Tepedeki Ev 2.Sezon Hakkında Bildiğimiz Her Şey

0

Uyarı: Aşağıdaki yazı Tepedeki Ev 1.Sezon hakkında spoiler içermektedir.

Stranger Things hayranları, serinin 3.sezonu Halloween zamanında Netflix’te yayınlanmayınca büyük bir üzüntü duymuşlardı. Çünkü 2.sezon 2017 yılında Halloween zamanı yayınlandığı için hayranların da beklentisi yeni sezonun aynı zamanda gelmesi yönüdeydi. Netflix’in ise bu açığı gidermek için başka planları vardı. Platform, seyircilerini bağlayacak ve mutlu edecek projeleri elinde tutuyordu. Bu serilerden bir tanesi de Tepedeki Ev’di. Bu yazıda Tepedeki Ev 2.sezon ile ilgili yeni haberleri sizlerle paylaşacağız.

1959 yılına ait Shirley Jackson kitabından uyarlanan seri 10 bölümden oluşuyor ve Crain ailesinin yeni evlerine taşınmasını konu ediniyor. Anne ve baba olan Hugh ve Olivia beş çocukları; Steven, Shirley, Theodora ve ikizler Nel and Luke ile birlikte tadilat yaparak kar etmek amacıyla aldıkları yeni evlerine taşınırlar. Ancak evin içerisinde yaşanan korkunç şeyler zamanla ailenin hayatını kâbusa çevirir. 

Bu seri, 2018 yılının en çok konuşulan yapımlarından bir tanesi olmayı ve büyük hayran kitlelerine ulaşmayı başararak herkesi şaşırttı. Bu nedenle yeni gelecek olan The Haunting of Bly Manor, şimdiden pek çok kişinin izleme listesine aldığı ve heyecanla beklediği bir yapım oldu.

Peki yeni gelecek bu yapımdan neler bekleyebiliriz? Bu yapım gerçekten de Tepedeki Ev 2.Sezon mu yoksa bambaşka bir yapım karşımıza mı gelecek? İşte bildiğimiz her şey bu yazı ile sizlerle.

Tepedeki Ev 2.Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Tepedeki Ev’in ilk sezonu 2018 yılının Ekim ayında yayınlanmıştı. Bu nedenle Tepedeki Ev 2.Sezon ne zaman çıkacak sorusunun cevabı olarak da yine aynı tarihleri gösterebiliriz. Sonuçta korku serisini Halloween zamanında yayınlamaktan daha iyi bir tarih olamaz. Yıl olarak ise Netflix son yayınladığı fragmanda serinin 2020 yılında geri döneceğini ilan etti. Eğer Netflix Halloween zamanında yayınlama düşüncesinden vazgeçerse 2020 yılının başlarında da serinin gelmesi mümkün.

Tepedeki Ev 2.Sezon Oyuncu Kadrosu

Yeni sezonun bir antoloji serisi olacağı duyurulduğu için ilk sezondan farklı bir hikâye anlatacağını biliyoruz. Bu nedenle de ilk sezondaki kadronun ikinci sezonda yer alması belirsizliğini koruyor.

Ancak son zamanlarda yapılan duyurulara göre ilk sezonda Nell Crain olarak izlediğimiz Victoria Pedretti seriye geri dönüyor. Pedretti’nin karakterinin ise ilk sezondan farklı olacağı konuşuluyor.

Tepedeki Ev 2.Sezon Konusu

Yeni sezonun gelmesine henüz çok süre olduğu için yeni sezonla ilgili çok fazla bilgi açıklanmadı. Zaman geçtikçe yeni bilgiler gelmeye devam edecektir.

Serinin yaratıcısı Mike Flanagan, Entertainment Weekly’e yaptığı açıklamalarla yeni sezonla ilgili ipuçları verdi. Flanagan: “Crain ailesinin hikâyesi anlatıldı ve bitti. Ancak serinin gidebileceği pek çok yön olduğunu düşünüyorum. Tekrar ev ile ilgili bir hikâye anlatabilir ya da tamamen farklı bir konu seçebiliriz. Yeni sezonun bir antoloji olması fikri gayet hoşuma gidiyor.” dedi. Yapımcı Crain ailesinin dönüşünü isteyenlere karşın ise şu şekilde devam etti “Bana göre Crain ailesi yeterince acı çekti. Onları sezon sonundaki halleri ile hatırlayarak anılarına saygı duyabiliriz. İlk sezonun sonunda ucu açık bir final yapmamayı bilinçli olarak tercih ettik. Yapımdaki herkes hikâyenin bir sona ve kapanışa ihtiyaç duyduğu konusunda hem fikir oldu.”

Flanagan’ın yaptığı açıklamalara göre anlıyoruz ki Tepedeki Ev 2.sezon ilk sezondan daha farklı bir konu ile geri dönecek ve hayranlarına yeni sürprizler getirecek.

Tepedeki Ev 2.Sezon Fragmanı Yayınlandı Mı?

Tepedeki ev 2.sezon ne zaman çıkacak sorusunun cevabı olarak yeni sezonun 2020’den önce gelmeyeceği açıklandığı için şu anda yeni sezona ait bir fragmanı beklemek çok da doğru olmaz. Üzgünüz korku severler Tepedeki Ev 2.sezon için biraz daha beklemeniz gerekecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.