Yeni Game Of Thrones Dizisi Hakkında Tüm Detaylar

0

Geçtiğimiz aylarda final sezonu yani 8. sezonunun’da yayımlanmasının ardından 10 yıldan beri takip ettiğimiz Game Of Thrones serisine veda etmiştik. Ama görünen o ki HBO’nun Game Of Thrones ile ilgili yeni planları var. Hatta bu planlar çoktan üretim aşamasına geçti bile. İşte yeni Game Of Thrones dizisi hakkında bilmeniz gereken her şey.

Zaten hali hazırda HBO’nun Game Of Thrones hakkında çok daha uzun vadeli planları olduğunu, hatta birden fazla Game Of Thrones spin off’u için çalışmalara başladığını, sonra bunları iptal ettiğini, sonra tekrardan başlamaya karar verdiğini biliyorduk. Yani kısaca HBO bir şeyler yapmak istiyordu ama tam olarak ne yapması gerektiğine karar verememiş gibi bir hali vardı. Bugün ise Game Of Thrones’un 8. sezonunun bitmesinin ardından önümüzde dönemde bizleri bekleyen işler hakkında çok daha net bilgilere sahip olabiliyoruz.

Yeni Game Of Thrones Dizisinin Konusu Ve Adı Ne Olacak ?

Yeni Game Of Thrones dizisi konu olarak 5000 yıl kadar öncesini konu alacak. Yani, şu anda tanıdığımız karakterlerin birçoğunu bu dizide göremeyeceğiz. Şu ana kadar bildiğimiz kadarı ile yeni Game Of Thrones dizisinde yer alacak tek tanıdığımız karakter Night King’in kendisi olacak. Zaten dizinin konusu da direkt olarak Night King ve White Walker’ların yaratılışlarını ele alacak.

Bunun yanı sıra dizide yine Stark ve Lannister’ların yer alacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca kuzeyin ötesi ile kuzeyi birbirinden ayıran “DUVAR”‘ın inşasını da yeni yapılan dizide görmemiz olası. Dizinin yapımcısı olan HBO’nun açıklamalarına bakacak olursak yeni diziyi “Kahramanlar Çağı’ndan, en karanlık zamanlara dönüş ” konsepti ile adlandırabiliriz.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalına açıklamalarda bulunan George R. R. Martin‘in söylediklerine göre, yeni dizide demir taht, King’s Landing ya da Ejderhaların olmayacağını ve Westeros’un çok farklı bir dönemini izleyeceğimizin sinyallerini verdi.

Yeni Game Of Thrones dizisinin adının ne olacağı konusunda ise şimdilik bir bilgi yok. Aslına bakılırsa internet aleminde “The Long Dark” yani “Uzun Gece” isminin kullanılacağına dair oldukça fazla dedikodu konuşuluyordu. Lakin 8. sezonunun oldukça fazla tepki almış olması ve bu ismin yani The Long Dark’ın 8. sezon 3. bölümün ismi olmasından dolayı yeni dizide bu ismin kullanılmayacağından da bahsedenler var. Kişisel fikrimi beyan edecek olursam. Yeni dizinin isminin The Long Dark olacağını sanmıyorum.

Yeni Game Of Thrones Dizisi Ne Zaman Çıkacak

Daha dizinin adına karar vermemişler. Ne ara bunu çekip çıkartacaklar en iyi ihtimalle 4 sene var daha ! diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü dizinin çekimleri şu anda başlamış durumda. Tabii aşırı güvenlik önlemlerinden dolayı elimizde eskiden olduğu gibi set fotoğrafları yer almıyor.

Yeni Game Of Thrones dizisi ne zaman çıkacak sorusuna ise şu anda kesin bir cevap verebilmek mümkün değil. Çünkü elimizde henüz resmi bir bilgi yok. Ama bir tahmin yapacak olursak 2020 yılının sonlarında bu dizinin çıkacağına kesin gözü ile bakabiliriz. Hatta fazla karamsar bir tarih olduğunu bile belirtmem lazım. Büyük ihtimal ile yeni Game Of Thrones dizisini Westworld’un 3. sezonunun çıkışının ardından yani 2020’nin yaz aylarında ekranlarımızda göreceğiz.

Oyuncu Kadrosu

Hali hazırda yeni Game Of Thrones dizisinin oyuncularının tamamı belli olmuş değil. Açıklanan sadece bir kaç oyuncu var. Bunlar;

isimlerinden oluşuyor. Şimdilik yeni dizi hakkında bildiğimiz her şey bunlardan ibaret. Yeni bilgiler açıklandıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.