Uncharted Filmi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

0

Sony’nin en önemli markaları arasında yer alan Uncharted serisinin bir filminin çıkacağı uzun zamandan beri konuşulmaktaydı. Yıllar boyunca süregelen bu dedikodular geçtiğimiz günlerde Sony’nin yaptığı bir açıklama ile sona erdi. Yapılan açıklamada Uncharted Filmi ne zaman çıkacak sorusunun cevabı olarak 2020’nin Aralık ayı işaret edildi. Oyun severler ise yılların ardından somut bazı gelişmeleri görebildikleri için bir hayli sevindiler.

Yaşanan bu olayların ardından ise Uncharted Filmi’nin konusu, oyuncu kadrosu gibi birçok konuda daha ek bilgiler gelmeye başladı. İşte 2020 yılında vizyona girmesi beklenen Uncharted filmi hakkında bilmeniz gereken her şey.

Uncharted Filmi Konusu

Filmin hikayesi Naughty Dog tarafından yapılan oyunun hikayesine çok fazla benzemeyecek. Zaten iki yapımda geçtiği dönemler itibari ile birbirinden çok farklı zamanları ele alıyor. Uncharted oyunlarında Nathen Drake’in gençlik halini çok fazla göremiyorduk. Oyunlarda daha çok olgunlaşmış bir Nathen Drake ile karşılaşıyorduk. Lakin açıklanan bilgilere baktığımızda Uncharted filminde bu durumun tam tersi olacak gibi gözüküyor. Yani Uncharted filminde Nathen Drake’in daha genç bir hali ile karşılaşacağız. Uncharted filminin konusu ise genç Nathen’ın Sully’nin yardımları ile hazine avcılığına başlama hikayesini konu alacak.

En azından senaryo bu yılın başlarında bu şekildeydi. Lakin Hollywood Reporter’a göre filminin senaryosunun son hali Jonathan Rosenberg, Mark Walker ikilisinden gelecek. Bu yüzden filmin son senaryosunda bazı değişikliklerin olma ihtimali var.

Filmin Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer Alacak ?

Uncharted filmi oyuncu kadrosu şu an için tamamen açıklanmış değil. Film hakkında sadece 2 oyuncunun bilgisine sahibiz. Bu oyuncular Tom Holland ve Bryan Cranston olarak dikkat çekiyor. Açıklanan bilgiler göre Marvel Sinematik evrenindeki Spider-Man olarak tanıdığımız Tom Holland, filmde Nathen Drake karakterini canlandıracak.

Breaking Bad dizisinden tanıdığımız Bryan Cranston ise filmde Victor Sullivan (Sully) rolünü üstlenecek. Bu iki aktörün dışında ortalıkta birçok oyuncunun ismi daha dolaşıyor. Ama bu söylemler henüz kesinleşmediği için burada bahsetmek istemedik. İlerleyen dönemlerde Uncharted filmi için yeni oyuncular açıklandıkça sizlere buradan duyurmaya devam edeceğiz.

Uncharted Filmi Ne Zaman Çıkacak ?

Filmin çıkış tarihi ise bizleri çok fazla bekletmeyecek gibi gözüküyor. Açıklanan bilgilere göre Uncharted filmi ne zaman çıkacak sorusuna 18 Aralık 2020 olarak cevap verebilmemiz mümkün. En azından tüm dünya filmin bu tarihlerde vizyona girmesini bekliyor olacak. Lakin sektörde sık sık gördüğümüz erteleme benzeri bir durumla da karşılaşabiliriz.

Böyle bir durum gerçekleşse bile filmin tarihi çok fazla uzatılmayacak ve en kötü ihtimalle 2021 yılının ilk aylarında karşımıza çıkacaktır.

İlginizi Çekebilir

Uncharted Kısa Filmi

Ayrıca hatırlayacağınız üzere geçen sene yani 2018 yılında Uncharted ile ilgili bir kısa film paylaşılmıştı. Nathan Fillion’ın başrollerinde oynadığı bu kısa filmi de merak edenler aşağıdan izleyebilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.