Westworld’un 3. Sezon Çekimleri Başladı

0

Robotların bilinç kazanması konsepti üzerinden yola çıkıp insan olmanın ne demek olduğunu açıklayan, tanrı kavramını belki de sinema tarihininde ki en somut bir şekilde biz izleyicilerinin önüne koyan ve en önemlisi her sezonu ile ayrı ayrı beynimizi yakan Westworld dizisi 2. sezonunu da geçtiğimiz günlerde bitirmeyi başardı. Peki bu muhteşem dizinin yeni sezonu yani “Westworld 3. sezon” ne zaman izleyicileri ile buluşacak.

HBO tarafından açıklanan bilgilere göre Westworld yeni sezon çekimleri hali hazırda başlamış durumda. HBO’nun programlardan sorumlu bölümün başındaki isim olan Casey Bloys tarafından yapılan açıklamaya göre Westworld’ün yeni sezon çekimleri 2019 yılının Mart ayında başladı. Ayrıca Wetworld’un oyuncu kadrosunda bulunan hatta dizinin başrol oyuncularından birisi olan Even Rachel Wood’da bu çekim takvimini doğrulayan paylaşımlar yapıyor.

Westworld 3. Sezon Ne Zaman Çıkacak

Hali hazırda Westworld yeni sezonu için resmi bir çıkış tarihi belirtilmiş değil. Lakin yukarıda yer alan HBO’nun açıklamalarını ve Westworld oyuncu kadrosunun sosyal medyada yaptığı açıklamaları göz önünde bulundurduğumuzda dizinin yakın bir tarihte geleceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Yakın bir tarih derken de bu tarihin 2019 yılı içerisinde olmasının bir hayli zor olduğunu belirtelim. Çok büyük bir olasılık ile Westworld’ün yeni sezonu 2020 yılının ilkbahar aylarında sevenleri ile buluşacaktır.

Westworld 3. sezon çekimlerinin Mart ayında başladığını ve yaz aylarında biteceğini düşünürsek. Yılın son aylarında da dizinin kurgu montaj ve özel efektleri gerçekleştirilse, tanıtım süreçlerini falan da göz önünde bulundurursak sürecin 2020’nin başlarında tamamlanacağına kesin gözü ile bakabiliriz. Ayrıca zaten Westworld dizisinin 1. ve ikinci sezonlarının yayın tarihlerine de baktığımızda bu sezonların da ilkbahar aylarında ve ikişer yıl ara ile yayımlandıklarını gözlemliyoruz.

Ayrıca ek olarak HBO şirketinin yayım takvimini düşündüğümüzde de Westworld’ün yeni sezon yayın tarihi için en doğru zamanın 2020 yılının ilk çeyreği olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü halihazırda bildiğiniz gibi HBO Game Of Thrones dizisinin 8. sezonunun ardından yeni bir Game Of Thrones dizisinin çekimlerine başlayacak. Açıklanan bilgilere göre bu dizinin çekimlerinin de 2019 yılının yaz aylarında başlaması bekleniyor. Çok büyük bir ihtimalle bu dizi de 2020 sonu 2021 yılının başlarında bizlerin karşısına çıkacak. Bu bağlamda HBO her zaman için büyük yapımları arasında belli bir süre bırakıyor. Bu yüzden bu iki dizi arasında belli bir zaman olabilmesi için Westworld yeni sezonu 2020 yılının başında çıkış yapması gerekiyor.

Westworld Oyuncu Kadrosu

Dizinin en güçlü olduğu yönlerden birisi de hiç şüphesiz oyuncu kadrosu. Birinci ve ikinci sezonlar özelinde baktığımızda Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright gibi çok özel aktörlerin yanı sıra oyun dünyasının daha doğrusu GTA sevenlerin yakından tanıdığı bir isim olan Trevor’da (Steven Ogg) dizinin belirli bölümlerinde kendisine rol bulmayı başarıyordu. Peki Westworld 3. sezon oyuncu kadrosunda kimler bulunuyor.

Başarılı dizi 3. sezon için de oyuncu kadrosunu genişletmenin ve yeni isimler ile anlaşmanın peşinde. Bu bağlamda Westworld 3. sezon oyuncu kadrosuna katılan ilk isim ise birçoğumuzun Breaking Bad dizisininden tanıdığı Aaron Paul. Hatırlayacağınız üzere Aaron Paul, Breaking Bad dizisinde oynadığı Jessie Pinkman rolü ile kendisini tüm dünyaya tanıtmıştı. Şimdi ise Westworld’un 3. sezonu ile tekrardan aramızda olacak. Kendisinin dizide hangi rolü oynayacağı ise şimdilik sır gibi saklanıyor.

Westworld 3. sezon oyuncu kadrosu adına yaşanan bir diğer heyecan verici gelişme ise Ready Player One filmi oyuncularından Lena Waithe’ın da dizinin yeni sezonuna katılmış olması. Aynı Aaron Paul gibi Lena Waithe’nin de dizide hangi role can vereceği henüz bilinmiyor.

Westworld’ün 3 sezon oyuncu kadrosuna dair şu anda elimizde bulunan bilgiler ne yazık ki bunlar ile sınırlı.Lakin bu konu ile ilgili yeni bilgiler elde ettiğimizde fizidi.com adresinde bu bilgileri ilk olarak paylaşacağız.

Westworld 3. Sezon Fragmanı Yayımlandı !

Geçtiğimiz günlerde HBO tarafından süpriz bir gelişme yaşandı. HBO’nun en başarılı dizisi olan Game Of Thrones’un son bölümünün yayınlanmasının ardından HBO ilginç bir karar vererek Westworld dizisinin 3. sezon fragmanını yayımladı. Yayımlanan fragmana aşağıdaki oynatıcıdan ulaşabilirsiniz.

https://youtu.be/deSUQ7mZfWk

Westworld 3. sezon fragmanını incelediğimizde fragmanın odak noktasına diziye yeni katılan aktör Aaron Paul’u aldığını görüyoruz. Her ne kadar fragman Aaron Paul’u yeni başrol oyuncusuymuş gibi gösterse de, ben buna inanmamanızı tavsiye ederim. Çünkü hali hazırda haberimizde de yer verdiğimiz üzere Westworld 3.sezon çekimleri fragmanın paylaşılmasından sadece birkaç ay önce yapıldı. Bu yüzden bize göre, paylaşılan fragman tamamen ticari kaygılar ile yapılmış gibi duruyor. Zaten Westworld aynı şeyi bir önceki sezonda da yapmıştı. Muhtemelen fragmanda paylaşılan sahnelerin büyük çoğunluğu dizinin sadece 1. bölümünden kesitler oluşturuyordur.

Zaten diziye şöyle bir baktığımızda Westworld’un hikayesinin tek bir karakter üzerinden anlatmaya çalışmak büyük bir olasılık ile hikayeyi oldukça basitleştirecektir.

2020 yılında çıkacak bir dizinin fragmanının bu kadar erken yayımlanmasındaki amaç ise çok büyük bir olasılık ile kötü geçen Game Of Thrones’un 8. sezonunun çok berbat yorumlar alması sonucu ortalığı yatıştırmak üzere yapılmış bir hamle olabilir. Aksi takdirde Westworld gibi bir dizinin 1 sene öncesinden fragman yayımlaması pek alışık olduğumuz bir şey değil. Bu arada fragmanı izlemeyenler ya da izleyipde gözünden kaçıranlar için belirtelim Westworld 3. sezon çıkış tarihi, şimdilik 2020 yılı olarak gözüküyor. Biz ise dizinin 2020 yılının baharında çıkış yapacağını tahmin ediyoruz.

Dizinin Konusu

Diziyi bilmeyenler ya da diziye yeni başlayacak kişiler için Westworld’un konusundan bahsedecek olursam. Westworld robotların bilinç kazanmasını felsefi bir şekilde işleyen bir dizi. Dizinin an konsepti her ne kadar robotların bilinç kazanması olsa da dizi aslında bu metafor üzerinden insan olmanın ne demek olduğunu açıklamaya çalışıyor. Çok ağır felsefi anlamlar çıkartılabilen dizi özellikle gizem türünü seven kullancılar için çok zevkli bir yapım olabilir. Lakin eğer gizem türünden hoşlanmıyorsanız ve izlediğiniz diziden çok derin anlamlar çıkarmak size göre değil ise bu diziye hiç bulaşmamanızı tavsiye ederim. Çünkü Westworld, Game Of Thrones’un aksine herkes tarafından izlenebilecek bir dizi değil. Dizinin hitap ettiği bir kitle var. Ve dizi bu kitlenin dışındaki insanlara kendini sevdirebilmek için hiç uğraşmıyor. Bu yüzden diziye hala başlamadıysanız bu söylediklerimi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Westworld Yeni Sezonda Neler Olacak ?

Bir başka önemli soru ise bu muhteşem dizinin 3. sezonunda yani Westworld 3. sezonda nelerin gerçekleşeceği. Bu konuda özellikle Reddit’te inanılmaz derecede fazla teori var. Lakin bunların çok büyük bir kısmı Fan Teorisi. Ve çok büyük bir ihtimal ile birçoğu gerçekleşmeyecek. Hali hazırda Westworld yeni sezonda neler gerçekleşecek sorusuna dair elimizde bulunan tek somut bilgi dizinin senaristi ve yönetmeni olan Jonathan Nolan – Lisa Joy çiftinden geliyor. Yapımcılar yapmış oldukları açıklamada dizinin 2 sezonununda Park adı verilen kapalı bir yerde geçtiğinin ve artık dizinin konusunu dış dünyaya açmak istediklerini belirttiler. Bu açıklama her ne kadar 3. sezonu direkt olarak ilgilendirmiyor olsa da birçok kişi tarafından 3. sezonun dış dünyada ya da bizim tabirimiz ile gerçek dünyada geçeceği şeklinde yorumlandı. Tabii bu noktada açıklamalara ne taraftan baktığınız da oldukça önemli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.