joe Keery (Steve) ve Sadie Sink (Max)’in de yeni sezonda rol alacağı kesinleşmiş durumda.

3.Sezonda Erica Yer Alacak Mı?

3.Sezonda kesin olarak dönecek olan bir diğer karakter ise Lucas’ın kız kardeşi Erica. Aslında bu karakterin 2.sezonda bile yer almaması gerekirken, hem yapımcılar hem de seyirciler tarafından çok sevildiği ve yeni sezonda da yer alacağı açıklanan haberler arasında.

Yeni Karakterler Hikayeye Dahil Olacak Mı?

Yapımcıların yaptığı son açıklamalara göre yeni sezonda en az 3 yeni karakter seriye dahil olacak. Bu karakterler ise şu şekilde; Larry Kline isimli bir belediye başkanı, Bruce isimli ahlaki kuralların dışında haraket eden bir gazeteci ve de Patricia Brown isimli kasabada yer alan yaşlı komşu rolünde seriye dâhil olacak.  Ek olarak Russen isimli yeni bir kötü karakterinde 3. sezonun önemli bir parçası olacağı iddia ediliyor.

Stanger Things Kaç Sezon Daha Sürecek?

Dustin’i oynayan Gaten Matarazzo katıldığı bir programda yapımcıların 4 ya da 5 sezondan daha fazla ilerlemeyi düşünmediklerini açıkladı. Oyuncuya göre yapımcıların amaçları hikayeyi tadında bitirmek ve çok uzamamasını sağlamakmış.

Duffer kardeşlerin Vulture’a yaptıkları açıklamada ise 4. Sezonun son sezon olacağına dair bilgiler yer alıyor. Böylece 3.sezonun dizinin bitişi ile ilgili büyük gelişmeleri göstereceğini tahmin edersek çok da yanılıyor olmayız.

Stranger Things’in Spin-off’u Olacak Mı?

Yapımcılar ya da dizide yer alan oyunculardan hiçbiri her hangi bir Spin-off serisinin ipucunu ya da böyle bir şey yapılacaksa bile ne zaman yapılacağına dair hiç bir bilgi paylaşmadılar. Bu da demek oluyor ki Stranger Things ile ilgili özlemimizi gidermek için elimizde olan sınırlı bölümlerin tadını çıkarmalıyız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.