Bear Grylls ile Netflix’in yeni interaktif projesi: You vs Wild

0

Bugün başlayan Netflix Labs Days 2019 etkinliğinde interaktif dizi ve filmlerin geleceği ile ilgili detaylı açıklamalar yapıldı ve önemli bir duyuru yapıldı. Bandersnatch’in ardından Netflix yetişkinlere özel olan yeni projeleri You vs Wild interaktif dizisini duyurdu. Bear Grylls‘in maceralarını konu alacak bu dizi interaktif olarak bu macerayı Netflix izleyicisi ile buluşturacak.

Black Mirror: Bendersnatch bölümünden sonra interaktif dizi ve filmlere olan ilgi epey artmış görünüyor. Bunu üzerine Neftlix, hayatta kalma uzmanı, ünlü belgeselci Bear Grylls ile anlaşarak bir interaktif dizi hazırlamaya karar vermiş. Henüz çekimlerinin başlayıp başlamadığını bilmediğimiz bu dizi tam 8 bölümden oluşacak. Bu bölümler boyunca Bear Grylls ile hayatta kalma serüvenin içerisinde olarak onun seçimleri yapmasında rol oynayacağız.

Netflix Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Cindy Holland‘a izleyicilerin Bear Grylls’i öldürecek seçimler yapıp yapamayacakları soruldu. Cindy Holland ise bu dizinin, önceki dizi Bandersnatch kadar karanlık olması beklenmediğini söyledi. Bu sözden çıkarabileceğimiz üzere Grylss’i öldürecek seçimler yapamıyoruz. Fakat tahminimizce onu yaralayacak, yanlış yola sokacak keskin hatalar yapabiliriz. Ayrıca aynı Bendersnatch’de olduğu için bir gizli sahne ve son olması da oldukça büyük bir ihtimal.

You vs Wild

2014 ile 2018 yılları arasında yayınlanan The Island with Bear Grylls televizyon belgesel serisinden bu yana Breay Grylls’in hiç bir yeni projesi duyurulmamıştı. Fakat görünen o ki hayatta kalma uzmanı oldukça farklı projeler için bakınıyormuş. Proje için doğrudan bir açıklama yapmayan Grylls’in ilk oyunculuk deneyimi olacak. Bundan önceki belgesellerde her ne kadar oyunculuğunu da kullanmış olsa da bu onun için oldukça farklı bir deneyim olacaktır.

You vs Wild Ne Zaman Başlayacak?

Netflix’in, Bandersnatch’den sonraki interaktif projesi You vs Wild 10 Nisan 2019 tarihinde Netflix platformunda olacak. Çıkacak You vs Wild dizisinin yönetmenliğini Ben Simms’in üstlendi. Programın yapımcılığını ise Electus ve Bear Grylls Ventures üstlendi. Netflix bu tarz interaktif dizilerin sayısını arttıracağını da vurgulayarak söyledi. Görünüşe bakılırsa You vs Wild projesi Netflix adına iyi gecerse içinde bulunacağımız birçok interaktif dizi daha gelmeye devam edecek. Umalım ki platform kaliteyi düşürmeden bu yapıtları bizlerle buluşmaya devam eder.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.