Bu Ay Çıkacak Oyunlar (Temmuz 2019)

0

Oyun dünyasının kurak yaz aylarına hoş geldiniz. Sizlere her fırsatta söylediğimiz gibi yaz ayları oyun çeşitliliği bakımınından en kurak aylar arasında yer alıyor. Bu yüzden bu ay çıkacak oyunlar Temmuz 2019 listemizde de çok fazla oyun yer almıyor. Birkaç popüler yapımın haricinde diğer oyunlar daha önce çıkmış ve şimdi de farklı platformlarda boy göstermeye hazırlanan yapımlardan oluşuyor. Dilerseniz fazla vakit kaybetmeden bu ay çıkacak oyunlar listemize başlayalım.

Bu arada 2020’de çıkacak oyunları merak ediyorsanız başka bir yazımız olan yeni çıkacak oyunlar 2020 adlı içeriğimize göz atabilirsiniz. Emin olun oyun dünyası açısından 2020 yılı çok daha hareketli geçecek gibi gözüküyor.

Apex Legends Season 2

Bu ay çıkacak oyunlar listemizde en çok dikkat çeken yapım Apex Legends Sezon 2 oluyor. 4 Şubat 2019 tarihinde piyasaya çıkan yapım kısa süre içerisinde oldukça fazla popülerite sağladı. Her ne kadar son günlerde popüleritesi bir tık düşmüş olsa da anlaşılan o ki yapımcı firma aynı Fortnite’da ki sezonlar mantığını Apex Legends’a entegre ederek oyunu canlandırmak istiyor. Apex Legends 2. sezon 2 Temmuz tarihinde tüm platformlar için çıkış yapacak.

Stranger Things 3: The Game

Oldukça fazla sevilen Netflix dizisi Stranger Things’in video oyun uyarlaması Temmuz ayında çıkacak bir başka oyun olarak listemizde yer alıyor. Stranger Things’in 80’leri konu alan konseptine uyum sağlayan video oyunu, 80’lerin teknolojisi göz önünde bulundurularak yapılmış. Yani kısaca bu oyunun nostaljik oyun önerisi arayan kişiler için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Stranger Things 3: The Game, 4 Temmuz 2019 tarihinde PC, PS4, XBO ve Switch için çıkış yapacak.

They Are Billions

Hiç kimsenin beklemediği bir oyun olmasına rağmen Steam üzerinde çıkış yaptıktan kısa bir süre sonra inanılmaz ötesi bir başarı yakalayan They Are Billions oyunun Xbox One ve Playstation 4 sürümleri de Temmuz ayında çıkış yapacak oyunlar listemizde bulunuyor. They Are Billions 5 Temmuz 2019 tarihinde önce Xbox One platformuna çıkış yapacak. Sonra ise 9 Temmuz tarihinde Playstation 4 platformu için çıkışını gerçekleştirecek. Pc’de bu oyunu oynama fırsatı bulamayan tüm oyun severlere They Are Billions’u gönül rahatlığı ile tavsiye ederiz.

Beyond: Two Souls

Playstation markasına özel bir oyun Beyond: Two Souls Pc platformuna çıkış yapmaya hazırlanıyor. Quantic Dream’in geliştiriciliğini üstlendiği Beyond: Two Souls interaktif oyun türünün en önemli yapımlarından birisi olarak dikkat çekiyor.

Zamanında bu oyunun Pc platformuna gelmesi için imza kampanyaları bile başlatılmıştı. Lakin bunların hepsi olumsuz sonuçlanmıştı. Şimdi ise Epic Game Store ile Quantic Dream’in yapmış olduğu anlaşmanın sonucunda bu oyunların hepsi tek tek Pc platformuna geliyor. Beyond Two Souls’da bu oyunlardan birisi. Ve kendisi 22 Temmuz’da Epic Game Store’da bekleyenleri ile buluşacak.

Wolfenstein: Youngblood

Bethesda’nın tekrardan canlandırdığı Wolfenstein serisi kısa süre içerisinde oldukça fazla popülerite elde etti ve birçok oyuncu tarafından sevildi. Özellikle hızlı bir fps oyunu arayan ve diğer detayları kafasına rakmak istemeyen oyuncular için Wolfenstein muhteşem bir seri. Şimdi ise bu serinin yeni oyunu olan Wolfenstein: Youngblood çıkış yapmaya hazırlanıyor.

Wolfenstein: Youngblood; Pc, Stadia, Xbox One, PlayStation 4 ve Nintendo Switch için 26 Temmuz 2019’da çıkış yapacak.

Bu ay çıkacak oyunlar Temmuz 2019 yazımızın sonuna geldik. Yazımızın başında da dediğimiz gibi yaz aylarında olduğumuzdan dolayı sektör biraz hareketsiz. Sizler de bu hareketsiz sektörde farklı şeylere bakmak istiyorsanız 2020’de çıkacak oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.